Home Na czasie Intel Core i7 wchodzi do gry

Intel Core i7 wchodzi do gry

5 min
0
0
97

Ta faktyczna innowacja wśród platform stacjonarnych, która dzięki najbardziej zaawansowanemu procesorowi i bardzo wydajnym podzespołom, m.in. karcie graficznej oraz szybkiej pamięci, nie ma sobie równych na rynku, zapewnia najszybsze z możliwych przetwarzanie danych oraz doskonałe efekty graficzne.

Architektura Intel Nehalem

Super nowoczesny procesor Intel Core i7, bazujący na zupełnie nowej architekturze Nehalem, umieszczony w dwóch premierowych modelach komputerów Vobis zapewniado 25% zwiększenie wydajności przy aplikacjach wielowątkowych, a także pozwala nawet do 40% szybciej edytować video

Procesory Intel Core i7 znacznie przyspieszają wykonywanie takich czynności jak rendering obrazów, czy edytowanie zdjęć. Zastosowanie nowego typu pamięci DDR3 znacząco przyspieszy pracę z komputerem a najnowsza architektura procesora oraz wydajna karta graficzna zapewnią niezwykle realistyczne doznania podczas korzystania z multimediów czy pracy.

8 czyli cztery rdzenie plus 4 rdzenie

Wykonany w technologii 45nm procesor posiada najbardziej zaawansowane rozwiązania, m in.: Hyper-Threading polegające na obsłudze 8 wątków jednocześnie przez 4 rdzenie logiczne i 4 fizyczne, czy automatyczne wyłączanie nieaktywnych rdzeni przy jednoczesnym podniesieniu taktowania rdzeni aktywnych zwanej Turbo Boost. Pozwala ono na oszczędność energii i większą wydajność aplikacji korzystających z 1 lub 2 rdzeni.

Energetyczny mostek

Dodatkowo zastosowano nowe technologie i materiały w budowie samych tranzystorów, co z kolei umożliwiło budowę Power Gate czyli bramek, które umożliwiają po raz pierwszy w procesorach wyłączenie nieaktywnego rdzenia w 100%, co sprawia, że rdzeń nie pobiera w ogóle energii.

Szybki kontroler pamięci

Kolejnym unowocześnieniem procesora jest IMC, czyli zintegrowany, trzykanałowy kontroler pamięci, który za pomocą szyny QPI (Quick Path Interconnect) zapewnia bezpośrednią komunikację  z chipsetem.  QPI oferuje obecnie najszybszy na rynku transfer danych do 25.4GB/s.

Efektywność wzrasta

Wszystkie te elementy a także wiele usprawnień w architekturze samego procesora czynią z Intel Core i7 dużo szybszym od poprzedników. Średni wzrost wydajności w porównaniu do procesorów Intel Core 2 Quad wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu procent, a w aplikacjach multimedialnych korzystających z wielowątkowosci osiąga wynik nawet 50%.

Ceny i dostępność zestawów Vobis

Komputery Vobis z nowym procesorem Intel Core i7, dostępne są w dwóch konfiguracjach: Vobis F1 oraz Vobis Gamer. Cena jednostkowa zestawów to kolejno: 4.599,00 PLN, 5.499,00 PLN.


Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Zestawy Poly i Microsoft Teams Rooms Studio do pracy hybrydowej

Firma Poly oferuje nowe rozwiązania dla Microsoft Teams Rooms w systemie Windows, współpra…