Home Biznes FRITZ! Generacja 1 GB

FRITZ! Generacja 1 GB

11 min
0
0
124

FRITZ!Box 4080 jest pierwszym produktem AVM z rodziny FRITZ!Box przeznaczonym do pracy z łączami światłowodowymi FFTH (Fiber To The Home). FRITZ!Box 4080 może być podłączony do sieci światłowodowej za pomocą gigabitowego, ethernetowego portu WAN, podłączanego do modułu abonenckiego (ONU) lub bezpośrednio za pomocą modułu SFP (Small Form-factor Pluggable). FRITZ!Box 4080 jest wyposażony w gigabitowy port WAN i cztery porty LAN o takiej samej przepustowości oraz obsługuje transmisję 3 x 3 MIMO równocześnie w paśmie 2,4 i 5 GHz, zachowując zgodność ze standardami, odpowiednio Wireless N i AC.

  • Nowy FRITZ!Box oferuje najwyższą, gigabitową wydajność zarówno po stronie dostępu do internetu, jak i w sieci lokalnej. Dwa analogowe porty telefoniczne, wbudowana baza DECT, wewnętrzny port ISDN i dwa gniazda USB 3.0 uzupełniają listę funkcjonalności routera FRITZ!Box. Najnowsza wersja systemu operacyjnego FRITZ!OS umożliwia korzystanie z licznych funkcjonalności sieciowych, np. bezprzewodowego dostępu dla gości, kontroli rodzicielskiej i technologii Smart Home, również za pomocą sieci światłowodowych. Nowe wzornictwo FRITZ!Box 4080: pionowa orientacja obudowy oraz jej biały kolor, oddają dynamizm wydajnej platformy sprzętowej, umożliwiającej dalszy, nieograniczony rozwój funkcji w przyszłości, co czyni urządzenie doskonałym rozwiązaniem do obsługi opartych na protokole IP pakietów usług złożonych z szybkiego dostępu do internetu, funkcji głosowych i telewizji. Rynkowa premiera urządzenia FRITZ!Box 4080 planowana jest na drugą połowę 2014.

FRITZ!Box 3490

Wydajny procesor i obsługa szybkiego standardu Wireless AC czynią z FRITZ!Box 3490 idealną platformę do przesyłu danych. Router współpracuje z dowolnym łączem, obsługuje technikę vectoringu i najszybsze łącza internetowe. Zastosowania takie jak telewizja IP, wideo na żądanie i streaming mediów w sieci lokalnej, działają lepiej dzięki dwóm, szybkim równocześnie używanym sieciom bezprzewodowym. FRITZ!Box 3490 transmituje dane w obu zakresach: 5 GHz (w standardzie Wireless AC) osiągając prędkość do 1300 Mbit/s oraz w 2,4 GHz (Wireless N) oferując transfery do 450 Mbit/s.

  • Dwa porty USB 3.0 routera FRITZ!Box 3490 i rozbudowane funkcjonalności NAS ze zintegrowanym serwerem mediów i funkcją magazynu danych dostępnego w internecie, otwierają nowe możliwości sieci. FRITZ!Box 3490 wyposażony jest w najnowszy system operacyjny FRITZ!OS, oferując użytkownikom maksymalną wygodę, włącznie z funkcją hotspotu Wi-Fi i łatwą w konfiguracji siecią VPN. Router FRITZ!Box 3490 ma trafić do sklepów w drugim kwartale tego roku.

 FRITZ!WLAN Repeater 1750E: duży zasięg, jednoczesna praca w zakresie 2,4 GHz oraz 5 GHz

FRITZ!WLAN Repeater 1750E to premierowe urządzenie AVM będące wydajnym wzmacniaczem sygnału sieci bezprzewodowej, pracującym równocześnie w dwóch zakresach radiowych. Wykorzystuje ono zalety standardu Wireless AC, oferując przepustowość do 1300 Mbit/s (5 GHz) oraz Wireless N z prędkością do 450 Mbit/s (2.4 GHz) i pozostaje kompatybilne również z niższymi standardami WLAN 802.11g/a/b. FRITZ!WLAN Repeater 1750E idealnie nadaje się do zwiększania zasięgu sieci bezprzewodowych, gdyż obsługuje wszystkie popularne, stosowane w nich standardy. Za pomocą wbudowanego, gigabitowego portu LAN nawet urządzenia sieciowe niewyposażone w interfejs bezprzewodowy mogą być włączone do domowej sieci.

FRITZ!WLAN Repeater DVB-C

FRITZ!WLAN Repeater DVB-C łączy w sobie funkcje tunera DVB-C ze wzmacniaczem sygnału Wi-Fi w standardzie Wireless AC . Za pomocą tego innowacyjnego produktu, AVM bezproblemowo udostępnia nadawany na żywo sygnał telewizyjny dla domowej sieci.

Nowy wzmacniacz sygnału z tunerem DVB-C służy do streamowania ogólnodostępnych w telewizji kablowej kanałów wprost do sieci domowej, by mogły być odbierane na notebookach, tabletach lub smartfonach. Sygnał telewizyjny z kablówki jest dystrybuowany bezprzewodowo w całej sieci domowej.

  • Do odbioru sygnału służyć ma nowa aplikacja FRITZ!App TV, która będzie dostępna dla urządzeń z systemem iOS i Android. Programy telewizyjne będą mogły być również odbierane na komputerach PC czy notebookach za pomocą popularnego programu VLC player. FRITZ!WLAN Repeater DVB-C jest również pełnowartościowym wzmacniaczem sygnału sieci bezprzewodowej w standardzie Wireless AC, umożliwiającym równoczesną transmisję w paśmie 5 GHz (Wireless AC) i 2,4 GHz (Wireless N), zapewniając gigabitową wydajność całej sieci lokalnej. Większa prędkość transmisji danych w sieci domowej jest szczególnie korzystna dla bezprzewodowego przesyłania sygnału telewizji, streamowanego w jakości HD. Zintegrowany z urządzeniem, dwuzakresowy tuner TV, pozwala na uruchomienie dwóch, równoległych strumieni mediów. W razie potrzeby, do wbudowanego portu LAN można podłączyć dodatkowe urządzenia. Zgodnie z planem, FRITZ!WLAN Repeater DVB-C pojawi się w sprzedaży na początku trzeciego kwartału tego roku.

FRITZ!Powerline 1000E

AVM prezentuje urządzenie FRITZ!Powerline 1000E, nowy produkt z rodziny powerline, umożliwiający transfery rzędu 1 Gbit/s za pomocą sieci elektrycznej. Gigabitowa technologia powerline bazuje na specyfikacji HomePlug AV2. Aby jeszcze dodatkowo zwiększyć prędkość przesyłu danych, wykorzystuje również technikę MIMO, opracowaną dla bezprzewodowych sieci LAN.

  • Szybkość przesyłu danych osiągana przez FRITZ!Powerline 1000E jest od 60 do 80 procent wyższa, niż w przypadku urządzeń klasy 500 Mbit/s. Transmisja jest również stabilniejsza, mimo jednoczesnego mniejszego zużycia energii elektrycznej. Wysoki przesył danych to mile widziana zaleta ze względu na zastosowania, które jej wymagają, np. serwery danych NAS, czy udostępnianie wielu strumieni HD w domowej sieci. Dzięki zastosowaniu techniki MIMO, połączenia realizowane nawet przy większych odległości (np. z urządzeniami wpiętymi do bardziej oddalonych części instalacji elektrycznej) są wyraźnie stabilniejsze. Podobnie do reszty produktów z rodziny FRITZ!Powerline, nowe, gigabitowe urządzenie korzysta z bezpiecznego szyfrowania realizowanego za pomocą unikalnego, fabrycznie zapisanego klucza. Nowy gigabitowy sprzęt jest również kompatybilny z adapterami klasy 200 i 500 Mbit/s. FRITZ!Powerline 1000E ma pojawić się na półkach w drugim kwartale bieżącego roku.
Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Biznes

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak się bronić przed SIM swap?

Oszuści biorą na celu użytkowników smartfonów za pomocą metody SIM Swap, która może doprow…