Home Na czasie Internet w Europie ma się dobrze

Internet w Europie ma się dobrze

0
0
289

Według najnowszych danych Eurostatu mieszkańcy Unii Europejskiej, w wieku 16-74 lat, korzystają z Internetu głównie w celu wysyłania i odbierania maili (73%) oraz wyszukiwania informacji o usługach i produktach (70%). 57% internautów korzysta z sieci głównie dla contentu video, jeden procent mniej dla social mediów.

Kolejne miejsca tego zestawienia to bankowość elektroniczna (54%) i poszukiwanie informacji z zakresu medycyny i zdrowego trybu życia (52%). „Użytkowanie Internetu w UE stale i regularnie rośnie. W 2007 roku tylko 57% obywateli wspólnoty deklarowało, że  korzysta na co dzień z dobrodziejstw sieci. Pięć lat później ten odsetek wzrósł już do 73%.

Polska ma jeszcze sporo do nadgonienia ponieważ nadal jesteśmy pod tym względem w drugiej połowie unijnej stawki. Z wynikiem niecałych 80% plasujemy się na 21. miejscu” – komentuje Bartosz Gadzimski, z firmy hostingowej Zenbox. Tuż za Polską plasują się Węgry i Chorwacja. W unijnym ogonie plasują się Grecja, Rumunia i Bułgaria. W tym ostatnim kraju tylko 65% społeczeństwa w wieku 16-74 lat regularnie korzysta z Internetu. Europejskimi liderami, z wynikiem 98%, są z kolei Duńczycy. Na drugim miejscu w zestawieniu znajduje się Luksemburg, a dalej Holandia, Wielka Brytania i Finlandia.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Pranie nie musi być długie, żeby było skuteczne

Nowoczesne technologie coraz śmielej wchodzą do naszych domów, wnosząc ze sobą wygodę i wy…