Home Maszyneria Internetowa encyklopedia telefonii VoIP

Internetowa encyklopedia telefonii VoIP

0
0
120

VoIPedia jako baza wiedzy

VoIPedia to projekt analogiczny do popularnej Wikipedii, gdzie redakcją haseł zajmują się użytkownicy Internetu. Hasła są następnie poddawane ocenie redaktorów – wolontariuszy Wikipedii, a potem, w drodze głosowania wszystkich użytkowników, zatwierdzane bądź odrzucane.

„Stworzyliśmy VoIPedię z zamiarem budowania jednej, kompleksowej bazy wiedzy o VoIP. Jest sporo serwisów internetowych mówiących o VoIP, ale nie stanowią one kopalni wiedzy o tej technologii. Wspólnymi siłami – twórców FreecoNet oraz naszych użytkowników – daliśmy temu przedsięwzięciu pewien zarys i początek. Teraz zachęcamy wszystkich użytkowników telefonii internetowej do budowania wraz z nami tej największej polskiej bazy wiedzy o VoIP” – mówi Jan Wyrwiński, Kierownik Projektu FreecoNet.

„Wokół VoIPedii zamierzamy zgromadzić społeczność pasjonatów i zwykłych użytkowników VoIP, którzy będą też ambasadorami telefonii internetowej w swoich środowiskach” – dodaje Wyrwiński.

Obiektywizm na pierwszym miejscu

VoIPedia ma zawierać podstawowe informacje o VoIP dla początkujących użytkowników telefonii internetowej, ale i sporo informacji dla osób, które poszukują bardziej zaawansowanej wiedzy o technologii VoIP, kierunkach jej rozwoju, nowych zastosowaniach i możliwościach.

„Chcemy, by VoIPedia zachowała jak najbardziej obiektywny charakter, pomimo że my – jej twórcy – jesteśmy związani z projektem FreecoNet. Zachęcamy w związku z tym zainteresowanych do umieszczania na łamach VoIPedii artykułów o innych dostawcach telefonii internetowej z Polski i ze świata. Niech encyklopedia ta będzie kompendium wiedzy nie tylko o technologii VoIP, ale też o wszystkich operatorach VoIP i oferowanych przez nich rozwiązaniach” – podkreśla Jan Wyrwiński.

TelArena – platforma wolnej konkurencji telekomunikacyjnej

FreecoNet to rozwiązanie VoIP integrujące usługi wielu operatorów w jednej platformie. Operatorzy obecni na TelArenie (moduł FreecoNet) walczą o każde połączenie na numery niezarejestrowane we FreecoNet. Zawsze wygrywa ten, który zaoferuje najniższą stawkę w danym kierunku.

Tanio, tanio!

Pomiędzy numerami zarejestrowanymi we FreecoNet rozmowy są darmowe (nie ma znaczenia, od jakiego operatora pochodzą zarejestrowane numery i w jakich krajach mieszkają ich użytkownicy). Przynależność do FreecoNet jest przez pierwsze 3 miesiące darmowa, a potem kosztuje 1,95 zł brutto na miesiąc.

Stawki połączeń realizowanych przez TelArenę na numery niezarejestrowane we FreecoNet (naliczane sekundowo) wyglądają nastepująco:

Polska: 3-9 groszy brutto (numery stacjonarne),
świat: od 5 groszy brutto,
komórki: od 33 groszy brutto.

Jak się włączyć?

Należy posiadać aktywną, dowolną bramkę VoIP oraz sprzęt czyli telefon obsługujący IP lub softphone. Oczywiście należy posiadać dostęp do Internetu. Wspomniane instrumentarium pozwala na darmowe rozmowy wewnątrz FreecoNet – numer możemy wziąć u dowolnego operatora. Gwarancją są objęte realne najniższe stawki na połączenia poza platformą oraz w pełni darmowe opłaty, z uwzględnieniem kosztu stałej opłaty za przynależność, pomiędzy zarejestrowanym użytkownikami.

Warto tu wspomnieć, że Komputer w Firmie pisał o możliwości – już nie darmowego – ale istotnie tańszego – telefonowania przy użyciu technologii VoIP z telefonów komórkowych obsługujących standard Wi-Fi.

Zarządzający infrastrukturą telekomunikacyjną

Twórcą rozwiązania jest firma Datera SA firma świadcząca kompleksowe usługi doradcze dla dużych organizacji w zakresie zarządzania infrastrukturą telekomunikacyjną. Spółka ma także w swojej ofercie rozwiązania dla małych i średnich firm (MSP) – innowacyjny serwer telekomunikacyjny Datera Call-eX – które umożliwia bezpieczną migrację od telefonii tradycyjnej do telefonii internetowej (VoIP).


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Majówka ze skonfiskowanym samochodem? Sprawdź, czy możesz prowadzić

Długi weekend majowy za pasem, a wraz z nim kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierowców. Ko…