Home Na czasie „Hello FRITZ!”

„Hello FRITZ!”

0
0
146

W czasie targów CEBIT w Hanowerze firma AVM po raz pierwszy prezentuje FRITZ!OS 7. Ważna aktualizacja systemu operacyjnego FRITZ!OS 7 produktów z rodziny FRITZ! oferuje mnóstwo nowych funkcji dla WLAN, sieci w topologii Mesh i inteligentnego domu Smart Home.Jedną z nowych funkcji jest integracja dodatkowych urządzeń FRITZ!Box w sieci WLAN Mesh, zarządzanej przez router FRITZ!, dzięki czemu urządzenia ​​telefoniczne i inteligentne terminale Smart Home również mogą w niej pracować. Użytkownicy są teraz w stanie zwiększyć zasięg swojej sieci bezprzewodowej na potrzeby telefonów i urządzeń Smart Home – konfiguracja jest łatwa, zarówno w środowisku domowym, jak i biurowym, a w razie potrzeby, sieć można rozbudowywać dodając kolejne moduły. Nowa wersja FRITZ!OS dla wszystkich aktualnych modeli FRITZ!Box będzie dostępna od lipca dla użytkowników w Niemczech. Dla routera FRITZ!Box 6590 Cable dostępna jest laboratoryjna wersja beta nowego oprogramowania, dzięki któremu użytkownicy mogą wstępnie zapoznać się z nowymi funkcjami sieci typu Mesh na łączu kablowym. Na targach prezentowany jest także router FRITZ!Box 7590, dedykowany łączom DSL. Router ten może wykorzystywać maksimum swoich możliwości we Frankfurcie nad Menem, gdzie niedawno rozpoczął się pierwszy w Niemczech projekt pilotażowy łączy z supervectoringiem 35b. Dzięki tej technologii DSL, zwiększeniu częstotliwości i najnowszej technice vectoringu, można uzyskać prędkości pobierania danych do 300 Mbit/s na istniejących liniach VDSL. Firma AVM prezentuje nowinki spod znaku FRITZ! na targach CEBIT w hali 13, stoisko C94 i na zewnątrz na terenach targowych (FG, stanowisko R54) w dniach od 12 do 15 czerwca.

FRITZ!OS 7: nowy poziom dla urządzeń FRITZ!, z obsługą sieci Mesh oraz nowymi funkcjami dla telefonii i inteligentnego domu Smart Home

Routery FRITZ!Box zapewniają użytkownikom szybki Internet i innowacyjne funkcje sieci Mesh w jednym urządzeniu, oszczędzając energię i zajmowane miejsce, oferując przy tym gotowość na przyszły rozwój, dzięki regularnym aktualizacjom oprogramowania, takim jak FRITZ!OS 7. Wszystkie produkty FRITZ! umożliwiają stworzenie szybkiej sieci WLAN w topologii Mesh, z wieloma punktami dostępowymi (Multi-AP), którą w razie potrzeby można jeszcze rozbudować. FRITZ!OS 7, wychodząc od tej podstawowej funkcji, oferuje całą masę ulepszeń i nowinek w następujących obszarach:

1. Zwiększona wydajność WLAN

FRITZ!OS 7 obsługuje bezprzewodową sieć LAN w standardzie 11v i 11k dla sterowania pasmem (Idle Steering), co oznacza, że ​​nowoczesne urządzenia WLAN, takie jak smartfony, mogą szybciej zmieniać pasmo częstotliwości – również w przypadku nawiązanych już połączeń.

2. Sieć Mesh – reaktywacja: Aktualizacja funkcji routera FRITZ!Box dla sieci WLAN, telefonii i Smart Home

Dzięki FRITZ!OS 7, dodatkowe routery FRITZ!Box mogą być teraz używane jako wzmacniacze sygnału.

3. Gościnny FRITZ! Hotspot

Nowa wersja FRITZ!OS umożliwia jeszcze łatwiejszą konfigurację punktu dostępu FRITZ! Hotspot i korzystanie z niego. Użytkownicy mogą teraz jeszcze łatwiej wybrać ustawienia dostępu do FRITZ!

4. Jeszcze łatwiejsza i wygodniejsza konfiguracja inteligentnego domu Smart Home

Nowością we FRITZ!OS 7 jest możliwość skonfigurowania szablonów Smart Home, które można wykorzystać do konfiguracji wielu urządzeń i zarządzania nimi  w różnych scenariuszach.

5. Obsługa HAN FUN – jeszcze więcej urządzeń Smart Home

W nowej wersji oprogramowania  AVM rozszerza wsparcie dla protokołu HAN FUN (Home Area Network FUNctional), a także dla standardu bezprzewodowego DECT ULE. Oprócz produktów FRITZ!DECT, urządzenia innych producentów, obsługujące HAN FUN, mogą już bezpośrednio współpracować z routerem  FRITZ!Box.

6. MyFRITZ!: nowe raporty i więcej informacji o twojej sieci domowej

Dzięki FRITZ!OS 7, użytkownicy mogą teraz otrzymywać z MyFRITZ! (myfritz.net) nowe rodzaje raportów.

7. Zwiększona wydajność FRITZ!NAS i nowe funkcje dla FRITZ!Fon

Przy korzystaniu z dysku USB lub pendrive’a z systemem plików NTFS, podłączonego do urządzenia FRITZ!Box, FRITZ! OS 7 pozwala zwiększyć szybkość transferu danych magazynu sieciowego FRITZ!NAS. FRITZ!Fon również zyskał kilka nowych funkcji.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Cisco modernizuje infrastrukturę sieciową w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

Wyremontowany Oddział Transplantologii został wyposażony w nowoczesną, bezprzewodową sieć …