Home Na czasie Hans Zimmer pracował nad brzmieniem nowych słuchawek OnePlus Buds Pro 2

Hans Zimmer pracował nad brzmieniem nowych słuchawek OnePlus Buds Pro 2

934 min
0
0
71
Hans Zimmer – światowej sławy kompozytor i autor niezapomnianej muzyki do przebojów kinowych takich jak IncepcjaDiunaTop Gun: Maverick, trylogia Mroczny Rycerz – słynie z pokonywania kolejnych granic w świecie dźwięku. Jego muzyka zawsze współgra z rozwojem akcji filmu w niezwykły, czasem niekonwencjonalny sposób.
– Muzyka jest jak rozmowa – pełna różnych emocji. Aby doświadczyć ich w pełni w muzyce i usłyszeć niuanse każdego taktu, potrzebne są takie słuchawki, które zagwarantują studyjną jakość dźwięku. Bardzo się cieszę się, że mogłem współpracować z OnePlus przy tworzeniu Buds Pro 2. Dzięki nim każdy słuchacz w pełni zanurzy się w muzyce i przeniesie w zupełnie inny świat – mówi Hans Zimmer.

Master EQ – Soundscape

Korektor dźwięku pozwala użytkownikom dostosować do swoich preferencji sygnaturę dźwiękową słuchawek lub głośników tak, aby odpowiadały indywidualnym gustom, na przykład wzmacniając basy lub wysokie tony. W korektorze nazwanym „Soundscape”, który dla OnePlus Buds Pro 2 opracował Hans Zimmer, znajduje się mniej ustawień dla niskich częstotliwości, ale zarazem znacznie poszerzone zostało całe spektrum innych tonów. W efekcie słuchacze będą mogli się cieszyć pełnym orkiestrowym brzmieniem klasycznej muzyki symfonicznej, jak również wielowymiarowym dźwiękiem filmu akcji. Użytkownicy nowych słuchawek usłyszą złożone i zarazem delikatne niuanse partytur filmowych w pełnej krasie – będą mogli przeżywać muzykę jeszcze intensywniej.

Muzyczny prezent

W ramach współpracy z OnePlus, Hans Zimmer przygotował też nową aranżację utworu „Lost but Won”, który jest częścią oryginalnej ścieżki dźwiękowej do kinowego hitu pt. „Wyścig” (eng. „Rush”). W nowej wersji kompozytor skupił się na wyeksponowaniu charakterystycznych cech dźwięku przestrzennego.
Wdrożenie licznych technologii odtwarzania dźwięku przestrzennego pozwala słuchaczom na rozróżnianie faktur i barw brzmień, bez konieczności stosowania konkretnych ustawień wielu głośników dookoła nich.
– Dźwięk przestrzenny zmienia sposób, w jaki tworzymy i słuchamy muzyki. Doświadczenie dźwięku przestrzennego w OnePlus Buds Pro 2 jest niezwykle wciągające – masz wrażenie, jakbyś siedział w pierwszym rzędzie w sali koncertowej – podkreśla Hans Zimmer.
OnePlus Buds Pro 2 to jedne z pierwszych słuchawek dousznych TWS, które będą wspierać funkcję dźwięku przestrzennego opracowaną przez Google dla systemu Android 13. Integrując ramy dźwięku przestrzennego Google oraz zaawansowane algorytmy renderowania i up-mixingu stereo marki OnePlus, słuchawki OnePlus Buds Pro 2 oferują niestandardowe doświadczenia dźwięku przestrzennego, dzięki szerokiemu polu akustycznemu i wyraźnym wokalom, które potęgują wrażenie, jakie znamy podczas oglądania filmów w kinie. Przy odtwarzaniu muzyki użytkownicy docenią czysty i naturalny dźwięk, a także poczucie, jakby byli na koncercie na żywo – zwłaszcza, gdy słuchawki douszne zostały wcześniej sparowane z najnowszym smartfonem OnePlus 11 5G.
– OnePlus poprzez swoje bezprzewodowe słuchawki douszne OnePlus Buds Pro 2 wyznacza nowe standardy brzmienia w branży – audiofilskiej jakości. Jego głębia – dzięki systemowi podwójnych przetworników – jest po prostu niesamowita. Bas jest wyważony i soczysty, a wokale – nieskazitelne – podsumowuje Hans Zimmer.
Przearanżowany przez Hansa Zimmera utwór „Lost But Won” pozwoli użytkownikom przetestować funkcję dźwięku przestrzennego w OnePlus Buds Pro 2 i upewnić się, że jest ustawiona na optymalnym poziomie. Zaaranżowana na nowo ścieżka dźwiękowa ma szansę wyznaczyć nowy, branżowy wzorzec brzmienia dźwięku przestrzennego w sprzęcie jakim są słuchawki douszne.
Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Nowy Redmi Watch 3 – smartwatch dla aktywnych

Rozbudowany smartwatch dla aktywnych użytkowników, kochających sport i dobry styl. Dzięki …