Home Na czasie Jak ekonomicznie zarządzać funduszami

Jak ekonomicznie zarządzać funduszami

0
0
188

Jaki jest główny cel  biznesowy dla działań firmy w Polsce?

Linedata dostarcza rozwiązania księgowości funduszy inwestycyjnych dla zarządzających funduszami i dla banków depozytariuszowych w Polsce od 1994 roku. Od tego czasu fundusze emerytalne, fundusze ubezpieczeniowe i TPA (Third Party Administrators) zostały dodane do naszej znakomitej bazy klientów. Linedata ma także w Polsce klientów używających system stworzony dla agentów transferowych Linedata Mshare i prowadzi rozmowy z kilkoma organizacjami w związku z potencjalną implementacją Linedata Longview, systemu do zarządzania transakcjami posiadającego zintegrowaną funkcję sprawdzania zgodności z obowiązującymi przepisami przed i po przeprocesowaniu transakcji.""

Wizją naszej grupy jest, aby być preferowanym partnerem w dziedzinie zarządzania aktywami oraz dla branży kredytowej, wspomagającym globalny wzrost naszych klientów. Naszą misją jest, aby wprowadzać w życie opinie rynku i naszych klientów, aby móc dostarczać innowacyjny i dopasowany do potrzeb, radzący sobie w krytycznych sytuacjach software i serwis, który pomaga rosnąć naszym klientom w najbardziej efektywny sposób.

Czym różni się oferta Linedata od konkurencyjnych rozwiązań? Na czym polega Wasza przewaga konkurencyjna w kwestii rozwiązań, wdrożenia, kosztów?

Nasze rozwiązania, oparte na platformie Oracle, będąc niezwykle dynamicznymi i elastycznymi zapewniają, iż nasi klienci są w pełni przygotowani na wszelkie ewentualności. Posiadając instalacje w ponad 20-tu różnych globalnych jurysdykcjach, Linedata Mfact obsługuje szeroki zakres  funduszy i instrumentów inwestycyjnych, co zabezpiecza polskich klientów na przyszłość, w związku ze zwiększającą się kompleksowością polskiego rynku kapitałowego (na przykład w związku z pojawieniem się nowych instrumentów takich jak kompleksowe swap-y, kontrakty różnicy kursowej, fundusze wielomenadżerowe czy też struktury master-feeder oraz side-pockets etc). 

Dodatkowo przynajmniej raz w roku wypuszczamy nową, znaczną funkcjonalność. Nasza mapa drogowa została zaprojektowana w ten sposób, aby zapewnić minimalizację interwencji manualnych poprzez narzędzia takie jak Task Scheduler (narzędzie do automatycznego uruchamiania procesów i generowania raportów), NAV Dashboard oraz Interface Wizard (narzędzie importowania danych). To wszystko umożliwia naszym klientom wykonywanie większej ilości zadań przez mniejszą liczbę pracowników. Wraz z upływem czasu funkcjonalności specyficzne dla Polski zostały włączone do naszego rozwiązania, a cały polski rynek i jego zasady księgowości są pod ciągłym nadzorem pod kątem potencjalnych zmian i ulepszeń.

Nasze zespoły wsparcia i implementacji mają średnio ponad 10 lat doświadczenia w globalnej administracji funduszami. Każdy członek zespołu ma duże doświadczenie i wiedzę odnośnie polskiego rynku. Przeciętny czas implementacji wynosi pomiędzy dwoma a czterema tygodniami i jest znacznie krótszy niż u naszych konkurentów. Elastyczny model licencjonowania dla naszych klientów zapewnia ich konkurencyjność na rynku, a koszty licencji automatycznie zawierają wsparcie i upgrade.

Jaka jest wielkość potencjalnego rynku w Polsce dla rozwiązania Linedata Mfact?

Ciężko jest jednoznacznie ocenić nasz potencjalny udział w rynku, ale można z całą pewnością stwierdzić, iż jesteśmy jednym z największych dostawców rozwiązań na polskim rynku.

Rynek funduszy inwestycyjnych czy emerytalnych w Polsce jest bardzo nasycony. Czym Linedata chce przekonać głównych graczy do swoich rozwiązań?

Linedata zbudowała świetne, długoterminowe relacje z klientami zarówno globalnie jak i w Polsce. Mamy niezrównane doświadczenie w szybkiej i kosztowo efektywnej implementacji, także z powodu łatwości z jaką nasze przyjazne dla użytkownika i otwarte architektonicznie rozwiązanie może zintegrować się z każdą organizacją. Wraz z ciągłą globalizacją rynku kapitałowego, klienci wybierający nasze rozwiązanie Linedata Mfact, a w zasadzie każde nasze rozwiązanie zarządzania inwestycjami, zabezpieczają się na przyszłość w szybko poruszającej się branży i zapewniają sobie przewagę konkurencyjną nad innymi organizacjami.


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…