Home Na czasie HP POD i nowa infrastruktura dla firm

HP POD i nowa infrastruktura dla firm

0
0
212

Podstawą nowych rozwiązań HP jest Infrastruktura Konwergentna, która zapewnia firmom płynny dostęp do zasobów serwerowych, storage’ów, sieci oraz oczywiście nowych architektur. Infrastruktura Konwergentna umożliwia wykorzystanie już istniejących rozwiązań w firmach i połączenie ich z nowowchodzącymi, co ułatwia proces tuningu dostosowując nowe rozwiązania do specyficznych potrzeb klienta.

„Firmy wdrażają oprogramowania tylko te, które dopuszcza posiadana infrastruktura. Infrastruktura Konwergentna HP daje przewagę firmom w szybkości, przetwarzaniu oraz zarządzaniu aplikacjami , przez co uzyskują mierzalne rezultaty wykraczające ponad typowe osiągnięcia” – powiedział Dave Donatelli, wiceprezes Enterprise nad Networking HP.    

Odziały firmy bez lokalnego IT

HP Brach Office Networking Solution jest nowym oraz kompletnym rozwiązaniem składającym się z urządzeń, oprogramowania oraz aplikacji i połączeń. Poprzez oferowana architekturę typu otwartego rozwiązanie HP eliminuje potrzeby utrzymywania lokalnych zasobów administracji IT. Rozwiązanie zawiera szereg technologii partnerów HP dostarczanych mi.in przez Avaya (Avaya Aura Session Border Controller), Cirtix (Citrix Netscaler VPX) oraz Microsoft (Microsoft Lync).  Pomysł HP polega na tym, że klient otrzymuje w jednym czasie łącznie strukturę sieci z technologiami LAN, WAN, Wi-Fi, VoIP oraz bezpieczeństwem, która jest zarządzana zdalnie przez centralna administracje IT klienta.

AppDV: filtr na aplikacje spoza biznesu

Ponieważ wzrasta wykorzystanie nieprofesjonalnych rozwiązań w sieciach (np. YouTube), generowane obciążenia ruchu przyczyniają się do spadku wydajności fukcjonalności i oprogramowań wrażliwych z punktu widzenia firm. W tym zakresie HP proponuje Application Data Vaccine (AppDV), które filtruje oraz kontroluje dostęp rozróżniając poszczególne aplikacje i ich znaczenie dla klienta. Klient dostaje narzędzie pozwalające wysortować i zablokować niechciane strony internetowe lub grupy stron WWW aby oddzielić krytyczne biznesowo aplikacje i usługi od niechcianego trafiku.

HP ProLiant SL6500

""

 

 

Nowy, skalowalny system jest nastawiony na wysoką wydajność energetyczną i daje szybkość przetwarzania do 1 teraFLOPS’a na jednostkę (rack).

Platforma może być rozszerzona o serwer HP ProLiant SL390s G7 oraz Proliant Sl170s G6 obsługujące duże zadania, serwisy webowe, wirtualne zadania w chmurze a także hosting.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mobilny data center dla prowajderów

HP POD-Works jest ruchomym data center dla firm poszukujących szybkiego rozwiązania, które nie skutkuje wielkimi (relatywnie) nakładami na infrastrukturę. HP POD jest zabudowany na tradycyjnym kontenerze co ułatwia transport oraz ewentualną przestawność. Co więcej, POD jest 45% tańszy niż tradycyjnie budowane data center i zużywa 37% energii mniej. W kontekście działań innych graczy wydaje się, że z uwagi na rozległość i kompleksowość oferty dla firm, HP może odnotować większy sukces niż szanowna konkurencja również posiadająca tego typu rozwiązania.

Odnieśliśmy też wrażenie, że HP dostrzega dynamikę i dalszy potencjał rynku usług cloud computing. Stąd zasadne wydaje się inwestowanie w rozwiązania sprzętowe i coraz cieńsze „karoserie” typu multi  tenant cluster.  Całość technologii będzie coraz bardziej skompaktowana  i energetycznie oszczędna (do 75% w stosunku do poprzedniej technologii); wzrośnie użyteczność i szybkość. Oczywiście niezależnie od samych rozwiązań wirtualizacycjnych, które oferuje chmura jako środowisko technologiczne.

Synergia HP plus 3Com

W Barcelonie podkreślano szanse nowej bardziej kompleksowej oferty HP na rynku firm obsługujących sieni najnowszej generacji, po połączeniu z 3Com. Co interesujące, również i inni gracze z grupy usług sieciowych dostrzegają korzyści w nowopowstałej sytuacji.

Jak mówi Piotr Czechowicz, Regional Manager CEE, Juniper Networks – „połączenie portfolio produktów 3Com oraz HP będzie miało minimalny wpływ na Juniper Networks oraz naszych klientów. Juniper specjalizuje się w ofercie przeznaczonej na rynek wysokowydajnych sieci, podczas gdy produkty 3Com skierowane są na niższe segmenty rynku. Co więcej, przejęcie 3Com przez HP ma również znikomy wpływ na partnerstwa Juniper Networks z IBM i Dell oraz realizowaną wspólnie strategię rynkową. Przejęcie to nie wpłynie na nasze strategiczne partnerstwa w ramach linii produktów dla data centre. Sądzę, że połączone oferty 3Com oraz HP będą komplementarne w stosunku do produktów i rozwiązań Juniper Networks, ponieważ istniejąca oferta 3Com nie pokrywa się z szerokim portfolio produktów naszej firmy. Biorąc pod uwagę koncentrację Junipera na rozwoju w segmencie wysokowydajnych sieci, wciąż istnieją korzyści dla rynku ze strony Juniper Networks oraz HP”.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Co najbardziej wkurza Polaków w wiadomościach od rekruterów?

Aż 92,5 proc. pracowników biurowych otrzymuje bezpośrednie wiadomości od rekruterów, np. z…