Home Biznes Jak udoskonalić komunikację maszyn produkcyjnych?

Jak udoskonalić komunikację maszyn produkcyjnych?

3 min
0
0
65

Podstawowym założeniem Przemysłu 4.0 jest zdolność maszyn i urządzeń do komunikacji pomiędzy sobą w celu wzrostu efektywności, wydajności oraz oszczędności.

Jednym z najważniejszych kwestii, nad którymi pracuje się obecnie w zakładach produkcyjnych jest cyfryzacja. Podstawowymi problemami przed jakimi stoją menadżerowie to pytania co zrobić, gdy komunikacja maszyn i urządzeń jest niewystarczająca? Rozwiązaniem jest z pewnością cyfrowa modernizacja, dzięki której maszyny i urządzenia biorące udział w procesie produkcji zostaną wyposażone w odpowiednią technologię komunikacyjną.

Jednym z takich inteligentnych rozwiązań jest nowy adapter IoT (Internet of things) do klimatyzatorów Blue e, wprowadzony przez firmę Rittal. Umożliwia on integrację urządzeń chłodzących z inteligentnymi systemami zarządzania. Adapter do klimatyzatorów Blue e zapisuje dane oraz sporządza analizy efektywności systemu chłodzenia. Oznacza to, że urządzenie umożliwia monitorowanie do dziesięciu klimatyzatorów w układzie master-slave. Dzięki nowemu rozwiązaniu system monitorowania automatycznie powiadamia użytkownika o nieprawidłowościach oraz może być również skonfigurowany w celu wykrywania usterek. Pozwala to na wyeliminowanie w przedsiębiorstwie kosztownych przestojów maszyn, które są jednym z większych problemów w procesie produkcji. Adapter do klimatyzatorów Blue e Rittal przeznaczony jest do wszystkich urządzeń serii Blue e pracujących z kontrolerem Comfort – zarówno w wersji do zabudowy dachowej, jak i naściennej. Dotyczy to nie tylko urządzeń standardowych, ale również w wersji ze stali nierdzewnej. Także klimatyzatory Rittal z klasyfikacją Nema 3R/4 lub Nema 4X, które często wykorzystywane są na zewnątrz budynku, można teraz połączyć z aplikacjami IoT.

Nowy adapter został opracowany w celu umożliwienia komunikacji dla urządzeń starszej generacji. Integrację klimatyzatorów serii Blue e z innymi systemami można obecnie w prosty sposób zaprojektować za pomocą interfejsu IoT, a uruchomienie systemu odbywa się łatwo, szybko i wygodnie – za pośrednictwem internetowego serwera zintegrowanego z interfejsem.

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Biznes

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

4 nieoczywiste zastosowania kamer wewnętrznych

Jeszcze kilkanaście lat temu inwestowały w nie głównie mniejsze i większe firmy. Obecnie m…