Home Maszyneria Inteligentne urządzenia wideo do efektywnej współpracy w hybrydowym świecie

Inteligentne urządzenia wideo do efektywnej współpracy w hybrydowym świecie

0
0
156

Firma Jabra zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowych produktów z rodziny Jabra PanaCast, które wzbogacają sale konferencyjne o wideo, audio i inteligencję, i są dostosowane do potrzeb miejsca pracy w nowej rzeczywistości. Jabra PanaCast 50 zostało zaprojektowane jako pierwsze na świecie inteligentne rozwiązanie do wideokonferencji, spełniające wymagania nowej rzeczywistości, a Jabra PanaCast 20 to przełomowa, inteligentna kamera osobista.

 Praca hybrydowa stała się nieodłącznym elementem nowej rzeczywistości. Zespoły coraz częściej korzystają z technologii wspomagających współpracę i chcą to robić w sposób elastyczny i hybrydowy — w kawiarniach, własnych domach czy biurach. Od początku pandemii obserwujemy znaczny wzrost wykorzystania technologii wideo przez rozproszone zespoły. Przedtem autonomicznej kamery internetowej lub wbudowanej kamery komputerowej używało 66% pracowników biurowych — obecnie robi tak 86% pracowników w domach1. Urządzenia z rodziny Jabra PanaCast zostały opracowane po to, by pomóc firmom działać w warunkach pracy hybrydowej. Łączą one realistyczny obraz, przodujące w skali światowej technologie audio, a także najnowocześniejszą sztuczną inteligencję, by wprowadzać nową jakość do spotkań i współpracy.

Zakupując rozwiązania do biura, firmy często muszą wybierać między znakomitym dźwiękiem a obrazem o wysokiej rozdzielczości. Jabra PanaCast 50 odpowiada na tę potrzebę jako rozwiązanie plug and play, które oferuje najbardziej wciągające wrażenia wizualne dostępne obecnie na rynku.

PanaCast 50: wciągający obraz i dźwięk

PanaCast 50 wciela się w rolę „reżysera” spotkania i inteligentnie dostosowuje transmisję wideo do jego przebiegu. Funkcja Virtual Director wykorzystuje oparte na sztucznej inteligencji strumienie wideo i audio oraz zastrzeżone algorytmy Jabra do automatycznej regulacji kadru w zależności od tego, co się dzieje na spotkaniu. W ten sposób Jabra PanaCast 50 może wykrywać aktywnych uczestników oraz przebieg rozmowy, zapewniając zdalnym rozmówcom w pełni realistyczne wrażenia i szybko reagując na ich potrzeby.

Zespół trzech 13-megapikselowych kamer o wysokiej rozdzielczości zapewnia realistyczne, 180‑stopniowe pole widzenia i panoramiczny widok o rozdzielczości 4K, obejmujący całe pomieszczenie. Opatentowana technologia łączenia w czasie rzeczywistym wideo o wysokiej rozdzielczości stosuje zaawansowane algorytmy do wyboru sposobu scalania obrazu na żywo z zachowaniem ultraniskiego poziomu opóźnień. Technologia ta zawsze optymalnie obejmuje wszystkich uczestników: od rozmów indywidualnych po spotkania z całym zespołem.

Jabra PanaCast 50 ma dziewięć wydajnych procesorów do przetwarzania brzegowego, w tym dwa najnowocześniejsze procesory sztucznej inteligencji przeznaczone specjalnie do zastosowań audio i wideo. Ta niezwykle zaawansowana architektura systemu umożliwia inteligentnemu rozwiązaniu do telekonferencji integrowanie w czasie rzeczywistym dźwięku, obrazu oraz danych. Dzięki temu funkcja Inteligentny zoom zawsze doskonale ustawia użytkownika w kadrze z myślą o zdalnych rozmówcach. Funkcja Virtual Director przenosi kadry wideo między osobami aktualnie mówiącymi, w zależności od tego, co się dzieje na spotkaniu. Dzięki temu zdalni uczestnicy mogą znacznie łatwiej śledzić przebieg dyskusji, a Jabra PanaCast 50 oferuje im wciągające, realistyczne doznania bez rozpraszania uwagi.

Jabra PanaCast 50 może dostarczać dwa strumienie wideo jednocześnie, a tym samym wykonywać różne funkcje naraz. Kiedy jeden strumień wideo jest skoncentrowany na uczestnikach spotkania, drugiego można użyć do prezentacji określonego obszaru w pomieszczeniu. Dwa strumienie wideo umożliwiają też korzystanie z wbudowanej w urządzenie funkcji udostępniania tablicy, której zawartość jest rejestrowana i udoskonalana w czasie rzeczywistym. Obraz ten jest następnie transmitowany na żywo w ramach spotkania, lekcji czy wykładu, dzięki czemu każdy uczestnik czy uczeń może zobaczyć zawartość tablicy i brać aktywny udział w dyskusji, nawet jeśli nie znajduje się w sali.

Działanie oparte na wnioskach z danych

Oprócz dwóch strumieni wideo, PanaCast 50 przesyła także niezależny strumień danych obejmujący zawsze 180-stopniowe pole widzenia. Zawiera on anonimowe metadane dotyczące liczby osób oraz informacje liczbowe w czasie rzeczywistym. Ze względu na 180-stopniowe pole widzenia PanaCast 50 może obejmować 100% sali konferencyjnej, co doskonale sprzyja liczeniu wszystkich obecnych osób. Informacje te są anonimowe, ponieważ urządzenie po prostu liczy osoby bez ich rozpoznawania.

Funkcja PeopleCount w PanaCast 50 umożliwia systemowi porównanie liczby osób obecnych na spotkaniu ze zdefiniowaną przez klienta liczbą miejsc. W ten sposób można sprawdzić, czy pomieszczenie nie jest przepełnione. Jeżeli liczba uczestników przekroczy limit miejsc, PanaCast 50 poinformuje o tym obecne osoby w sposób wizualny i dźwiękowy, umożliwiając podjęcie odpowiednich decyzji z punktu widzenia bezpieczeństwa i samopoczucia. Oznacza to, że wszyscy zebrani w pomieszczeniu otrzymują w czasie rzeczywistym powiadomienia o naruszeniu lokalnych wytycznych. Za pośrednictwem interfejsu sieciowego administratorzy IT mogą pozyskiwać dane obejmujące dłuższe okresy. W ten sposób firma może na podstawie danych podejmować decyzje o wykorzystywaniu sal konferencyjnych. Firmy mogą sprawdzać, ile pomieszczeń jest używanych, nawet kiedy nie trwają obecnie żadne spotkania, co pomoże im w zarządzaniu przestrzenią biurową.

Donośny dźwięk

PanaCast 50 ma osiem mikrofonów kształtujących wiązkę z funkcją precyzyjnego wykrywania głosu. Towarzyszą im inteligentne algorytmy usuwające przeszkadzający hałas. Cztery donośne głośniki opracowane przez Jabra — dwa 50-milimetrowe niskotonowe i dwa 20-milimetrowe wysokotonowe — w nieprzenoszącej wibracji konfiguracji stereo wypełniają pomieszczenie dźwiękiem wysokiej klasy i rozdzielczości, a najnowsza technologia dźwięku dwukierunkowego umożliwia prowadzenie rozmów w bardziej naturalny sposób. Rozwiązanie PanaCast 50 jest też zoptymalizowane pod kątem wszystkich czołowych platform UC. Oprócz współpracy z Microsoft Teams i Zoom, działa również bezproblemowo z Microsoft Teams Rooms oraz Zoom Rooms, co ułatwia współpracę.

PanaCast 20: znakomite zabezpieczenia do współpracy wideo w kieszonkowym urządzeniu

 Jabra PanaCast 20 to kompaktowe, przenośne i łatwe w obsłudze urządzenie, o estetycznym i ładnym wyglądzie, które umożliwia osobom pracującym elastycznie korzystanie z wysokiej jakości, bezpiecznej współpracy wideo niezależnie od miejsca pracy. Zawiera ono funkcje sztucznej inteligencji, która jest zarządzana bezpośrednio w urządzeniu za pośrednictwem procesora do przetwarzania brzegowego. W samym urządzeniu generowane są zaawansowane funkcje, niewymagające wysyłania danych do chmury ani instalowania dodatkowego oprogramowania. Znacznie minimalizuje to ryzyko naruszeń bezpieczeństwa oraz maksymalizuje szybkość, precyzję i ogólną jakość działania. Osłona obiektywu gwarantuje użytkownikom kamery poczucie prywatności i zapobiega przypadkowemu włączeniu kamery, zapewniając im dodatkowo poczucie spokoju.

Zabezpieczenia są ważne dla osób pracujących poza biurem, ale nie mniej istotna jest jakość obrazu. PanaCast 20 zapewnia ją, oferując wideo o rozdzielczości 4K Ultra HD, HDR, a także personalizowany Inteligentny zoom, który zawsze odpowiednio kadruje głównego użytkownika, niezależnie od otoczenia. Urządzenie ma też automatyczną korekcję oświetlenia, dlatego strumień wideo jest zawsze optymalnie dostosowany do pory dnia i warunków współpracy.

 Aurangzeb Khan, starszy wiceprezes ds. inteligentnych systemów wizyjnych w Jabra, powiedział: „Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych rozwiązań, a takie właśnie są naszym zdaniem nowe produkty Jabra PanaCast 50 i PanaCast 20. Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy PanaCast 50 — pierwsze rozwiązanie do wideokonferencji łączące w sobie przodujące w skali światowej technologie audio Jabra, 180-stopniowe pole widzenia oraz informacje o wykorzystaniu pomieszczenia. Dzięki temu umożliwia ono prowadzenie spotkań i współpracę dla wszystkich uczestników w nowej rzeczywistości. Czas zacząć myśleć o wyposażaniu biur na przyszłość, tworzeniu optymalnych warunków do współpracy dla pracowników hybrydowych, a także o zapewnieniu maksymalnej produktywności po powrocie pracowników do biur. Zapraszamy firmy, organizacje i instytucje z całego świata do korzystania z nieosiągalnej dotychczas jakości audio i wideo, którą gwarantują inteligentne urządzenia Jabra PanaCast”.

 

Więcej informacji: https://www.jabra.com/panacast

 

 

Najważniejsze funkcje i dane techniczne Jabra PanaCast 50:

 

 • Imponująca jakość dźwięku światowego lidera w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań audio
 • Wyjątkowo szerokie, 180-stopniowe pole widzenia, obejmujące wszystkich uczestników spotkania z zachowaniem bezpiecznej odległości2
 • Funkcja Virtual Director inteligentnie dostosowująca wideo w czasie rzeczywistym, by wzmocnić poczucie udziału w spotkaniu2
 • Funkcje Safety Capacity i Room Usage Insights generujące anonimowe dane o zajętości wszystkich pomieszczeń konferencyjnych
 • Połączony z siecią system umożliwiający łatwe zarządzanie zdalne i dostarczanie danych
 • Transmisja strumieniowa zawartości tablicy w czasie rzeczywistym ułatwiająca zdalną współpracę
 • Niezwykle zaawansowana architektura systemu oraz dwa wbudowane procesory sztucznej inteligencji do przetwarzania brzegowego, umożliwiające korzystanie z zaawansowanych funkcji
 • Szybka konfiguracja plug and play oraz maksymalna łatwość obsługi
 • Łatwy montaż przy użyciu uchwytu ściennego, podstawki na stół i uchwytu ekranowego (VESA)3
 • Współpraca z Microsoft Teams, Microsoft Teams Rooms, Zoom oraz Zoom Rooms i optymalizacja pod kątem wszystkich najpopularniejszych platform UC

Jabra PanaCast 50: dostępność od 15 czerwca 2021 r. w kolorze czarnym i szarym, rekomendowana cena producenta: 1195 USD/1065 EUR

Więcej informacji: https://www.jabra.com/panacast50

 

Najważniejsze funkcje i dane techniczne Jabra PanaCast 20:

 • Personalizowany Inteligentny zoom
 • Inteligentna optymalizacja oświetlenia
 • Funkcja obraz w obrazie — użytkownicy mogą zdefiniować drugi strumień wideo i łatwo go umieścić na głównym obrazie
 • Wideo 4K Ultra HD, HDR
 • Sztuczna inteligencja z przetwarzaniem brzegowym umożliwia działanie zaawansowanych funkcji oraz zwiększanie bezpieczeństwa elastycznej pracy z dowolnego miejsca 
 • Łączność plug and play umożliwiająca błyskawiczne rozpoczęcie współpracy
 • Współpraca z Microsoft Teams i Zoom oraz optymalizacja pod kątem wszystkich najpopularniejszych platform UC

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…