Home Na czasie Netatmo przedstawia Inteligentny System Alarmowy z Kamerą

Netatmo przedstawia Inteligentny System Alarmowy z Kamerą

0
0
133

Zgodnie ze statystykami Policji, w Polsce w samym 2017 roku dochodziło średnio do prawie 180 włamań dziennie. Sprawcę udało się ustalić jednie w 36,5% przypadków. Duża liczba kradzieży i niska wykrywalność sprawia, że warto rozważyć instalację systemu ochrony, który zapewni bezpieczeństwo domu lub mieszkania. Taką propozycją jest Inteligentny System Alarmowy z Kamerą od Netatmo.

Inteligentny System Alarmowy z Kamerą

Inteligentny System Alarmowy z Kamerą Netatmo składa się z Inteligentnej Kamery Domowej,  Inteligentnych Czujników Okien i Drzwi oraz Inteligentnego Alarmu Domowego. Stanowi on kompletne rozwiązanie zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie domu lub mieszkania. Całym systemem można zarządzać z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej Security.

Inteligentna Kamera Domowa

Inteligentna Kamera Domowa potrafi odróżniać domowników od intruzów, dzięki technologii rozpoznawania twarzy. W przypadku wykrycia niepożądanego gościa, użytkownik natychmiastowo otrzyma powiadomienie w aplikacji wraz ze zdjęciem i nagraniem wideo ze zdarzenia.

Inteligentne Czujniki Okien i Drzwi

Inteligentne Czujniki Okien i Drzwi wykrywają ruchy lub wibracje okien i drzwi, które mogą być wywołane podczas włamania. W takim przypadku użytkownik otrzyma powiadomienie: „Wykryto ruch okna w kuchni”, co pozwoli na szybką reakcję, np. telefon do odpowiednich służb czy sąsiadów.

Aplikacja umożliwia również sprawdzenie, które okna lub drzwi są otwarte lub uchylone. Możliwe jest także tworzenie harmonogramów i ustawianie powiadomień, kiedy któreś z okien lub drzwi jest otwarte zbyt długo. Dzięki temu nie zapomnimy o ich zamknięciu.

Inteligentny Alarm Domowy

Ostatnim elementem systemu bezpieczeństwa od Netatmo jest Inteligentny Alarm Domowy.

Jego główną funkcją jest syrena emitująca dźwięk o natężeniu 110 decybeli, co można porównać do głośności piły mechanicznej. Alarm uruchamia się w razie wykrycia intruza przez kamerę lub detekcji ruchu przez czujniki okien i drzwi.

Dodatkową funkcją urządzenia jest opcja odtwarzania gotowych dźwięków odstraszających intruzów, takich jak szczekanie psa, szum odkurzacza czy płacz dziecka.

Inteligentny Alarm Domowy można zdalnie włączać i wyłączać za pośrednictwem aplikacji Security.

Szerokie opcje personalizacji

Inteligentny System Alarmowy z Kamerą można dostosować do własnych potrzeb i trybu życia. Aplikacja Security pozwala m.in. na pełne zarządzanie powiadomieniami – użytkownik może wybrać, które powiadomienia chce otrzymywać, a których nie.

Alarm można ustawić tak, by włączał się tylko podczas określonych wydarzeń – na przykład gdy kamera wykryje nieznaną twarz lub gdy poruszone zostanie wybrane okno bądź drzwi.

Ponadto system może być automatycznie aktywowany, gdy mieszkańcy wychodzą z domu. Jeżeli znana osoba powróci do mieszkania, Inteligentna Kamera Domowa ją rozpozna, a alarm oraz powiadomienia z czujników okien i drzwi zostaną deaktywowane. Dzięki temu użytkownik nie będzie otrzymywał niepotrzebnych ostrzeżeń.  

Bez abonamentu

Funkcje systemu nie wymagają dodatkowego abonamentu. Użytkownik płaci raz za produkt oraz korzysta ze wszystkich funkcji systemu i dostępu do danych bez ograniczenia czasowego.

Prywatność: nagrania w bezpiecznym miejscu

W zależności od preferencji użytkownika, nagrania wideo z kamery można zapisywać lokalnie na wewnętrznej karcie microSD, osobistym koncie Dropbox lub serwerze FTP,

Łatwa i szybka instalacja

Inteligentny System Alarmowy z Kamerą Netatmo jest prosty w instalacji. By móc korzystać ze wszystkich produktów wystarczy pobrać na smartfona aplikację Netatmo Security. Kamerę i alarm należy umieścić przy wejściu do domu. Alarm może być zasilany zarówno bateriami, jak i z sieci. Czujniki drzwi i okien działają na baterie i są samoprzylepne. Nie wymagają więc wiercenia otworów czy przykręcania śrub.

Inteligentne Czujniki Okien i Drzwi oraz Inteligentny Alarm Domowy działają wyłącznie w połączeniu z Inteligentną Kamerą Domową Netatmo. Do jednej Kamery można przypisać maksymalnie jeden Alarm oraz do dwunastu Czujników. Jeden zestaw zawiera trzy czujniki.

Cena i dostępność w sklepie netatmo.com

Premiera Inteligentnych Czujników Okien i Drzwi zapowiedziana jest na 6 września 2019 roku. Sugerowana cena detaliczna za jeden zestaw składający się z trzech czujników wynosi 449,99 zł.

Inteligentny Alarm Domowy zadebiutuje na rynku 26 września 2019 roku w sugerowanej cenie detalicznej 349,99 zł.

Inteligentna Kamera Domowa jest dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 899,99 zł.

 

Aplikacja Netatmo Security jest darmowa i kompatybilna z systemami iOS 10 i nowszym oraz Android w wersji 5.0 i wyżej. Aplikacja jest również dostępna w wersji desktopowej na systemy Mac oraz Windows.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…