Home Biznes Gdzie warto bywać?

Gdzie warto bywać?

0
0
172

Firmowa strona www to sposób na pomnożenie zysków. Dzięki niej możesz przekonać potencjalnych klientów, żeby skorzystali z oferty Twojej firmy. Jednak żeby tak się stało, „potencjalni klienci” muszą dowiedzieć się o Twoim istnieniu. Muszą odnaleźć stronę Twojej firmy w sieci. Jak o to zadbać? Czy taka forma promocji musi być kosztowna?

Odpowiedź na pytanie gdzie powinny pojawić się informacje o Twojej firmie jest odpowiedzią na pytanie: gdzie użytkownicy globalnej sieci poszukują informacji. Oto kilka sprawdzonych miejsc.

Grupy dyskusyjne, fora internetowe.

Grupy dyskusyjne, oraz ich odpowiedniki w strukturze www, czyli fora internetowe mogą być kopalnią informacji. Są podzielone tematycznie i skupiają „dyskutantów” zainteresowanych konkretną tematyką. Jeśli ktoś planuje budowę domu, zagląda tam w poszukiwaniu opinii o materiałach, firmach wykonujących usługi budowlane, czy sklepach, w których warto się zaopatrywać. Na grupie zawsze spotkać można ludzi, którzy bardziej lub mniej chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Warto zadbać o to, by pojawiły się tam informacje o Twojej firmie. Jednak autoreklama jest bardzo źle widziana i może przynieść skutek odwrotny od oczekiwanego. Najlepszą formą promocji firmy na grupie będą opinie zadowolonych klientów, którzy skorzystali z Twoich usług.

W sieci znaleźć można firmy (np. warsztaty samochodowe), które proponują zniżki osobom powołującym się na określoną grupę dyskusyjną. To pomaga w zdobyciu możliwie największej rzeszy klientów, którzy aktywnie uczestniczą w „życiu” grupy.

Nie trzeba dodawać, że podstawą takiej reklamy są zadowoleni klienci, czyli wysoka jakość usług świadczonych przez Twoją firmę.

Aukcje internetowe

Sukces niektórych serwisów aukcyjnych pokazuje, że Polacy pokochali ten sposób zawierania transakcji. Osoby, które przeglądały aukcje internetowe wiedzą, że handluje się tam niemal wszystkim, a asortyment nie ogranicza się do rzeczy używanych. Przeciwnie – dla bardzo wielu firm jest to jeden z najbardziej wydajnych kanałów dystrybucji. Warto zaistnieć w serwisie aukcyjnym – zainicjować kilka aukcji, zaproponować atrakcyjne ceny i zadbać o umieszczenie szczegółowego kontaktu do firmy. Oprócz klientów zainteresowanych wystawionymi przez Twoją firmę towarami, może zgłoszą się osoby poszukujące innych artykułów z branży, którą się zajmujesz.

Jeśli zamierzasz skorzystać z tej formy promocji pamiętaj o przestrzeganiu regulaminów i dbaj o to, by w miejsce kończących się aukcji rozpoczynać nowe. Oczywiście w serwisach aukcyjnych sam pracujesz na swoją reputację. Twoi kontrahenci mogą wystawiać komentarze, więc pamiętaj o jak najszybszej wysyłce  i odpowiednim zabezpieczenie towaru. Im więcej zadowolonych klientów (czytaj: pozytywnych komentarzy), tym większa szansa na pozyskanie nowych.

Informatory gospodarcze

Strony takie jak „Polskie Książki Telefoniczne”, czy „Panorama Firm” pozwalają wyszukać firmę za pomocą różnych kryteriów. Dzięki formularzom wyszukiwania można znaleźć np. serwis AGD w Otwocku. Warto zadbać o to, by Twoja firma również znalazła się w takiej bazie. Jeśli masz już stronę internetową dopilnuj, by wśród różnych informacji znalazł się tam link do Twojej strony.

Lokalne serwisy internetowe.

Nawet niewielkie miejscowości mają swoje własne strony internetowe. Utrzymują je samorządy lub podmioty komercyjne. Tego typu serwisy są często podstawowym źródłem informacji o regionie. Umieszczenie informacji w takim miejscu nie musi być drogie, a pozwala dotrzeć do dużej grupy potencjalnych klientów. Jeśli masz dobrą firmową witrynę nie musisz umieszczać w reklamie wielu informacji. Najważniejszą rzeczą jest skłonienie potencjalnego klienta by odwiedził stronę internetową Twojej firmy. Tam znajdzie szczegóły Twojej oferty i argumenty, które mają przekonać go o skorzystaniu z Twoich usług.

Skuteczna reklama przyda się każdej firmie. Jednak to co nie stanowi problemu dla dysponującego olbrzymimi budżetem dużego przedsiębiorstwa, może być przeszkodą dla małych i średnich firm. Jednak nie musi to być przeszkoda nie do pokonania. Jak pokazują powyższe przykłady promocja w sieci nie musi być kosztowna, a jej skuteczność może być bardzo wysoka. Coraz więcej konsumentów szuka ofert w internecie. Pozostaje zadbać, by natknęli się właśnie na Twoją firmę.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Open source – bezpieczniejszy wybór dla biznesu?

Jeszcze kilkanaście lat temu wiele firm obawiało się korzystać z oprogramowania open sourc…