Home Maszyneria HP Elite Dragonfly oficjalnie dostępny w Polsce

HP Elite Dragonfly oficjalnie dostępny w Polsce

0
0
188

Firma HP Inc zaprezentowała dzisiaj po raz pierwszy w Polsce ultra lekki kompaktowy komputer konwertowalny – Elite Dragonfly. Urządzenie pomimo niezwykle smukłej konstrukcji, oferuje moc niezbędną do pracy i rozrywki oraz najwydajniejszą baterię w 13-calowym komputerze konwertowalnym[2], która wystarczy nawet na 24,5 godziny pracy[3].

Ciekawe wzornictwo. Lekkość. Bezpieczeństwo.

HP Elite Dragonfly zmienia sposób pracy i korzystania z rozrywki. To komputer, który waży niespełna kilogram, został wykonany z wytrzymałego stopu magnezu i jest dostępny w przykuwającym wzrok, opalizującym kolorze Dragonfly Blue. Ponadto oferuje trzy warianty wyświetlacza: Full HD z jasnością do 500 nitów (zgodny z  wymogami trybu HDR), Full HD z jasnością dochodzącą do 1000 nitów oraz HP SureView oraz 4K z jasnością do 500 nitów.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że współczesnych użytkowników nowych technologii, zwłaszcza tych najbardziej wymagających,  coraz trudniej czymkolwiek zaskoczyć.  W HP staramy się jednak dostrzegać ich potrzeby i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Dlatego też, dla  tych, dla  których komputer stał się narzędziem tak osobistym, jak na przykład smartfon, stworzyliśmy komputer ważący niespełna kilogram, zamknięty w niezwykle atrakcyjnej obudowie. Wierzymy, że zaprezentowany dziś Dragonfly zwiększy komfort użytkowania osób, które ze względu na charakter swojej pracy często podróżują, a jednocześnie cenią sobie nietuzinkowy design oraz wysoką funkcjonalność i wydajność, tak ważne w biznesie – podkreśliła Anna Ostafin, Business Notebooks Category Manager, HP Inc Polska.

Zgodny z Projektem Athena

Komputer jest zgodny z docelowymi specyfikacjami i kluczowymi założeniami innowacyjnego intelowskiego programu „Projekt Athena” i wyposażono go w procesor Intel® Core™ vPro™ 8. Generacji, Wi-Fi 6, które oferuje nawet trzykrotnie większą szybkość transmisji plików, niż Wi-Fi 5[4] oraz opcjonalny gigabitowy modem 4G LTE. Na uwagę zasługuje także ultralekka, cicha i podświetlana klawiatura z touchpadem, która zapewnia najwyższy komfort pracy.

Wśród jednych z ważniejszych elementów wyposażenia, warto wyróżnić technologię HP Sure Sense, która chroni użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem przy użyciu SI czy filtr prywatności HP Sure View Gen3. Będzie to jednocześnie pierwszy laptop HP wyposażony w pakiet HP WorkWell, który przypomni o robieniu przerw i dostarczy wiele osobistych wskazówek zwiększających produktywność.

Z myślą o środowisku

HP Elite Dragonfly to też pierwszy na świecie notebook wykonany częściowo z tworzyw sztucznych, które odzyskano podczas oczyszczania oceanów[5]. HP podejmuje odpowiedzialne decyzje odnośnie plastikowych elementów w swoich urządzeniach, w tym komponentów obudowy głośnika.

Uroczysta premiera z udziałem czołowych dziennikarzy, influencerów oraz partnerów biznesowych firmy HP odbyła się w warszawskim Pin-Up Studio. W podróż do świata nowoczesnych technologii w wydaniu HP Elite Dragonfly wszystkich obecnych na wydarzeniu, zabrała znana prezenterka telewizyjna, aktorka i modelka – Marcelina Zawadzka.

Ceny i dostępność

  • HP Elite Dragonfly będzie dostępny w Polsce w pierwszej połowie grudnia w cenie od 8999 zł brutto.


[1] Wśród kompaktowych biznesowych komputerów konwertowalnych z procesorem Intel® Core™ i  U 8. generacji, systemem Windows Pro, technologią vPro™ i konwertowalną konstrukcją bez odłączanego ekranu o objętości poniżej 59 cali sześciennych, dane na sierpień 2019 r.

[2] Wśród 13-calowych biznesowych komputerów konwertowalnych z procesorem Intel® Core™ i U 8. generacji, systemem Windows Pro, technologią vPro™ I konwertowalną konstrukcją bez odłączanego ekranu, dane na sierpień 2019 r.

[3] Do 24 godzin i 30 minut w przypadku prawidłowo skonfigurowanego komputera HP Elite Dragonfly z procesorem Intel® Core™ i5, 8GB pamięci RAM, bez modułu WWAN, ze stacją SSD 128 GB, panelem FHD oraz modułem Intel® Wi-Fi 6 ZX200 + BT5 (802.11 ax 2×2, bez vPro™). Czas pracy na zasilaniu bateryjnym w Windows 10 / MM14 zależy od różnych czynników, takich jak model produktu, konfiguracja, wczytane aplikacje, funkcje, sposób użytkowania, funkcje bezprzewodowe oraz ustawienia zarządzania zasilaniem. Maksymalna pojemność baterii zmniejsza się w miarę upływu czasu i użytkowania. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.bapco.com.

[4] Na podstawie minimalnych wymagań Wi-Fi5 80MHz oraz Wi-Fi6 160MHz podczas przenoszenia plików między dwoma urządzeniami podłączonymi do tego samego routera. Wymaga routera bezprzewodowego, sprzedawanego oddzielnie, który obsługuje 802.11ax (Wi-Fi6). Dostępne tylko w krajach, w których wspierana jest łączność 802.11ax.

[5] Na podstawie wewnętrznej analizy przeprowadzonej przez HP w sierpniu 2019 r. Komponenty obudowy głośnika w notebooku zawierają 5 proc. tworzyw sztucznych odzyskanych podczas oczyszczania oceanów, dane na sierpień 2019 r.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Trend: nie kupuj auta – wynajmij i używaj

Dla wielu przedsiębiorstw samochód jest niezbędnym narzędziem do prowadzenia działalności,…