Home Biznes Jak dobrze skonfigurować swoją domenę

Jak dobrze skonfigurować swoją domenę

4 min
0
0
102

Przypadki duplicate content wynikają najczęściej z nieświadomości twórców stron, którzy nie zadbali o odpowiednią konfigurację adresu strony. Google posiada coraz lepszy algorytm, którego zadaniem jest dostarczenie internaucie jak najlepszych wyników, czyli stron wartościowych merytorycznie. Jak poprawnie skonfigurować swoją domenę?

 Google, chcąc uniknąć niepotrzebnego bałaganu w wynikach wyszukiwania, nie wyświetli dwa razy tej samej strony – nawet gdy będzie występowała ona pod różnymi adresami. Jeśli domeny nie są w odpowiedni sposób skonfigurowane, to Google sam wybierze tę, która najlepiej pasuje do strony i to ona zastanie wyświetlona. Dlatego też posiadając kilka domen dla jednej strony, należy pamiętać o wybraniu jednej z nich jako głównej.

Aby wskazać wyszukiwarce Google, który adres jest najlepszy, trzeba zadbać o kilka istotnych szczegółów. Warto także już na tym etapie ustalić, czy docelowy adres strony ma zawierać w sobie przedrostek www czy też nie.

 „Aby odpowiednio skonfigurować domenę, należy najpierw przekierować pozostałe adresy na domenę główną za pomocą przekierowania 301. Takie przekierowanie można zrealizować np. za pomocą pliku .htaccess na serwerze. Ważne jest, aby było to przekierowanie dokładnie tego typu, gdyż tylko ono zagwarantuje, że Google potraktuje zmianę jako permanentną”  – wyjaśnia Sebastian Kopeć, Specjalista ds. pozycjonowania z firmy Procreate.

Kolejną istotną rzeczą jest zdefiniowanie w kodzie strony jej kanonicznego adresu. Można to zrobić za pomocą meta tagu w nagłówku strony wpisując:

<link rel="canonical" href="http://www.wlasciwa-domena.pl" />

Jest to informacja dla robotów wyszukiwarek, która pomaga uniknąć zduplikowanej treści – nie tylko na stronie głównej portalu, ale także na podstronach, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia duplicate content. Warto zadbać o całą strukturę witryny, aby żadna z podstron nie występowała dwukrotnie pod różnymi adresami „– dodaje Kopeć.

 

Wdrożenie powyższych działań na stronie i poprawna optymalizacja zostaną na pewno zauważone przez Google i mogą być czynnikiem, który polepszy widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Ważne, aby pamiętać, jak istotna dla wysokich pozycji w wyszukiwarce jest dbałość o odpowiednią optymalizację witryny i jej konfigurację.


 

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Biznes

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

4 nieoczywiste zastosowania kamer wewnętrznych

Jeszcze kilkanaście lat temu inwestowały w nie głównie mniejsze i większe firmy. Obecnie m…