Home Maszyneria Szerokopasmowe innowacje: FRITZ!Box dla łączy światłowodowych z Wi-Fi 6, Smart Home i Mesh WiFi

Szerokopasmowe innowacje: FRITZ!Box dla łączy światłowodowych z Wi-Fi 6, Smart Home i Mesh WiFi

0
0
174

Nowy standard WiFi 6 stanowi kamień milowy w 20-letniej historii bezprzewodowej sieci LAN. Umożliwia on uzyskanie większej szybkości transmisji danych i krótszy czas reakcji wielu urządzeniom korzystającym z bezprzewodowej sieci LAN równocześnie. W Amsterdamie AVM zaprezentuje aż trzy produkty z Wi-Fi 6: FRITZ!Box 5550 i FRITZ!Box 5530 dla łączy światłowodowych oraz FRITZ!Box 6660 Cable dla sieci kablowych. Oba modele światłowodowe współpracują ze wszystkimi popularnymi w Europie łączami i bezprzewodowo rozdzielają gigabitowe prędkości w domowej sieci za pośrednictwem Wi-Fi 6 i szybkiego portu LAN o prędkości 2,5 Gbit/s. Nowy FRITZ!Box 6660 Cable również ma na pokładzie Wi-Fi 6 do szybkiego korzystania z łącza kablowego w standardzie DOCSIS 3.1.

Kolejną targową nowością jest FRITZ!Box 6850 5G – pierwszy na świecie wielofunkcyjny domowy router sieciowy dla nowej generacji technologii mobilnej 5G. Dzięki szybkiej bezprzewodowej sieci WLAN, gigabitowej sieci LAN, stacji bazowej do telefonii oraz funkcjom Smart Home, oferuje on pełną swobodę w korzystaniu z przyszłych łączy 5G i aktualnie popularnych LTE.

Firma AVM zaprezentuje również router FRITZ!Box 7583 dla szybkich łączy VDSL obsługujących wektorowanie, superwektorowanie 35b, bonding i G.fast. Wraz z najnowszą wersją oprogramowania FRITZ!OS 7.13, to  wszechstronne urządzenie dla sieci DSL otrzymało nowe funkcje do obsługi WiFi mesh, korzystania z Internetu i Smart Home.

Tematem przewodnim konferencji BBWF jest sieć WiFi w topologii mesh. AVM zaprezentuje na żywo w działaniu pełną gamę wzmacniaczy sygnału WiFi z obsługą mesh. Cztery urządzenia: FRITZ!Repeater 3000, 2400, 1200 i 600 spełniają wszelkie oczekiwania związane z potrzebą pełnego pokrycia bezprzewodowym zasięgiem. Inteligentna żarówka FRITZ!DECT 500 LED bulb rozszerza ofertę dla Smart Home o sterownik oświetlenia i emituje białe i kolorowe światło, zależnie od sytuacji. Żarówka LED może być sterowana przez nową aplikację FRITZ!App Smart Home, aparat telefoniczny FRITZ!Fon oraz za pośrednictwem przeglądarki. Nowy inteligentny przycisk FRITZ!DECT 440 smart button to kompleksowe rozwiązanie do zdalnego sterowania wszystkimi scenariuszami Smart Home, wyposażone w wyświetlacz i szereg przełączników umożliwiających współpracę z produktami FRITZ!DECT.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…