Home Maszyneria Lenovo Yoga Book – nadchodzi nowa era tabletów

Lenovo Yoga Book – nadchodzi nowa era tabletów

0
0
184

Do sprzedaży trafił nowy tablet 2w1 Lenovo Yoga Book, który jest najsmuklejszym i najlżejszym produktem tego typu na świecie, a do tego łączy najwyższą mobilność z wielozadaniowością laptopa, funkcjami kreatywnymi dostępnymi do tej pory w profesjonalnych tabletach graficznych oraz technologiami naśladującymi ludzkie przyzwyczajenia.

Tablet, który może więcej

Lenovo Yoga Book to innowacyjne urządzenie 2w1, które z jednej strony oferuje mobilność oraz wszechobecność technologii dotyku charakterystycznej dla tabletów, a z drugiej pełną funkcjonalność laptopów. To najlżejsze i najsmuklejsze urządzenie tego typu na świecie. Waży 690 g, ma 9.6 mm grubości oraz może działać na akumulatorze przez 15 godzin. Oferuje niespotykaną wcześniej wszechstronność – tak jak inne produkty z serii YOGA może pracować na 4 różne sposoby, a ekran obraca się w zakresie 360 stopni. Lenovo Yoga Book powstał z myślą o mobilnych, kreatywnych ludziach szukających wygodnego, intuicyjnego urządzenia do pracy i rozrywki, które w pełni wykorzystuje potencjał dotykowej technologii, ale też łączy funkcje tabletu, laptopa, pozostając przy tym lekkim i stylowym produktem. Nowy tablet Lenovo sprawdzi się w codziennej pracy w biurze, w podróży, wśród freelancerów, w zawodach artystycznych, ale też będzie pomocnym narzędziem w środowisku biznesowym. Właśnie dlatego nie tylko można, ale też warto mieć je zawsze przy sobie.

Lenovo Yoga Book została wyposażona w duży i jasny ekran Full HD o przekątnej 10.1″  oraz sprawdzone, wydajne podzespoły – 4-rdzeniowy procesor Intel® Atom™ x5 wspomagany przez 4 GB RAM oraz pamięć wewnętrzną 64 GB z możliwością rozszerzenia o kolejne 128 GB za pomocą karty microSD. Urządzenie posiada slot na kartę nano SIM i jest gotowe na transmisję danych w standardzie LTE. Obsługuje także dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 ac na pasmach 2.4 GHz i 5 GHz, co gwarantuje płynne i stabilne działanie w sieci. Lenovo Yoga Book wprowadza do użytku innowacyjną klawiaturę Halo Keyboard, wykorzystującą haptyczną technologię dotyku, a także współpracuje z rysikiem Real Pen, który pełni zarówno funkcje cyfrowego, jak i tradycyjnego pióra z tuszem oraz umożliwia tworzenie treści na ekranie urządzenia, kreatywnym panelu dotykowym, a także na zwykłej kartce papieru. Zaawansowane funkcje Lenovo Yoga Book mogą być realizowane dzięki obecności jednego z dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie – Android lub Windows.

"Yoga

Halo keyboard – klawiatura dostępna zawsze wtedy, gdy jej potrzebujesz

Lenovo Yoga Book rewolucjonizuje korzystanie z klawiatury. Halo Keyboard pojawia się wtedy, kiedy jest potrzebna oferując pełną funkcjonalność i wygodę pisania. Nieużywana znika, a użytkownik otrzymuje wówczas do dyspozycji dodatkowy obszar roboczy, z którego może korzystać za pomocą rysika Real Pen. Podczas codziennej pracy, tworzenia długich tekstów, notatek, wypełniania arkuszy, Lenovo Yoga Book wyświetla dotykową klawiaturę, która obsługuje popularne skróty klawiszowe, a ponadto posiada opcje podpowiedzi, autokorekty, autouzupełniania oraz inteligentną pamięć. Zastosowana w urządzeniu haptyczna technologia dotyku uwalnia przy każdym naciśnięciu klawisza sprzężenie zwrotne w postaci subtelnych wibracji potwierdzających skuteczne wykonanie akcji użytkownika, dlatego już po chwili korzystanie z Halo Keyboard staje się szybkie i intuicyjne. Dzięki takiemu rozwiązaniu duża część urządzenia może być wykorzystywana na dwa różne sposoby, w zależności od aktualnych potrzeb właściciela, zaś sam tablet staje się jeszcze bardziej funkcjonalny, zachowując swoją smukłość i lekkość.

"yoga

Nowoczesne technologie są wszechobecne w naszym życiu, a mimo to bardzo często korzystamy z kartki papieru, aby zrobić szybką notatkę. Wychodząc naprzeciw naszym przyzwyczajeniom, Lenovo umożliwiło w Yoga Book korzystanie z odręcznego pisma. Z jednej strony użytkownicy mogą korzystać z klawiatury i pracować jak na tradycyjnym laptopie, a z drugiej otrzymują do ręki niezwykły Real Pen. Rysik został wykonany w autorskiej technologii EMR firmy Wacom, obsługuje 2048 poziomów nacisku i posiada dwie wymienne końcówki. Pierwsza z nich dedykowana jest obsłudze ekranu i kreatywnego panelu dotykowego z dokładnością i precyzją znaną z tabletów graficznych, a druga pozwala na pisanie na zwykłym papierze. Real Pen posiada wkłady z tuszem, które czynią z niego tradycyjne pióro. Wszystkie notatki sporządzone w wersji cyfrowej są zapisywane w urządzeniu za pomocą Note Saver, a te wykonane na papierze są konwertowane do pliku jpg lub pdf dzięki aplikacji Lenovo Paper. Wszystko, czego potrzeba do robienia odręcznych notatek znajduje się w opakowaniu: rysik z wymiennymi końcówkami, wkłady z tuszem oraz Book Pad – specjalna podkładka pod kartkę papieru i konwertowania danych do wersji cyfrowej.

Cztery sposoby działania  

Niewielka waga, smukła konstrukcja oraz wydajna bateria pozwalają mieć Lenovo Yoga Book zawsze przy sobie, a charakterystyczne dla produktów Lenovo YOGA zawiasy umożliwiają korzystanie z tego urządzenia na cztery różne sposoby. Pełny obrót zmienia urządzenie w tradycyjny 10-calowy tablet – najwygodniejszy do surfowania w sieci, czytania książek, ulubionych blogów, przeglądania zdjęć z podróży, czy korzystania z niego jako wsparcie podczas biznesowych wystąpień i prezentacji. Ułożenie ekranu pod kątem około 45 stopni to dobre rozwiązanie do oglądania filmów. Można wówczas postawić Yoga Book na stoliku i wygodnie rozsiąść się na kanapie. Ekran IPS o szerokich kątach widzenia pozwala obejrzeć ulubiony serial wspólnie z przyjaciółmi z gwarancją, że każdy z nich będzie równie komfortowo widział wyświetlany obraz. Urządzenie pracuje także w tradycyjnym sposobie laptopa, sprawdzonym w codziennej pracy wymagającej używania klawiatury, touchpada, czy nawet myszy. Otworzenie Yoga Book, czyli odchylenie ekranu o 180 stopni udostępnia dużą przestrzeń kreatywną do tworzenia notatek, ilustracji oraz grafik. W takim układzie ekran może służyć do wyświetlania obrazu, śledzenia postępu prac w czasie rzeczywistym oraz do zarządzania funkcjami rysika, zaś sam kreatywny panel dotykowy pełni funkcję obszaru roboczego.

Wielozadaniowość nigdy nie była jeszcze tak prosta

Czytelny i jasny ekran 10.1″ Full HD o szerokich kątach widzenia, charakterystycznych dla technologii IPS, w połączeniu z oszałamiającym dźwiękiem Dolby Atmos™ Premium sprawiają, że Lenovo Yoga Book jest doskonałym narzędziem do pracy, ale też potrafi zapewnić rozrywkę na bardzo wysokim poziomie i sprawdzi się w środowisku biznesowym. Wystarczy obróć ekran o około 270 stopni, postawić tablet na stole w pozycji przypominającej podstawkę i włączyć ulubiony film rozpoczynając tym samym seans filmowy z przyjaciółmi lub prezentację na spotkaniu. Technologia dotyku, konwertowalna konstrukcja oraz sklep z tysiącami aplikacjami sprawiają, że tablet Yoga Book może stać się narzędziem edukacyjnym dla dzieci, pomocą naukową dla uczniów lub studentów lub asystentem spotkań z klientami i partnerami. Umożliwia surfowanie w sieci, oglądanie filmów, seriali, odtwarzanie ulubionych albumów muzycznych, obsługę pakietu biurowego – pracę z tekstem, arkuszami kalkulacyjnymi, tworzenie prezentacji multimedialnych, a także rysowanie, szkicowanie i projektowanie wnętrz, ogrodów, budynków i wiele więcej. Solidne i sprawdzone podzespoły oraz zastosowane oprogramowanie sprawiają, że Lenovo Yoga Book to produkt dla każdego. Znajdzie zastosowanie w prywatnym życiu, jako wielofunkcyjny tablet do pracy i rozrywki, ale też może z powodzeniem być wykorzystywany w artystycznych zawodach dzięki obecności kreatywnego panelu dotykowego i zaawansowanego rysika Real Pen.

Lenovo Yoga Book dostępny jest w dwóch wersjach – z systemem operacyjnym Android 6.0.1 Marshmallow oraz Windows 10. Wersja z Androidem została uzupełniona o intuicyjny interfejs BOOK UI, wzbogacający system o elementy usprawniające codzienną pracę w wielu aplikacjach jednocześnie. Do dyspozycji użytkowników jest między innymi pasek zadań na dole ekranu ułatwiający zarządzanie aplikacjami oraz tryb dzielenia ekranu między kilkoma aplikacjami z opcją szybkiego i wygodnego minimalizowania i przywracania okien do widoku. Wersja z Windows 10 to propozycja dla osób przyzwyczajonych do swojego systemu komputerowego. Windows w najnowszej wersji oferuje najwyższy komfort w wielozadaniowej pracy i wraz z pakietem Office jest idealnym narzędziem do codziennego używania w domu, biurze oraz podczas nauki.

Tablet Lenovo Yoga Book z systemem Android dostępny jest w cenie 2899 zł.

Tablet Lenovo Yoga Book z systemem Windows dostępny jest w cenie 3199 zł.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

HONOR prezentuje na MWC 2024 nowe urządzenia przepełnione sztuczną inteligencją

Globalna marka technologiczna HONOR przedstawiła na targach MWC w Barcelonie swoją nową st…