Home Na czasie Dell Technologies Forum 2023. Przewodnik po cyfrowym świecie

Dell Technologies Forum 2023. Przewodnik po cyfrowym świecie

0
0
126

26 września br., w Expo XXI w Warszawie odbyło się Dell Technologies Forum 2023. W tym roku na konferencji zgromadziło się ponad 2200 gości oraz 100 prelegentów, którzy przeprowadzili blisko 60 sesji tematycznych. Wydarzenie zostało podzielono na pięć głównych filarów tematycznych: Multicloud by APEX, Future of Work, Modern Data Infrastructure, The Future is on the EDGE oraz Security by Design. Prezentacje i panele dyskusyjne obejmowały kluczowe aspekty technologicznych innowacji i skupiały się m.in. na transformacji pracy, rozwoju technologii IT oraz zabezpieczaniu infrastruktury w erze cyfrowej, jednak były to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas DTF 2023.

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli także możliwość przetestowania innowacyjnych technologii w strefie EXPO oraz budowania cennych relacji biznesowych. Tegoroczna edycja Forum ponownie otworzyła drzwi do fascynującego świata nowych technologii, rzucając światło na przyszłość branży IT i biznesu.

Do świata technologii warto wkraczać z ekspertami

Panele dyskusyjne i prezentacje zorganizowane w trakcie forum koncentrowały się wokół pięciu głównych filarów – AI, multicloud, Edge, przyszłości pracy oraz cyberbezpieczeństwa, o których podczas sesji planarnej opowiedzieli Mohammed Amin, Senior Vice President, Dell Technologies CEEMETA, Dariusz Piotrowskiego, Managing Director, Dell Technologies Polska oraz Marc O’Regan, Chief Technology Officer, Dell Technologies EMEA.

Tegoroczne Dell Technologies Forum otworzyło wystąpienia Mohammeda Amina, który już na wstępie podziękował gościom za przybycie:

Dell Technologies to wspaniała firma, ale nie byłoby nas tutaj bez Was – naszych partnerów oraz klientów – powiedział Mohammed Amin. – Wierzymy, że nasza technologia jest najlepsza na świecie, ale wiemy też, że bardziej niż na niej zależy Wam na własnych firmach. To dlatego naszym zadaniem jest zbliżyć się do Was jeszcze bardziej i jeszcze lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby w najbliższej przyszłości.

Mahommed Amin podkreślił również świetne wyniki finansowe firmy w ostatnim kwartale bieżącego roku, a także znaczenie rozwoju technologii odpowiadającej na potrzeby klienta jak m.in. wspomniana wcześniej sztuczna inteligencja oraz opowiedział o wyzwaniach technologicznych, które czekają na nas w przyszłych latach.

Ważnym punktem konferencji był keynote Dariusza Piotrowskiego Żywioły technologii. Energia Przemiany. Oprócz dynamicznego rozwoju technologii w swojej wypowiedzi Dyrektor Zarządzający polskiego oddziału Dell Technologies wspomniał również m.in. o znaczeniu innowacyjności w firmach opartej na badaniu Dell Technologies Innovation Index, a także podkreślił istotę rozwiązań multicloud w nowoczesnych organizacjach. Podczas prezentacji wskazał też na niezwykle istotną kwestię jaką w dzisiejszych czasach jest cyberbezpieczeństwo.

W Dell Technologies towarzyszy nam idea Zero Trust, która pomaga dotrzymywać kroku zmianom w zakresie ataków na jakie wystawione są przedsiębiorstwa – podkreślił Dariusz Piotrowski. – Nowa inicjatywa podjęta w tym zakresie to Fort Zero, w ramach której razem z 40 innymi przedsiębiorstwami Dell Technologies stworzy referencyjne rozwiązania certyfikowane przez departament bezpieczeństwa w USA. Kompleksowe rozwiązanie, które tworzymy pomoże organizacjom publicznym oraz prywatnym lepiej przygotować się oraz reagować na zagrożenia, zachowując przy tym najwyższy poziom ochrony.

Sesję otwierającą całą konferencję zakończyły dwa panele dyskusyjne: Technologiczna synergia. Jak firmy kształtują innowacyjną przyszłość Polski oraz Czego możemy spodziewać się po AI, jednak przed nimi uczestnicy forum mieli okazję wysłuchać prezentacji: Innovation in the Era of Information, poprowadzonej przez Marca O’Regana, który już na wstępie podkreślił znaczenie innowacji w dzisiejszym świecie:

Kiedy myślimy o kreowaniu naszej przyszłości, warto przypomnieć sobie słowa wypowiedziane kiedyś przez Petera Druckera: „Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie”. Szczerze wierzę, że obecnie dysponujemy najlepszą technologią w branży, a ponadto mamy także pasję do jej wykorzystania, dlatego z przyjemnością łączymy nasze rozwiązania z partnerami zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym. To właśnie dzięki temu możemy udoskonalać naszą technologię, a tym samym rozwiązywać problemy przyszłości i tworzyć nowe możliwości – skomentował Marc O’Regan. – Jak powiedział Michael Dell w 2020 roku, innowacja jest siłą napędową naszej firmy. To ważne przesłanie, jednak musimy pamiętać, że nie możemy tego zrobić sami. Aby odnieść sukces, potrzebujemy naszych partnerów i klientów.

Początek wydarzenia był inspirującym wprowadzeniem do całego dnia w świecie technologii determinujących dzisiejsze środowisko biznesowe.

5 filarów innowacyjnego miasta przyszłości to za mało…

Omówione podczas sesji planarnej tematy stały się fundamentami do stworzonych na potrzeby forum stref tematycznych – dystryktów – składających się na Miasto Przyszłości Dell Technologies. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w debatach i panelach dyskusyjnych realizowanych w ramach pięciu głównych tematyk.

Blok tematyczny „Multicloud by APEX” skupił się na kluczowych aspektach wykorzystania multicloud. Poruszane przez ekspertów zagadnienia obejmowały m.in. tematykę zalet rozwiązania jak np. elastyczność, zarządzanie środowiskiem multicloud, praktyki budowania architektury IT, multicloud w praktyce biznesowej oraz rozwinięte platformy do obsługi różnych rodzajów aplikacji.

Drugi blok tematyczny „Future of Work” skupił się na kluczowych aspektach przyszłości pracy. W dyskusjach pojawiły się m.in. tematy obejmujące innowacyjne technologie wspierające pracę hybrydową, transformację miejsc pracy w kontekście poprawy współpracy i zwiększenia jej efektywności, oraz promowanie zrównoważonego podejścia w biznesie. Podczas licznych prelekcji uczestnikom prezentowano także narzędzia do efektywnego zarządzania infrastrukturą kliencką oraz strategie zapewnienia bezpieczeństwa pracy zdalnej.

Podczas paneli z serii „Modern Data Infrastructure” uczestnicy mogli poznać innowacyjne rozwiązaniach IT dostarczanych przez Dell Technologies. Dyskusje obejmowały szereg tematów, takich jak wykorzystanie serwerów PowerEdge, nowoczesnych rozwiązań storage’owych, innowacje Intela w ofercie serwerów Dell, HCI oraz składowanie danych w formie obiektów. Prezentacje skupiły się na przyszłości technologii i innowacyjności w branży IT, wspierając organizacje w osiągnięciu optymalnej wydajności i efektywności w dynamicznym środowisku technologicznym.

Przed ostatnim blokiem tematycznym zaprezentowanym podczas tegorocznego forum były spotkania z serii „The Future is on the EDGE”, które koncentrowały się na kluczowych aspektach wykorzystania infrastruktury brzegowej. Jednymi z tematów poruszanych w ich trakcie były bezpieczeństwo i efektywność działań na krawędzi infrastruktury w obliczu rosnącej ilości danych oraz rosnącego znaczenia przetwarzania danych na miejscu ich generowania. Podczas spotkań prezentowo również innowacyjne podejścia w obszarach jak sztuczna inteligencja, Internet rzeczy oraz możliwości ich zastosowania w medycynie i przemyśle, w kontekście wyzwań rzeczywistego świata.

Ostatni blok tematyczny – „Security by Design” skupił się na niezwykle istotnych w dzisiejszych czasach aspektach bezpieczeństwa IT. Zagadnienia obejmowały m.in. transformację bezpieczeństwa w obliczu rozproszonych danych i środowiska multicloud, cyfrowy bunkier w Amica jako rozwiązanie przeciwdziałające cyberzagrożeniom, mobilne Data Center jako elastyczną i bezpieczną serwerownię, kompleksowe usługi cybersecurity z oceną podatności i zarządzaniem reakcją na ransomware, a także zgodność z regulacjami UE, takimi jak NIS2 i DORA, przy wykorzystaniu rozwiązań Dell Technologies. Dodatkowo poruszano tu tematy strategii obrony przed cyfrowymi atakami oraz prowadzono dyskusję nad pewnością zwycięstwa w walce z cyberzagrożeniami.

So you think you know Dell?

Kontynuując motyw przewodni tegorocznego forum na potrzeby konferencji stworzono także dwie przestrzenie parkowe Modern Technology i Workforce Transformation, oraz rondo So you think you know Dell? Dodatkowe bloki tematyczne dostarczyły perspektyw na innowacyjne rozwiązania IT, transformację pracy i różnorodność w branży IT, a przedstawione prezentacje skupiły się na efektywności, innowacjach i wartościach, jakie Dell Technologies oferuje w różnych aspektach świata biznesu i technologii.

Uczestnicy forum odwiedzający panele poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom IT oferowanych przez Dell Technologies (blok tematyczny „Modern Technology”) mieli okazję poznać szeroki zakres zagadnień, takich jak elastyczny system operacyjny SONiC, korzyści z rozwiązań as-a-Service w ramach Dell APEX, zastosowania generatywnej sztucznej inteligencji, zrównoważony rozwój z serwerami PowerEdge, potrzeba rozwiązań high-end’owych, wydajność i elastyczność w PowerFlex oraz specjalistyczne rozwiązania OEM dla technologii Edge. Pomimo różnorodnych tematów, których można było wysłuchać podczas bloków tematycznych prezentacje miały jeden mianownik – wszystkie skupiały się bowiem na przyszłości technologicznej i innowacyjności w branży IT.

Blok tematyczny „Workforce Transformation” koncentrował się na nowoczesnych rozwiązaniach IT, które wspierają transformację pracy i zwiększają produktywność zespołu. Panele dyskusyjne obejmowały skupiały się na innowacjach i narzędziach, które wpływają pozytywnie na wydajność i komfort pracy. Obejmowały one m.in. prezentacje dotyczące zarządzania maszynami z Intel vPro®, wdrażania komputerów za pomocą Autopilota, wykorzystania technologii AMD w projektach serwerowych, akcesoriów Dell Technologies, AI w Windows.Coopilot, rozwiązań wideokonferencyjnych oraz stacji roboczych Precision i Rugged.

Ostatnia z przygotowanych podstref – „So you think you know Dell?” stała się okazją do przedstawienia różnych aspektów współpracy z Dell Technologies oraz roli technologii w świecie pracy. Strefa obejmowała prezentacje dotyczące efektywnej współpracy, perspektywy kobiet w branży IT, grup pracowniczych, wolontariatu pracowniczego, różnorodności w zespołach IT, konfiguracji usług, przyszłości pracy, oszczędzania zasobów i pieniędzy, a także Professional Services. Wszystkie prezentacje poświęcono innowacjom, efektywności i wartości, jakie Dell przynosi w różnych aspektach świata biznesu i technologii.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Obcokrajowcy chętnie zakładają własne firmy w Polsce

Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu dla obcokrajow…