Home Na czasie Z biznesowej „randki” może powstać innowacyjny i długotrwały związek

Z biznesowej „randki” może powstać innowacyjny i długotrwały związek

8 min
0
0
33

Wybrane startupy, wspólnie z koncernem, będą miały niepowtarzalną okazję wypracowania i wdrożenia rozwiązań w ramach programu akceleracyjnego Startup SPARK.

P&G postrzega Polskę jako jedno z ważnych światowych centrów innowacji. Oprócz biura odpowiedzialnego za marketing i sprzedaż produktów P&G w Polsce, mieszczą się tutaj aż trzy fabryki, Europejskie Centrum Planowania oraz Globalne Centrum Usług Biznesowych, które jest drugim pod względem wielkości, centrum IT P&G na świecie. To właśnie tutaj, przy wykorzystaniu najnowszych technologii, powstają innowacje dla Europy i świata w zakresie analityki biznesowej, marketingu, planowania łańcucha dostaw czy też Business Intelligence i Big Data. Procter & Gamble to firma o  ogromnym doświadczeniu i globalnym zasięgu. Dysponuje także imponującą kadrą specjalistów, zarówno z zakresu biznesu jak i ekspertów IT. W Polsce, dzięki tak bardzo różnorodnemu zakresowi działań firmy, może się poszczycić kadrą menadżerską o wszechstronnej wiedzy, dzięki której to właśnie tutaj mogą być tworzone innowacyjne rozwiązania z wielu dziedzin. By je tworzyć, oprócz innowacji wprowadzanych wewnątrz firmy, P&G aktywnie współpracuje z zewnętrznymi ekspertami, w tym, w szczególności ze startupami.

Z uwagi na duże zaangażowanie koncernu w podejmowanie współpracy z młodymi, cechującymi się wyjątkową innowacyjnością oraz elastycznością przedsiębiorstwami, w firmie powstała dedykowana jednostka Digital Innovation Hub. Grupa specjalistów na codzień współpracuje z przedstawicielami ze wszystkich obszarów firmy, by poznać prawdziwe potrzeby biznesowe, a następnie znaleźć odpowiedniego partnera wśród startupów.

Myślę, że współpraca pomiędzy P&G a startupami ma szanse przynosić korzyści obu stronom. My liczymy na niezwykłą pomysłowość, nieszablonowe myślenie i znajomość najnowszych rozwiązań technicznych.  To co możemy zaoferować startupom jako Procter & Gamble, to przede wszystkim dostęp do naszego wieloletniego doświadczenia i wiedzy biznesowej. Dla startupów to wyjątkowa możliwość jeszcze lepszego poznania oczekiwań partnerów biznesowych,  zrozumienia rynku i zapoznania się z wiedzą o konsumencie, jego potrzebach i oczekiwaniach. Współpraca z P&G daje również możliwość wdrożenia wspólnie wypracowanych rozwiązań na światową skalę. Jest to także okazja do rozwoju własnych umiejętności biznesowych – powiedziała Emilia Burzyńska, Digital Innovation Hub Leader, Procter&Gamble.

Podczas „Fall in Love with Innovation” swoje prezentacje wygłosiły startupy, które  tworzą innowacyjne rozwiązania z zakresu HR, marketingu, sprzedaży, produkcji i logistyki. Do każdej kategorii przypisane zostało jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele P&G, reprezentujący odpowiedni obszar biznesowy. Łącznie w inicjatywę „Fall in Love with Innovation”, firma Procter & Gamble zaangażowała ponad dwudziestu ekspertów, którzy mieli okazję zapoznać się z planami biznesowymi startupów i ocenić ich potencjał. Inicjatywa umożliwi wybranym firmom wzięcie udziału w drugiej edycji programu Startup SPARK, stąd obecność podczas prezentacji przedstawicieli Łódzkiej Specjalistycznej Strefy Ekonomicznej, organizatora programu akceleracyjnego.

Szesnaście startupów, z różnych dziedzin przyjechało dzisiaj na warszawski Targówek, aby zaprezentować swoje narzędzia, projekty i plany biznesowe. Dla każdej z branż, zaangażowany został odrębny zespół specjalistów zarówno z P&G, jak i Startup SPARK. Naszym dzisiejszym, wspólnym zadaniem jest ocena, czy dany startup wejdzie do programu akceleracyjnego, a tym samym czy nawiąże współpracę z firmą Procter & Gamble – powiedział Kamil Kociszewski, Co-Founder ze Startup SPARK.

Procter & Gamble jest Partnerem programu Startup SPARK od 2017 r. W ramach pierwszej edycji, firma podjęła współpracę z 9 startupami, a jej wynikiem są gotowe rozwiązania, z których niektóre są już w trakcie fazy pilotażowej. Obecnie trwa rekrutacja do drugiej edycji programu, w której P&G podejmie współpracę z kolejnymi partnerami.

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie Citrix ujawnia wyzwania firm w zakresie bezpieczeństwa pracy zdalnej

74% decydentów do spraw bezpieczeństwa w Europie i USA twierdzi, że procedury stały się ba…