Home Maszyneria HP wprowadza rozwiązania usprawniające pracę

HP wprowadza rozwiązania usprawniające pracę

0
0
132

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej przenoszą się z miejsca na miejsce, nowy laptop HP Elite z serii 1000 oraz powiązane z nim rozwiązania powstały z myślą o umożliwieniu większej efektywności oraz sprawniejszej wymiany informacji, wykraczając poza niegdyś ograniczające cztery ściany biura.

Forma naszej pracy i życia zmienia się w zawrotnym tempie; 54 procent pracy wykonywane jest poza biurem[i], a w przeciągu dwóch lat liczba godzin pracy zdalnej ma wzrosnąć o 150 procent[ii]. Ewolucję tę napędza rosnąca liczba pracowników z pokolenia Y; aż 88 procent tej grupy wymaga od swoich urządzeń integracji pracy z życiem codziennym[iii]. Ta sama grupa oczekuje, że technologia zwiększy ich wydajność i przyśpieszy procesy – niemniej jednak niektóre obszary, takie jak rozwiązania usprawniające współpracę nie spełniają wymagań, ponieważ 59 procent pokolenia Y nie jest nimi usatysfakcjonowana.[iv] Wraz ze wzrostem użytkowania technologii rosną obawy związane z bezpieczeństwem: w ostatnich sześciu latach liczba ataków na sieci zwiększyła się ponad dwukrotnie[v]. Firma HP mając na uwadze te informacje skoncentrowała się na tym, by umożliwić nowej generacji pracowników zwiększenie efektywności, polepszenie relacji służbowych, w bezpieczny sposób, niezależnie od miejsca.

HP zdaje sobie sprawę, że praca coraz częściej odbywa się poza tradycyjnym biurem, w związku z czym laptop HP Elite z serii 1000 powstał z myślą o pracy i zabawie, gwarantując cienką i lekką obudowę, niebywałą wydajność oraz najjaśniejszy wyświetlacz na rynku; jest on również stworzony, by sprostać standardom wojskowym MIL-STD[vi] – funkcjonowania w najbardziej wymagających warunkach. Elite 1000 Series został zoptymalizowany na potrzeby współpracy dzięki wbudowanym klawiszom usprawniającym komunikację, by w prosty sposób zarządzać połączeniami z certyfikacją Skype for Business. Nie zabrakło również systemu dźwięku od firmy Bang & Olufsen oraz rozwiązań HP Audio Boost i HP Noise Cancellation dla idealnych połączeń audio i wideo. Ponadto laptop Elite 1000 będzie zawierał usługę HP PhoneWise, jedyne na świecie rozwiązanie od Windows® pozwalające na wysyłanie wiadomości i wykonywanie połączeń z komputera bezpośrednio na urządzenia oparte zarówno na oprogramowaniu iOS, jak i Android™[vii]. Urządzenia te, należące do najlepiej zabezpieczonych i najłatwiejszych w zarządzaniu komputerów osobistych[viii], wyposażone są w HP Sure View – jedyny w branży zintegrowany ekran chroniący prywatność [ix]– oraz rozwiązania HP Sure Start, HP Sure Click[x], Windows Hello i HP Multi-Factor Authenticate[xi] oparty na Intel® Authenticate.

Nowe produkty w serii to między innymi:

 • HP EliteBook x360 1020 G2,najcieńszy i najlżejszy na świecie biznesowy laptop 2 w 1[xii], pracujący w pięciu różnych trybach, z możliwością obsługi piórem. Opcjonalne rozwiązanie to HP SureView oraz najjaśniejszy na świecie ekran[xiii] z 700-nitowym wyświetlaczem radzącym sobie z różnymi warunkami oświetleniowymi, zarówno w biurze, jak i w poza nim.
 • HP EliteBook 1040 G4 to najpotężniejszy na świecie, supercienki 14 calowy biznesowy notebook[xiv], który sprosta najbardziej wymagającym zadaniom dzięki możliwościom czterordzeniowego procesora Intel® Core™ i7 z technologią vPro™, opcjonalnej karcie WWAN oraz długiemu czasowi działania baterii. Po skończeniu pracy urządzenie przeistacza się w potężną stację do gier, ponieważ istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego modułu GPU – Omen by HP Accelerator.
 • HP EliteOne 1000 AiO to pierwszy na świecie komputer All-in-One klasy Premium stworzony z myślą o rozbudowie[xv], posiadający 2-megapikeslową, obustronnie skierowaną kamerkę internetową do wideokonferencji. Dzięki procesorowi Intel® Core™ i7 65W 7 generacji oraz opcjonalnej pamięci Intel® Optane™, jest to urządzenia zbliżone wydajnością do najmocniejszych desktopów. Dostępne są trzy warianty wyświetlacza: 23,8-calowy Full HD, 27-calowy 4k oraz 34-calowy zakrzywiony – oferują personalizację zależnie od potrzeb.

Kluczem do maksymalnego zwiększenia efektywności pracowników, którzy nie mogą się zdecydować między mobilnością, a pracą w biurze jest odpowiedni dobór monitora i akcesoriów do komputera EliteBook z serii 1000:

 • Uwagę osób pracujących na rozwiązaniach wielomonitorowych zwróci nowa linia monitorów HP EliteDisplays, wyposażonych w trzystronną, mikrokrawędziową ramkę panelu, gwarantującą płynne przejście między obrazami monitorów.
 • Dla klientów będących w ciągłym ruchu firma HP oferuje dwie opcje dotyczące opcjonalnych stacji dokujących oraz zasilających – HP USB-C Mini Dock oraz HP USB-C Notebook Power Bank.
 • Nowa klawiatura bezprzewodowa HP Wireless Collaboration Keyboard  stworzona z myślą o rozwiązaniu Skype for Business umożliwia zarządzenia spotkaniami poprzez komunikator Skype[xvi].

Spotkania wciąż są niezwykle istotnym elementem codziennego życia w pracy, aż 65 procent specjalistów współpracuje aktywnie z innymi osobami kilka razy dziennie[xvii].  Doskonale zdając sobie sprawę ze znaczenia tego przepływu informacji podczas pracy, firma HP rozbudowuje swoje portfolio z zakresu umożliwiania współpracy i komunikacji:

 • HP ShareBoard wprowadza każdą tablice w erę cyfrową, oferując otrzymywanie w czasie rzeczywistym informacji zapisanych przez zdalnych uczestników na ścieralnej tablicy wraz z cyfrowym odwzorowywaniem obiektów, które w prosty sposób mogą być udostępniane w trakcie spotkania.
 • HP EliteDisplay E273m to monitor przystosowany do rozwiązania Skype for Business, posiada szybki i prosty dostęp do połączenia z laptopem, dźwięk zapewniony przez firmę Bang & Olufsen, wbudowany mikrofon oraz klawisze służące do kontrolowania połączeń. Z kolei HP LD5512 4K to 55- calowy monitor przeznaczony do sal konferencyjnych oraz przestrzeni nowoczesnych biur.
 • HP Elite Presenter to więcej niż standardowa myszka z funkcją wskaźnika. Podkreśla cyfrowo treści znajdujące się na wyświetlaczu w czasie rzeczywistym, na ekranach uczestników spotkania lub konferencji.

Praca wkracza w erę, w której nacisk kładziony jest na współpracę i współtworzenie. Nowe usługi oraz urządzenia odzwierciedlają bliską współpracę między HP, a Microsoftem oraz stanowi odpowiedź na potrzebę usprawnienia rozwiązań dla współpracy w całym portfolio komercyjnych produktów firmy HP. Kontynuacja współpracy pozwoli na dostarczenie ulepszonych rozwiązań z jeszcze wyższym poziomem integracji, zarządzania i bezpieczeństwa przy użyciu Skype for Business oraz rozwiązań, które dopiero nadejdą.

Ceny i dostępność

 • Laptop HP EliteBook x360 1020 G2 ma być dostępny w regionie EMEA w październiku w cenie początkowej wynoszącej 1 299 euro.
 • Laptop HP EliteBook 1040 G4 ma być dostępny w regionie EMEA w październiku w cenie początkowej wynoszącej 1 249 euro.
 • Komputer HP EliteOne 1000 AiO G1 ma być dostępny w regionie EMEA we wrześniu w cenie początkowej wynoszącej 999 euro.
 • Monitory HP Elite Display są już dostępne w cenie początkowej wynoszącej 145 euro.
 • Monitor konferencyjny HP EliteDisplay E273m ma być dostępny w regionie EMEA w listopadzie w cenie początkowej wynoszącej 299 euro.
 • Stacja dokująca HP USB-C Mini Dock oraz HP USB-C Power Bank mają być dostępne w regionie EMEA w październiku w cenie początkowej wynoszącej odpowiednio 109 oraz 139 euro.
 • Klawiatura bezprzewodowa HP Wireless Collaboration Keyboard jest już dostępna za 89 euro.
 • Rozwiązania HP Collaboration Solutions mają być dostępne w regionie EMEA w styczniu 2018 roku.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Nowe abonenckie routery premium FRITZ!: wzrost wydajności dzięki Wi-Fi 7

Firma AVM po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje nowe, topowe routery FRITZ!Box, które zape…