Home Na czasie Google One Pass – nowy system płatności dla wydawców

Google One Pass – nowy system płatności dla wydawców

0
0
272

W ostatnich latach, Google tworzył i eksperymentował z wieloma różnymi produktami dla wydawców, takimi jak Fast Flip, First Click Free i Living Stories. Nowa usługa stanowi kolejny krok, dzięki któremu wydawcy otrzymują łatwy w implementacji system płatności, a użytkownicy dostają elastyczny i szybki dostęp do interesujących ich treści.

„Inicjatywa Google jest jasnym przykładem wspierania wysokiej jakości płatnych treści dziennikarskich. Nowy system płatności pozwala wydawcom na pełną kontrolę swoich treści, ceny, wyników sprzedaży i relację z konsumentami na atrakcyjnych komercyjnie warunkach. Mamy nadzieję, że One Pass szybko stanie się główną platformą dla łatwych płatności w sieci oraz w świecie urządzeń mobilnych i aplikacji i stanie się prawdziwą alternatywą dla dotychczas używanych systemów” – powiedział Dr Andreas Wiele, Head of BILD Division and Magazines, Axel Springer AG.

„Pracowaliśmy z wydawcami od dłuższego czasu, starając się znaleźć nowe sposoby na zaangażowanie czytelników, przyciągnięcie ruchu na stronę i zarabianie na treściach online. Pracując z branżą wydawniczą i eksperymentując z wieloma różnorodnymi produktami, możemy stworzyć takie rozwiązania, które pomogą rozwijać branżę medialną online” – powiedział Carlo D’Asaro Biondo, dyrektor Google na region SEEMEA.

Wdrożenie systemu One Pass jest łatwe i bezpłatne. Z systemem One Pass wydawcy serwisów newsowych, magazynów i innych mogą:

  • zdecydować za które treści ma być pobierana opłata i w jakiej wysokości;
  • sprzedawać treści na szeregu róźnorodnych urządzeń, włączając w to aplikacje mobilne;
  • sprzedawać subskrypcje i dostęp do treści, oraz;
  • ułatwić czytelnikom zakup treści.

Partnerami podczas uruchomienia usługi One Pass są:  Tomorrow Focus, Gruner+Jahr i Axel Springer w Niemczech, Nouvel Obs we Francji, Associated Newspapers w Wielkiej Brytanii, Prisa w Hiszpanii oraz Hearst Publications i Rust Communications W Stanach Zjednoczonych.



 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Niemal co piąty Polak nie wie, czy był ofiarą internetowego oszustwa. Kto jest najbardziej narażony na ataki?

Ponad 17% Polaków nie jest pewnych czy padło ofiarą oszustwa w sieci. Aż 40% nie weryfikuj…