Home Na czasie FitStation – rewolucja na rynku obuwia

FitStation – rewolucja na rynku obuwia

0
0
204

FitStation od HP to innowacyjna platforma sprzętowa i programowa, która rejestruje skan stopy w 3D, pomiary nacisku oraz analizę chodu, tworząc jedyny w swoim rodzaju profil cyfrowy każdej stopy. To pierwsze na świecie wszechstronne rozwiązanie pozwalające na tworzenie indywidualnych zaleceń dotyczących gotowego obuwia, druk wkładek w 3D oraz tworzenie dostosowanego do potrzeb danej osoby obuwia1. System będzie korzystać z technologii HP Multi Jet Fusion do tworzenia wkładek z użyciem drukarek 3D.

FitStation to naprawdę przełomowa platforma, która będzie mieć pozytywny wpływ na życie ludzi i zmieni sposób, w jaki nabywają oni obuwie i wkładki do butów powiedział Louis Kim, Global Head of Immersive Computing, Personal Systems, HP Inc. Odkrywamy na nowo wrażenia związane z kupowaniem obuwia, wznosząc indywidualizację i personalizację na nieznany dotąd poziom. Połączyliśmy możliwości HP w dziedzinie skanowania i druku 3D, by wcielić w życie wizję Blended Reality, ale też współpracujemy z naszymi czołowymi partnerami z branży obuwniczej, by rozwijać tę rewolucyjną platformę.

FitStation pozwala na wytwarzanie pierwszych na świecie wkładek do butów przy użyciu drukarki 3D, wykorzystując skanowanie 3D oraz dynamiczną analizę chodu2, a Superfeet, lider w dziedzinie innowacyjnych wkładek do butów rozpoczął pilotażowe wdrożenie platformy w wybranych sklepach spośród 4000 placówek, w których są oferowane. Steitz Secura, specjalistyczny producent obuwia ochronnego wytwarzanego w Niemczech, będzie stosować FitStation, by bardziej skupiać się na wygodzie, profilaktyce oraz bezpieczeństwie.

Od 40 lat wyznaczamy standardy kształtu i dopasowania. Do dziś technologia produkcji wkładek do butów z użyciem drukarki 3D, pozwalająca na spełnienie ścisłych norm Superfeet, po prostu nie istniała  powiedział Eric Hayes, Chief Marketing Officer w firmie Superfeet.  Nasze nowe rozwiązanie pozwala na tworzenie najbardziej zindywidualizowanego kształtu i dopasowania.

Ta innowacyjna kampania w dziedzinie obuwia pozwala nam zdobyć pozycje technologicznego lidera w branży –   powiedział Michael Huth, Dyrektor Generalny Steitz Secura.  Koncepcja zindywidualizowanego obuwia ochronnego to prawdziwa innowacja w skali światowej, wytyczająca standardy przyszłości.

Informacje o FitStation

FitStation tworzy na nowo wrażenia związane z zakupami dzięki innowacyjnej, wszechstronnej technologii produkcji obuwia, która zapewnia precyzyjne dopasowanie i zindywidualizowane projekty, wytwarzane lokalnie z niewiarygodną łatwością i prędkością. Platforma do cyfrowego skanowania stóp pozwala na utworzenie profilu klienta, wybranie spersonalizowanej i gotowej wkładki oraz otrzymanie zaleceń dotyczących obuwia, stworzenie całkowicie indywidualnych wkładek do butów za pomocą drukarki 3D oraz zaprojektowanie własnej pary zindywidualizowanego obuwia3. To unikatowe rozwiązanie dokonuje analizy każdej stopy przy użyciu połączenia skanowania 3D i technologii płytki naciskowej, co pozwala na stworzenie kompletnej analizy chodu danej osoby. FitStation analizuje dane i generuje szczegółowe zalecenia dotyczące dostosowanego obuwia z wkładkami z poliuretanu, o różnej gęstości, w zależności od potrzeb klienta.

Funkcje skanowania 3D urządzenia FitStation pozwalają na zarejestrowanie długości stopy klienta, szerokości i danych objętości oraz porównanie ich z dostępnymi butami w celu uzyskania idealnego połączenia. FitStation oferuje także zalecenia dotyczące gotowych wkładek, co pozwala na uzyskanie dodatkowego podparcia w bucie.

Nie tylko klienci odniosą korzyści. Ta nowa technologia może zrewolucjonizować branżę obuwniczą przekształcając dotychczasowy łańcuch dostaw. FitStation umożliwia lokalną produkcję dokładnie na czas, dzięki czemu sprzedawcy nie będą musieli przechowywać towaru w magazynie. FitStation pozwoli także na uzyskanie mniejszej liczby zwrotów, zapewniając klientom doskonale dopasowane obuwie, z uwzględnieniem wygody oraz zastosowania.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …