Home Praca zdalna HTC Incredible S – test subiektywny

HTC Incredible S – test subiektywny

0
0
100

Urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni, co jest zasługą dobrze wyprofilowanej obudowy, która została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest w większości matowa, dzięki czemu odciski palców nie pozostają na obudowie. Sama rama w Incredible S jest wykonana z metalu, co jednak nie wpływa na wagę: nowy Incredible jest naprawdę lekki i waży tylko 135 i pół grama.  

Wyświetlacz

Producent zastosował 4 calowy pojemnościowy ekran typu SuperLCD, wyświetlający obraz w 16 milionach kolorów, w rozdzielczości 480 na 800 pikseli. Na pochwałę zasługuje zamontowanie ekranu typu LCD, ponieważ w słoneczny dzień nie mamy większego problemu z odczytaniem wiadomości czy przeglądaniem Internetu. Jeśli lubimy oglądać filmy na smartfonie w gronie przyjaciół, ten telefon jest właśnie dla nas. Ekrany Super LCD korzystają z technologii Sony – VSPEC III, umożliwiającej szeroki kąt widzenia. 

Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony, że nawet pod dużym kątem, wyświetlany film, bądź zdjęcie nie traci na wartości kolorystycznych, a obraz cały czas jest wyraźny i ostry: jednym słowem – genialnie. Po tak pozytywnym doświadczeniu z ekranem SuperLCD, SuperAmoled, może od dziś dla mnie nie istnieć. O czym jeszcze nie wspomniałem, wyświetlacz jest ze szkła, więc nie mam mowy o jakichkolwiek ryskach. Spodobał mi się ciemny front smartfona. Jeśli włączymy urządzenie to pod ekranem pojawią się dotykowe przyciski funkcyjne, które warto dodać –  przesuwają się razem z ekranem w zależności od aktualnego położenia (pionowo, bądź poziomo) komórki.

Aparat i kamera

""Smartfon ma 8 megapikselowy aparat z autofocusem, z tyłu oraz aparat 1.3 magapiksela z przodu. Jeśli chcemy możemy użyć funkcji TouchFocus, sami ustawiamy ostrość, poprzez dotknięcie palcem w wybrany przez nas obszar. Smartfon ma obiektyw niczym nie zasłonięty, więc nie jest odporny na zabrudzenia.

Do dyspozycji mamy dwie lampy błyskowe w technologii flash, które dają mocne i jasne światło. Nawet w ciemności zdjęcia wychodzą w niezłej, jakości, dzięki lampom. Warto jeszcze dodać, że aparat robi zdjęcia bez żadnych opóźnień a autofocus reaguje bardzo szybko.

System i Wi-Fi

Smartfon pracuje w oparciu o system Android w wersji 2.3.3 czyli Gingerbread. System działa bardzo szybko, interfejs jest płynny dzięki mocnemu  procesorowi o taktowaniu 1GHz., który w zupełności wystarcza. Posiada tylko 768 Mb pamięci. Piszę tylko, gdyż większość telefonów posiada już 1 GB, ale pomimo to nie jest źle. Jednym słowem nie miałem żadnych problemów z wydajnością pracy czy stabilnością systemu.

 • Telefon posiada nakładkę HTC Sense, która zwiększa możliwości systemu Android. Głównym zadaniem interfejsu HTC Sense jest ułatwienie interakcji z bliskimi i znajomymi. Jednym ze składników interfejsu jest widget HTC Friend Stream, który umożliwia zebranie całej historii komunikacji i aktualizacji, łącznie z wpisami Facebook, Twitter i Flickr. Interfejs HTC Sense oferuje szeroką gamę nowych rozwiązań dla aplikacji, takich jak przeglądarka internetowa czy program pocztowy. Zawiera także nowy czytnik wiadomości, który możemy sobie dowolnie ustawić.
 • Co mi się jeszcze spodobało? Menu główne jest podzielone na 7 ekranów, które możemy sobie dowolnie spersonalizować. Co jest bardzo wygodne, w HTC Sense mamy błyskawiczny dostęp do ustawień komórki takich jak: Bluetooth, GPS, czy sieć komórkowa, ustawienia Wifi. Jeśli chodzi właśnie o WiFi, to „słuchawka” korzysta z technologii N. Jest to już „oczywista oczywistość” w spotykanych dziś produktach na sklepowych półkach. Specjalnie na potrzeby recenzji przeprowadziłem test prędkości Internetu (25MB/s) w komputerze (LAN), oraz porównałem wynik otrzymany na HTC Incredible S. Wynik jest jednoznaczny. Prędkość Internetu była taka sama w PC jak i w telefonie. Technologia N spełnia swoją rolę w 100 %. Przeglądarka internetowa w androidzie jest oparta na Google Chrome znanym z PC. Jest tak samo prosta, i szybka. Dzięki Adobe Flash Player, mamy możliwość przeglądania stron we flash-u, czy oglądania streamingu flash w jakości HD. Warto jeszcze wspomnieć, że wykorzystać telefon może pracować, jako router.Multimedia i bateria

 • Dołączone słuchawki grają dobrze, lecz oczywiście nie zachwycą melomanów; brakuje im niskich tonów. Oczywiście można wykorzystać system wzbogacania dźwięku – SRS Wow, lecz dźwięk traci wtedy na naturalności i staje oschły.
 • Z głośnikiem też nie jest najlepiej. Jakość dźwięku jest dobra dopóty, dopóki nie położymy telefonu na czymś płaskim. Wtedy dźwięk staje się matowy i przytłumiony. Najlepiej więc kłaść telefon głośnikiem do góry a wtedy zauważalna jest duża różnica w brzmieniu głośnika. Wydajność głośnika uważam za niewystarczającą bo zdarzało mi się nie słyszeć dzwonka ustawionego na maksimum gdy telefon był  w kieszeni spodni.
 • Telefon odtwarza filmy w jakości 720p, lecz niestety zdarza mu się dostać zadyszki z filmami Full HD. Wbudowany odtwarzacz wideo obsługuje formaty 3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9)

Telefon posiada baterię litowo-jonową o pojemności 1450 mAh. Przeprowadziłem test, który miał na pokazać ile naprawdę potrafi wytrzymać telefon. Uzyskałem następujące wartości:

 • 6 godzin można rozmawiać, bez podłączania do gniazdka zasilania
 • 10 godzin słuchania utworów muzycznych
 • 4 godziny surfowania bez przerwy w Internecie
 • 5 godzin oglądania filmów na jednym doładowaniu baterii

Jeśli będziemy natomiast korzystać z telefonu tylko i wyłącznie jako narzędzia kontaktu, to nie będziemy musieli podłączać go do gniazdka zasilania przez 4 do 5 dni. Jest to niezły wynik.

Moim zdaniem telefon jest godny polecenia, ale nie maniakom filmów, bądź muzyki. Telefon posiada tylko 1.1GB własnej pamięci z możliwością dołożenia karty SD. Oceniami to jako rozwiązanie niedostateczne. Jeżeli więc nie będziemy wykorzystywać telefonu jako magazyn filmów czy ulubionej muzyki, śmiało można powiedzieć, że telefon ma więcej zalet niż wad.

PLUSY

 • Rewelacyjny wyświetlacz
 • Bardzo dobry aparat foto
 • HTC Sense
 • Wbudowana spora baza własnych widżetów, tematów, itp.
 • Szklany ekran

MINUSY

 • Tylko 768 MB pamięci
 • Kiepskiej jakości głośnik i słuchawki (słaba wyrazistość dźwięków)


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Firma LG pobiła nowy rekord, pomyślnie przesyłając i odbierając bezprzewodowo dane 6G THz na odległość 500 metrów

Firma LG Electronics ogłosiła udaną bezprzewodową transmisję i odbiór danych o częstotliwo…