Home Analizy IVONA najlepszym syntezatorem mowy

IVONA najlepszym syntezatorem mowy

0
0
108


W raporcie organizacji Voice Information Associates i magazynu ASR News przetestowano produkty dziesięciu firm liczących się na światowym rynku w dziedzinie Text-To-Speech (TTS): Microsoft, Nuance, AT&T, Loquendo, Acapela Group, Cepstral, CereProc, NeoSpeech i SVOX. Badania podzielono na siedem różnych kategorii związanych z dokładnością wymowy: interpretacja liczebników, homografów, wyrażeń obcojęzycznych, akronimów, skrótów, nazw i adresów – łącznie kilka tysięcy najtrudniejszych zwrotów.

5 razy  the best

W pięciu z tych kategorii IVONA zdobyła najwyższe noty, z łącznym wynikiem 94,5 proc. To o 22 punkty procentowe więcej niż średni wynik pozostałych badanych produktów. Szczegółowe wyniki i ranking dostępne są na stronie ASR News http://www.asrnews.com/TTS_acc_website.pdf.

„Od dziesięciu lat, rozwijając naszą technologię, skupiamy się na naturalności i dokładności mowy.  Obecnie synteza mowy staje się kluczowym elementem w urządzeniach i aplikacjach mobilnych. Cieszy nas, że możemy oferować IVONA Text-To-Speech firmom na całym świecie i obserwować jak szybko rośnie liczba jego użytkowników” – powiedział Michał Kaszczuk, Wiceprezes IVONA Software, Dyrektor Działu R&D

  • Voice Information Associates i ASR News są wiodącymi branżowymi wydawcami, koncentrującymi się na technologii rozpoznawania i syntezy mowy. Ranking „Text-To-Speech Accuracy Study 2011” jest najbardziej kompleksowym porównaniem syntezatorów mowy dostępnych na rynku.

Wyniki raportu jednoznacznie wskazują, że IVONA dostarcza jedną z najbardziej zaawansowanych technologii Text-To-Speech na globalnym rynku” – powiedział Walter Tetschner, redaktor ASR News, autor raportu.

  • Jakości syntezatora mowy IVONA dowodzą nie tylko wyniki badań ASR News, ale również sukcesy na komercyjnym rynku. Deweloperzy desktopowych i mobilnych aplikacji pracują nad nowymi produktami wykorzystującymi syntezę mowy. Dzięki inicjatywie „IVONA for Developers” twórcy mogą łatwo korzystać z chmury serwerów lub bibliotek SDK. Od kilku dni głosy IVONA dostępne są również na platformie Android, gdzie zgromadziły już grono ponad 10 tysięcy użytkowników.

IVONA Software

Firma IVONA Software (wcześniej jako IVO Software) tworzy i rozwija syntezator mowy IVONA – jeden z najlepszych na świecie. Potwierdzają to liczne wyróżnienia i nagrody, między innymi główne laury w prestiżowym, międzynarodowym naukowym konkursie Blizzard Challenge, gdzie głos generowany przez syntezator mowy IVONA uznano za najlepszy. Firma aktywnie współpracuje z organizacjami działającymi na rzecz osób niewidomych na całym świecie, m.in. Polskim Związkiem Niewidomych, Royal National Institute for Blind People w Wielkiej Brytanii i Konsorcjum DAISY. Szczegółowe informacje na temat wszystkich rozwiązań syntezatora mowy IVONA znajdują się na stronie www.ivona.com.



 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…