Home Biznes Dell uruchamia program PartnerDirect

Dell uruchamia program PartnerDirect

9 min
0
0
246

Wsparcie dla partnerów handlowych

Od 12 lutego 2008 dostawcy rozwiązań mogą rejestrować się w programie PartnerDirect2 i korzystać ze specjalnej strony internetowej, wsparcia marketingowego oraz dedykowanego działu sprzedaży i obsługi klienta. Dedykowane zespoły handlowców firmy Dell będą ściśle współpracować z dostawcami rozwiązań, aby sprostać potrzebom przedsiębiorstw, które potrzebują rozwiązań Dell, do których należą produkty, ale także rozwiązania z dziedziny integracji oprogramowania lub outsourcingu.

Kanał EMEA

Program PartnerDirect pomoże w korzystaniu z wiedzy, doświadczenia, logistyki dostaw firmy Dell. Od produktów tworzonych na zamówienie, przez integrację, po możliwości najlepsze komunikacji sieciowej, partnerzy mogą teraz korzystać z podstawowych atutów firmy Dell, aby osiągać lepszą wydajność i wyższą rentowność oraz zaopatrywać swoich klientów w nowoczesne rozwiązania technologiczne. PartnerDirect to prosty, dwustopniowy program, pomyślany tak, by nagradzać wartość, nie ilość. Ma on dodatkowo odciążyć partnerów od obowiązków administracyjnych i umożliwić maksymalne wykorzystanie wspólnych możliwości biznesowych. Partnerzy i ich klienci będą mogli wykorzystać model biznesowy firmy Dell, w tym konfigurację na zamówienie, sieciowe zasoby wiedzy czy usługę indywidualnej integracji w fabryce. Będzie również możliwość rejestrowania potencjalnych kontraktów.

„To niezwykły moment dla firmy Dell – nasza strategia kanałowa rozwija się szybko i z powodzeniem, umacniamy stosunki z partnerami i – ostatecznie – z klientami” powiedział Josh Claman, wiceprezes i dyrektor generalny segmentu kanałowego Dell w regionie EMEA. „W ostatnich miesiącach rozmawialiśmy z setkami partnerów i to, czego się od nich dowiedzieliśmy, okazało się bezcenne. Dell ma ponad 30 tysięcy partnerów globalnie, którzy tylko w zeszłym roku wygenerowali ok. 9 mld USD przychodów. Teraz naszym celem jest szybszy niż dotychczas rozwój sprzedaży w układzie partnerskim, poprzez certyfikowanie kilku tysięcy partnerów inwestujących w obszarach zgodnych ze strategią firmy Dell.”

PartnerDirect

Program PartnerDirect oferuje dwie atrakcyjne opcje partnerstwa: Partner Autoryzowany oraz Partner Certyfikowany.

Partner Autoryzowany

– Dla dostawców wdrażających technologię firmy Dell, rozwiązujących problemy biznesowe wspólnych klientów.

– Zapewnia podstawowe korzyści, w tym używanie znaku firmowego, dostęp do partnerskiej strony internetowej w celu składania zamówień, pobierania materiałów marketingowych, biuletynów oraz informacji finansowych.

Partner Certyfikowany

– Wyższy poziom partnerstwa dla dostawców rozwiązań chcących dalej rozwijać swoje stosunki z firmą Dell.

– Poza korzyściami dla opcji Partnera Autoryzowanego, dostęp do sprzętu demonstracyjnego, regionalnej obsługi klientów, rozwiniętych opcji finansowych, rejestracji transakcji, wsparcia przy organizowaniu imprez, motywacyjnych funduszy i wsparcia marketingowego.

– Wsparcie ze strony specjalistów od marketingu przy tworzeniu planów marketingowych oraz koordynacji komunikacji i pozycjonowania zgodnie ze strategią firmy Dell.

Wspólne elementy marketingu

– Szkolenia internetowe w zakresie sprzedaży produktów – Dell zapewni szkolenie dla personelu dostawców urządzeń w poszczególnych kanałach.

– Seminaria internetowe na temat produktów i ich sprzedaży – wstęp na Partner Advisory Council, imprezę stwarzającą wyjątkową okazję do wymiany poglądów między Partnerami Certyfikowanymi a firmą Dell. Podczas spotkań będzie można zapoznać się z najnowszymi produktami firmy Dell i podyskutować na temat strategii rynkowej.

– Marka – po akredytacji jako Partner Autoryzowany lub Certyfikowany dostawcy mogą używać znaku firmowego programu PartnerDirect, zwiększając oddziaływanie marki Dell.

– Standardowy pakiet materiałów firmy Dell, jak np. arkusze danych technicznych, będzie można bezpłatnie pobrać z portalu partnerskiego.

– Produkty firmy Dell będą udostępniane odpowiednim partnerom do celów demonstracyjnych lub oceny funkcjonalności.

Wkrótce szczegóły dla Partnerów Dell ogłosi na oficjalnej stronie dla partnerów.

Dzięki wyjątkowym możliwościom, jakie stwarza bezpośredni model sprzedaży Dell – firma sprzedaje na całym świecie więcej komputerów niż jakakolwiek inna firma komputerowa i zajmuje 25 miejsce na liście Fortune 500. Przychody firmy Dell w ostatnich czterech kwartałach wyniosły 57,4 mld USD.  Aby bezpośrednio otrzymywać wiadomości dotyczące firmy Dell, należy zalogować się w kanale Dell RSS.

PartnerDirect jest dostępny w Austrii, Danii, Francji, Niemczech, Grecji, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Wkrótce program ten będzie dostępny W Republice Czeskiej, Polsce, Luksemburgu, Portugalii i Słowacji.


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Biznes

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie UEK: stacje bazowe nie wpływają na wartość nieruchomości

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do …