Home Maszyneria Efektywne kosztowo pamięci o małej pojemności dla zastosowań IoT i smart city

Efektywne kosztowo pamięci o małej pojemności dla zastosowań IoT i smart city

0
0
68

Przemysł walczy o coraz większe pojemności gigabajtowe. Jednak istnieje wiele zastosowań, które wymagają tylko ułamka tej przestrzeni dyskowej. Typowymi aplikacjami są tu technologie zielone IoT, takie jak stacje ładowania, inteligentne liczniki i przetworniki PV, dla których potrzebna jest jedynie niewielka ilość pamięci do uruchamiania oprogramowania startowego lub komunikacji z aplikacjami w chmurze. W odpowiedzi na te potrzeby Swissbit poszerza swoją ofertę rozwiązań pamięciowych poprzez wprowadzenie e.MMC i kart pamięci SD o małych pojemnościach wynoszących od 4 do 8 GB. Są one oparte na technologii 3D-TLC-NAND i zoptymalizowane pod kątem ochrony przed awariami zasilania, niezawodności przemysłowej i wysokiej wytrzymałości. Dzięki temu dorównują one wydajności droższym modelom SLC i przewyższają odpowiednie warianty MLC.

Rozwój technologii IIoT jest szczególnie widoczny w inteligentnych miastach. Kluczowymi czynnikami tutaj są inteligentne liczniki, kontrolery do inteligentnego zarządzania budynkami oraz generowanie i wykorzystywanie zrównoważonej energii poprzez stacje ładowania.

Aby zapewnić najbardziej efektywną pracę tych zielonych aplikacji IoT, Swissbit oferuje teraz skierowane nośniki o małej pojemności. Z pojemnościami od 4 do 8 GB są one idealnie i nadają się jako nośniki startowe lub do rejestracji niewielkich ilości danych, bez konieczności rezygnacji z wydajności i trwałości. Modele serii EM-30 i S-56(u), dostępne jako osadzone komponenty w postaci e.MMC lub elastyczne, wymienne karty pamięci SD, oferują maksymalną niezawodność dzięki sprawdzonej architekturze firmware. Gwarantują one również 100% bezpieczeństwa danych.

Seria produktów EM-30 (153 ball BGA) spełnia specyfikacje e.MMC-5.1 i jest w pełni kompatybilna wstecznie. Zaprojektowana jest do pracy w rozszerzonym zakresie temperatur od -40°C do 85°C i nadaje się do użytku w trudnych warunkach środowiskowych. Wykorzystując wytrzymały 3D-T

LC-NAND przemysłowej jakości oraz pojemności wynoszące od 4 GB do 8 GB, oferta ta oferuje sekwencyjne prędkości odczytu do 280 MB/s i zapisu do 120 MB/s, a także 11 tys. operacji odczytu na sekundę (IOPS) losowego i 16 tys. operacji zapisu na sekundę (IOPS) losowego.

Karty pamięci S-56(u) SD i microSD osiągają sekwencyjne prędkości odczytu i zapisu odpowiednio 95 MB/s i 74 MB/s. Karty te są zoptymalizowane pod kątem aplikacji o wysokiej wydajności, osiągając 2 200 IOPS operacji odczytu losowego i 1 300 IOPS operacji zapisu losowego. Dzięki zaawansowanemu przeprojektowaniu i technologii pSLC, seria S-56 oferuje najwyższą wytrzymałość dla intensywnych obciążeń związanych z zapisywaniem danych. Połączona z do 100 000 cyklami PE, jej wytrzymałość dla małej rejestracji danych przewyższa nawet wytrzymałość karty SLC.

Inne typowe zastosowania dla pamięci flash o małej pojemności to sprzęt AGD, urządzenia płatnicze i systemy sprzedaży, systemy kontroli przemysłowej oraz urządzenia diagnostyczne i monitorujące w medycynie.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…