Home Maszyneria Dysk sieciowy w domu?

Dysk sieciowy w domu?

0
0
111

Skoro model ten przeznaczony jest przede wszystkim do użytku domowego, nie powinny dziwić starania producenta, by za efektywnością szła także niska jak na tego typu produkt cena. AS1002T ma także w trakcie działania nie nadwerężyć portfela użytkownika, pobierając w czasie pracy 19,4 W mocy, a w stanie hibernacji 6,6 W.

Co w dysku sieciowym piszczy

Produkt Asustora oparto o system ADM i dwurdzeniowy procesor ARM, mające gwarantować szybkość odczytu na poziomie około 110 MB/sek, a zapisu około 96 MB/sek. Oznacza to, iż urządzenie powinno działać sprawnie i szybko.  

Bezpieczny jak w NAS-ie

Osoby, które boją się gromadzenia wszystkich swoich zdjęć, filmów czy wrażliwych informacji w jednym miejscu, nie zadowolą się byle jakim zabezpieczeniem. W AS1002T za ten element odpowiadają wbudowane w urządzenie silniki szyfrujące. Zaszyfrowane dane odczytywane są później z szybkością około 39 MB/sek, a zapisywane: około 31 MB/sek. Dodatkowo Asustor pozwala na zaszyfrowanie informacji na poziomie folderu, a więc bez konieczności zabezpieczania wszystkich znajdujących się na dysku plików. 

Pojemny skarbiec

Jednak wszystkie te ważne dla użytkownika pliki trzeba mieć gdzie pomieścić. NAS daje możliwość stworzenia prywatnej chmury, a także instalacji dwóch dysków 3.5″ SATA II/ III. Co ważne, do montażu dysków nie jest potrzebny śrubokręt, a śrubki dają się łatwo odkręcić przy użyciu rąk. 

Stream’s on!

Dysk sieciowy ma spełniać nie tylko praktyczną rolę, ale także umilić chwile spędzane w domu. Dzięki licznym aplikacjom na urządzenia mobilne czy tablety, AS1002T pozwala na strumieniowanie filmów, muzyki, gier czy obrazu z kamery, czyniąc z NAS-a multimedialne centrum rozrywki.

Dobrze poinformowany gospodarz

Posiadanie dysku sieciowego może wpłynąć także na bezpieczeństwo domu czy biura, poprzez monitorowanie obiektu za pośrednictwem obrazu z kamery przekazywanego na urządzenie mobilne. Produkty Asustora mają cztery licencje w standardzie i w modelu AS1002T można je rozbudować do ośmiu kamer IP, poprzez dokupienie kolejnych licencji.

Cisza w mieszkaniu

Nikt w domu czy pracy nie chciałby rozpraszających uwagę, głośno pracujących sprzętów. Dlatego poziom hałasu AS1002T w czasie normalnego działania wynosi 33 dB, co odpowiada np. głośności, z jaką tyka zegar. Gdy z kolei NAS znajduje się w hibernacji, hałas spada do 19 dB.

Dysk sieciowy AS1002T kosztuje około 690 zł. Produkt objęty jest także trzyletnia gwarancją. Dystrybutorem rozwiązań Asustor w Polsce jest firma Impakt.

Cechy produktu:

– Procesor: Marvell ARMADA-385 1GHz Dual-Core

– Pamięć RAM: 512MB

– Ilość dysków: 2 x 3.5″ SATA II/ III (dyski kupowane osobno)

– System operacyjny: ADM

– Interfejs sieciowy: 1 x Gigabit Ethernet

– Złącza dodatkowe: 2 x USB 2.0

– Szybkość odczytu: około 110 MB/sek

– Szybkość zapisu: około 96 MB/sek

– Poziom hałasu: 33 dB

– Wentylator: 1 x 70mm

– Wymiary: 165 x 102 x 218

– Pobór mocy: 19,4/6,6 W

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Polska platforma business intelligence nagrodzona w Dolinie Krzemowej

Platforma Scramjet Cloud, oparta na infrastrukturze OVHcloud, została uhonorowana nagrodą …