Home Maszyneria Inteligentne urządzenia wideo do efektywnej współpracy w hybrydowym świecie

Inteligentne urządzenia wideo do efektywnej współpracy w hybrydowym świecie

18 min
0
0
62

Firma Jabra zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowych produktów z rodziny Jabra PanaCast, które wzbogacają sale konferencyjne o wideo, audio i inteligencję, i są dostosowane do potrzeb miejsca pracy w nowej rzeczywistości. Jabra PanaCast 50 zostało zaprojektowane jako pierwsze na świecie inteligentne rozwiązanie do wideokonferencji, spełniające wymagania nowej rzeczywistości, a Jabra PanaCast 20 to przełomowa, inteligentna kamera osobista.

 Praca hybrydowa stała się nieodłącznym elementem nowej rzeczywistości. Zespoły coraz częściej korzystają z technologii wspomagających współpracę i chcą to robić w sposób elastyczny i hybrydowy — w kawiarniach, własnych domach czy biurach. Od początku pandemii obserwujemy znaczny wzrost wykorzystania technologii wideo przez rozproszone zespoły. Przedtem autonomicznej kamery internetowej lub wbudowanej kamery komputerowej używało 66% pracowników biurowych — obecnie robi tak 86% pracowników w domach1. Urządzenia z rodziny Jabra PanaCast zostały opracowane po to, by pomóc firmom działać w warunkach pracy hybrydowej. Łączą one realistyczny obraz, przodujące w skali światowej technologie audio, a także najnowocześniejszą sztuczną inteligencję, by wprowadzać nową jakość do spotkań i współpracy.

Zakupując rozwiązania do biura, firmy często muszą wybierać między znakomitym dźwiękiem a obrazem o wysokiej rozdzielczości. Jabra PanaCast 50 odpowiada na tę potrzebę jako rozwiązanie plug and play, które oferuje najbardziej wciągające wrażenia wizualne dostępne obecnie na rynku.

PanaCast 50: wciągający obraz i dźwięk

PanaCast 50 wciela się w rolę „reżysera” spotkania i inteligentnie dostosowuje transmisję wideo do jego przebiegu. Funkcja Virtual Director wykorzystuje oparte na sztucznej inteligencji strumienie wideo i audio oraz zastrzeżone algorytmy Jabra do automatycznej regulacji kadru w zależności od tego, co się dzieje na spotkaniu. W ten sposób Jabra PanaCast 50 może wykrywać aktywnych uczestników oraz przebieg rozmowy, zapewniając zdalnym rozmówcom w pełni realistyczne wrażenia i szybko reagując na ich potrzeby.

Zespół trzech 13-megapikselowych kamer o wysokiej rozdzielczości zapewnia realistyczne, 180‑stopniowe pole widzenia i panoramiczny widok o rozdzielczości 4K, obejmujący całe pomieszczenie. Opatentowana technologia łączenia w czasie rzeczywistym wideo o wysokiej rozdzielczości stosuje zaawansowane algorytmy do wyboru sposobu scalania obrazu na żywo z zachowaniem ultraniskiego poziomu opóźnień. Technologia ta zawsze optymalnie obejmuje wszystkich uczestników: od rozmów indywidualnych po spotkania z całym zespołem.

Jabra PanaCast 50 ma dziewięć wydajnych procesorów do przetwarzania brzegowego, w tym dwa najnowocześniejsze procesory sztucznej inteligencji przeznaczone specjalnie do zastosowań audio i wideo. Ta niezwykle zaawansowana architektura systemu umożliwia inteligentnemu rozwiązaniu do telekonferencji integrowanie w czasie rzeczywistym dźwięku, obrazu oraz danych. Dzięki temu funkcja Inteligentny zoom zawsze doskonale ustawia użytkownika w kadrze z myślą o zdalnych rozmówcach. Funkcja Virtual Director przenosi kadry wideo między osobami aktualnie mówiącymi, w zależności od tego, co się dzieje na spotkaniu. Dzięki temu zdalni uczestnicy mogą znacznie łatwiej śledzić przebieg dyskusji, a Jabra PanaCast 50 oferuje im wciągające, realistyczne doznania bez rozpraszania uwagi.

Jabra PanaCast 50 może dostarczać dwa strumienie wideo jednocześnie, a tym samym wykonywać różne funkcje naraz. Kiedy jeden strumień wideo jest skoncentrowany na uczestnikach spotkania, drugiego można użyć do prezentacji określonego obszaru w pomieszczeniu. Dwa strumienie wideo umożliwiają też korzystanie z wbudowanej w urządzenie funkcji udostępniania tablicy, której zawartość jest rejestrowana i udoskonalana w czasie rzeczywistym. Obraz ten jest następnie transmitowany na żywo w ramach spotkania, lekcji czy wykładu, dzięki czemu każdy uczestnik czy uczeń może zobaczyć zawartość tablicy i brać aktywny udział w dyskusji, nawet jeśli nie znajduje się w sali.

Działanie oparte na wnioskach z danych

Oprócz dwóch strumieni wideo, PanaCast 50 przesyła także niezależny strumień danych obejmujący zawsze 180-stopniowe pole widzenia. Zawiera on anonimowe metadane dotyczące liczby osób oraz informacje liczbowe w czasie rzeczywistym. Ze względu na 180-stopniowe pole widzenia PanaCast 50 może obejmować 100% sali konferencyjnej, co doskonale sprzyja liczeniu wszystkich obecnych osób. Informacje te są anonimowe, ponieważ urządzenie po prostu liczy osoby bez ich rozpoznawania.

Funkcja PeopleCount w PanaCast 50 umożliwia systemowi porównanie liczby osób obecnych na spotkaniu ze zdefiniowaną przez klienta liczbą miejsc. W ten sposób można sprawdzić, czy pomieszczenie nie jest przepełnione. Jeżeli liczba uczestników przekroczy limit miejsc, PanaCast 50 poinformuje o tym obecne osoby w sposób wizualny i dźwiękowy, umożliwiając podjęcie odpowiednich decyzji z punktu widzenia bezpieczeństwa i samopoczucia. Oznacza to, że wszyscy zebrani w pomieszczeniu otrzymują w czasie rzeczywistym powiadomienia o naruszeniu lokalnych wytycznych. Za pośrednictwem interfejsu sieciowego administratorzy IT mogą pozyskiwać dane obejmujące dłuższe okresy. W ten sposób firma może na podstawie danych podejmować decyzje o wykorzystywaniu sal konferencyjnych. Firmy mogą sprawdzać, ile pomieszczeń jest używanych, nawet kiedy nie trwają obecnie żadne spotkania, co pomoże im w zarządzaniu przestrzenią biurową.

Donośny dźwięk

PanaCast 50 ma osiem mikrofonów kształtujących wiązkę z funkcją precyzyjnego wykrywania głosu. Towarzyszą im inteligentne algorytmy usuwające przeszkadzający hałas. Cztery donośne głośniki opracowane przez Jabra — dwa 50-milimetrowe niskotonowe i dwa 20-milimetrowe wysokotonowe — w nieprzenoszącej wibracji konfiguracji stereo wypełniają pomieszczenie dźwiękiem wysokiej klasy i rozdzielczości, a najnowsza technologia dźwięku dwukierunkowego umożliwia prowadzenie rozmów w bardziej naturalny sposób. Rozwiązanie PanaCast 50 jest też zoptymalizowane pod kątem wszystkich czołowych platform UC. Oprócz współpracy z Microsoft Teams i Zoom, działa również bezproblemowo z Microsoft Teams Rooms oraz Zoom Rooms, co ułatwia współpracę.

PanaCast 20: znakomite zabezpieczenia do współpracy wideo w kieszonkowym urządzeniu

 Jabra PanaCast 20 to kompaktowe, przenośne i łatwe w obsłudze urządzenie, o estetycznym i ładnym wyglądzie, które umożliwia osobom pracującym elastycznie korzystanie z wysokiej jakości, bezpiecznej współpracy wideo niezależnie od miejsca pracy. Zawiera ono funkcje sztucznej inteligencji, która jest zarządzana bezpośrednio w urządzeniu za pośrednictwem procesora do przetwarzania brzegowego. W samym urządzeniu generowane są zaawansowane funkcje, niewymagające wysyłania danych do chmury ani instalowania dodatkowego oprogramowania. Znacznie minimalizuje to ryzyko naruszeń bezpieczeństwa oraz maksymalizuje szybkość, precyzję i ogólną jakość działania. Osłona obiektywu gwarantuje użytkownikom kamery poczucie prywatności i zapobiega przypadkowemu włączeniu kamery, zapewniając im dodatkowo poczucie spokoju.

Zabezpieczenia są ważne dla osób pracujących poza biurem, ale nie mniej istotna jest jakość obrazu. PanaCast 20 zapewnia ją, oferując wideo o rozdzielczości 4K Ultra HD, HDR, a także personalizowany Inteligentny zoom, który zawsze odpowiednio kadruje głównego użytkownika, niezależnie od otoczenia. Urządzenie ma też automatyczną korekcję oświetlenia, dlatego strumień wideo jest zawsze optymalnie dostosowany do pory dnia i warunków współpracy.

 Aurangzeb Khan, starszy wiceprezes ds. inteligentnych systemów wizyjnych w Jabra, powiedział: „Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych rozwiązań, a takie właśnie są naszym zdaniem nowe produkty Jabra PanaCast 50 i PanaCast 20. Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy PanaCast 50 — pierwsze rozwiązanie do wideokonferencji łączące w sobie przodujące w skali światowej technologie audio Jabra, 180-stopniowe pole widzenia oraz informacje o wykorzystaniu pomieszczenia. Dzięki temu umożliwia ono prowadzenie spotkań i współpracę dla wszystkich uczestników w nowej rzeczywistości. Czas zacząć myśleć o wyposażaniu biur na przyszłość, tworzeniu optymalnych warunków do współpracy dla pracowników hybrydowych, a także o zapewnieniu maksymalnej produktywności po powrocie pracowników do biur. Zapraszamy firmy, organizacje i instytucje z całego świata do korzystania z nieosiągalnej dotychczas jakości audio i wideo, którą gwarantują inteligentne urządzenia Jabra PanaCast”.

 

Więcej informacji: https://www.jabra.com/panacast

 

 

Najważniejsze funkcje i dane techniczne Jabra PanaCast 50:

 

 • Imponująca jakość dźwięku światowego lidera w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań audio
 • Wyjątkowo szerokie, 180-stopniowe pole widzenia, obejmujące wszystkich uczestników spotkania z zachowaniem bezpiecznej odległości2
 • Funkcja Virtual Director inteligentnie dostosowująca wideo w czasie rzeczywistym, by wzmocnić poczucie udziału w spotkaniu2
 • Funkcje Safety Capacity i Room Usage Insights generujące anonimowe dane o zajętości wszystkich pomieszczeń konferencyjnych
 • Połączony z siecią system umożliwiający łatwe zarządzanie zdalne i dostarczanie danych
 • Transmisja strumieniowa zawartości tablicy w czasie rzeczywistym ułatwiająca zdalną współpracę
 • Niezwykle zaawansowana architektura systemu oraz dwa wbudowane procesory sztucznej inteligencji do przetwarzania brzegowego, umożliwiające korzystanie z zaawansowanych funkcji
 • Szybka konfiguracja plug and play oraz maksymalna łatwość obsługi
 • Łatwy montaż przy użyciu uchwytu ściennego, podstawki na stół i uchwytu ekranowego (VESA)3
 • Współpraca z Microsoft Teams, Microsoft Teams Rooms, Zoom oraz Zoom Rooms i optymalizacja pod kątem wszystkich najpopularniejszych platform UC

Jabra PanaCast 50: dostępność od 15 czerwca 2021 r. w kolorze czarnym i szarym, rekomendowana cena producenta: 1195 USD/1065 EUR

Więcej informacji: https://www.jabra.com/panacast50

 

Najważniejsze funkcje i dane techniczne Jabra PanaCast 20:

 • Personalizowany Inteligentny zoom
 • Inteligentna optymalizacja oświetlenia
 • Funkcja obraz w obrazie — użytkownicy mogą zdefiniować drugi strumień wideo i łatwo go umieścić na głównym obrazie
 • Wideo 4K Ultra HD, HDR
 • Sztuczna inteligencja z przetwarzaniem brzegowym umożliwia działanie zaawansowanych funkcji oraz zwiększanie bezpieczeństwa elastycznej pracy z dowolnego miejsca 
 • Łączność plug and play umożliwiająca błyskawiczne rozpoczęcie współpracy
 • Współpraca z Microsoft Teams i Zoom oraz optymalizacja pod kątem wszystkich najpopularniejszych platform UC

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie Citrix ujawnia wyzwania firm w zakresie bezpieczeństwa pracy zdalnej

74% decydentów do spraw bezpieczeństwa w Europie i USA twierdzi, że procedury stały się ba…