Home Bezpieczeństwo IT Inventory: audyt legalności oprogramowania w firmie

IT Inventory: audyt legalności oprogramowania w firmie

0
0
126

Audyty wykonywane przez Infonet Projekt wykazują, że nawet 82% przebadanych przedsiębiorstw ma problem z prywatnymi aplikacjami lub multimedialnymi plikami (gry, filmy, muzyka). Nowa aplikacja IT Inventory pozwala rozwiązać ten problem poprzez kompleksowy audyt legalności i celowości oprogramowania i przechowywanych treści bez potrzeby instalowania na stacjach roboczych.

Stworzona przez programistów Infonet Projekt, aplikacja IT Inventory pozwala na szybkie i efektywne analizowanie legalności oprogramowania w każdej firmie, jak też zasadności jej instalowania. Powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na rozwiązanie do audytu legalności oprogramowania w firmach. Umożliwia administratorowi sieci przeprowadzenie analizy legalności oprogramowania w dowolnej chwili bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania na stacjach użytkowników.

2 terabajty filmów i seriali

Niemal każdy audyt, wykonywany przez konsultantów firmy Infonet Projekt u naszych klientów wykazuje znaczne rozbieżności pomiędzy posiadami licencjami a zainstalowanym oprogramowaniem. Oczywiście często różnice wynikają z nieznajomości zasad licencjonowania i dotyczą produktów komercyjnych firm tj.: Microsoft, Adobe czy Autodesk. Jednak poważnym problemem jest też darmowe oprogramowanie przeznaczone do użytku prywatnego lub ograniczonego czasowo, instalowane bez żadnej kontroli. Przeglądarki graficzne Infran view, archiwizatory Winrar i Winzip, czy przeglądarki plików Total Commander to powszechny widok na stacjach roboczych w praktycznie każdej firmie. – wylicza Piotr Fabiański, Prezes Infonet Projekt.  – Poza samą kwestią legalności pozostaje fakt instalowania na komputerach aplikacji służących do rozrywki oraz przechowywania potężnych zasobów filmowych. W  jednej z firm usługowych posiadającej 60 stacji roboczych audyt  wykazał ponad 2 terabajty filmów i seriali. Ciekawym przykładem jest też przedsiębiorstwo produkcyjne, w której audyt wykazał że ponad 20 stacji posiada zainstalowane grę z serii The Sims.

  • Oprogramowani IT Inventory wykonuje pełną analizę zainstalowanego oprogramowania na wszystkich komputerach w firmie. Posiadając taką wiedzę administrator może efektywniej zaplanować inwestycje związane z zakupami programów. Dodatkowo w ramach inwentaryzacji IT Inventory skanuje całe środowisko IT, zapewniając dodatkowe zestawienie w zakresie sprzętu.
  • Dzięki IT Inventory administrator może też samodzielnie dbać o legalność oprogramowania, wykonując analizy w dowolnym momencie. Dodatkowo korzystając z bazy skanów, może porównać wyniki z różnych okresów i na bieżąco monitorować legalność oprogramowania w organizacji.
  • IT Inventory umożliwia również wprowadzenie standaryzacji w zakresie oprogramowania, które pracownik powinien posiadać. Dzięki czemu może zmniejszyć obciążenie sieci czy ilość posiadanych danych przez pracowników, które nie są związane z działalnością zawodową.

Więcej informacji oraz dostęp do wersji demo można uzyskać na stronie: http://www.itinventory.pl/


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…