Home Na czasie Intel: sześciordzeniowe nowości

Intel: sześciordzeniowe nowości

4 min
0
0
105

Wyposażone w ponad 2 miliardy tranzystorów, te najnowsze procesory Intela oferują moc przetwarzania porównywalną z ok. 365 000 procesorów Intel 4004. W tym miesiącu zaś przypada czterdziesta rocznica powstania mikroprocesora firmy Intel.""

Dla multimediów

Użytkownicy i programiści najbardziej zaawansowanych aplikacji – szczególnie tych do tworzenia treści, grafiki 3D i grania w gry komputerowe – z pewnością docenią moc zapewnianą przez dodatkowe rdzenie, pojemną pamięć podręczną i nową, 4-kanałową obsługę pamięci. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę osób zamieszczających w Internecie pliki multimedialne i grających w gry z rozbudowanymi efektami, wydajność i funkcje oferowane przez  nowe procesory Intel z całą pewnością spełnią ich oczekiwania. Twórcy gier, np. id Software, potrzebują procesorów z coraz większą liczbą rdzeni.

„Mając do dyspozycji dwa rdzenie więcej, system sześciordzeniowy potrafi przekodować w trakcie gry ponad 50% więcej danych na sekundę w porównaniu z systemem czterordzeniowym, co pozwala szybciej wyświetlać nowe struktury w pełnej rozdzielczości” – powiedział John Carmack, Dyrektor Techniczny, id Software.

Wielowątkowość bardziej

Procesory te obsługują również nowe instrukcje Intel Advanced Vector Extension (AVX), co stanowi dodatkową zaletę w przypadku renderowania fizyki i grafiki trójwymiarowej. Modele Intel Core i7-3960X oraz Intel Core i7-3930K są odblokowane, co umożliwia entuzjastom zmianę parametrów wydajności przy pomocy prostych narzędzi. Nowe procesory Intel wyprodukowane w zaawansowanym 32nm procesie technologicznym mają podstawową prędkość 3,3 oraz 3,2 GHz oraz odpowiednio 15 MB i 12 MB pamięci podręcznej L3. Chipset Intel X79 Express obsługujący nowe gniazdo LGA 2011 oferuje entuzjastom niezbędne funkcje oraz wydajność, w tym m.in. porty Serial ATA (SATA) 6 Gb/s oraz dodatkowe linie PCIe 2.0, zapewniając nową jakość i bogate opcje rozszerzeń tych zaawansowanych platform stacjonarnych.

  • Oprócz nowych procesorów, Intel wprowadza także chłodzone cieczą rozwiązanie do kontrolowania temperatury systemu. Rozwiązanie, opracowane wspólnie z firmą Asetek, pozwoli zapewnić stabilne chłodzenie systemu i nie wymaga żadnej obsługi. Rozwiązanie zostało zoptymalizowane nie tylko pod kątem gniazda LGA2011, ale także gniazd LGA1366 i 115x.
  • Modele Intel Core i7-3960X oraz Intel Core i7-3930K są teraz dostępne w cenie odpowiednio 990 USD i 555 USD za 1000 sztuk.


 

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

4 nieoczywiste zastosowania kamer wewnętrznych

Jeszcze kilkanaście lat temu inwestowały w nie głównie mniejsze i większe firmy. Obecnie m…