Home Biznes Jak uniknąć przestojów dzięki cyfryzacji systemów zasilania?

Jak uniknąć przestojów dzięki cyfryzacji systemów zasilania?

0
0
403

Firma Nestlé Nescafé wdraża system EcoStruxure™ Asset Advisor, aby zapewnić stałą niezawodność i wydajność operacyjną w największym na świecie zakładzie produkującym kawę rozpuszczalną.

Fabryka Nestlé Nescafé w Toluca w Meksyku jest największym zakładem produkcyjnym dla Nescafé i ma kluczowe znaczenie dla całej globalnej działalności spółki. W 2013 r. firma zwiększyła moce produkcyjne zakładu o 40 proc., inwestując około 125 mln dolarów, czyniąc go największym zakładem produkcji kawy rozpuszczalnej na świecie. Jako że fabryka odpowiada za ponad 1 mln słoików kawy produkowanych dziennie, zapobieganie przestojom ma krytyczne znaczenie dla działalności Nestlé.

Zwiększenie niezawodności czasu pracy, lepsza widoczność i elastyczność operacyjna

Utrzymanie ruchu przed wprowadzeniem usługi Asset Advisor miało charakter reaktywny. Osiem nieplanowanych braków energii w jednym roku, w tym zwarcie w niemonitorowanej części głównej podstacji, które spowodowało 14-godzinną przerwę w produkcji, co kosztowało firmę ok. 588 tys. dolarów, doprowadziło do załamania produkcji. Ponieważ ciągłość usług ma kluczowe znaczenie dla zakładu produkcyjnego, system EcoStruxure™ umożliwił firmie Nestlé przejście na konserwację predykcyjną, pozwalając zespołom na proaktywne rozwiązywanie problemów w celu uniknięcia kosztownych przerw, które mogą kosztować nawet 52 tys. dolarów za godzinę.

Wdrożenie Asset Advisor zapewniło Nestlé wgląd w sprzęt elektryczny w czasie rzeczywistym, umożliwiając inżynierom zdalne monitorowanie zasobów. Polegając na analizie danych w celu określenia częstotliwości serwisowania, zespoły elektryczne w Nestlé mogą teraz spędzać mniej czasu na reagowaniu na problemy, a sprzęt w zakładzie może dłużej pracować z optymalną wydajnością.

– Obserwujemy silny zwrot w kierunku usług w naszym biznesie i rozumiemy znaczenie systemów krytycznych, kluczowych w przypadku dużych zakładów produkcyjnych jak kompleks Toluca. Dzięki oprogramowaniu EcoStruxture jesteśmy zobowiązani do zapewnienia klientom, takim jak Nescafé, większej widoczności, zwiększonej odporności i elastyczności w celu poprawy ich wydajności operacyjnej bez dodatkowych kosztów i obciążenia dla środowiska – powiedział Frédéric Godemel, Executive Vice President for Power Systems and Services w Schneider Electric.

– W zakładzie o tych rozmiarach jak Nestlé Nescafé zapewnienie niezawodności wszystkich systemów elektrycznych jest szczególnie wymagającym zadaniem. W całej sieci operacyjnej wdrażamy elastyczne i skalowalne rozwiązania cyfrowe, aby zwiększyć naszą zdolność reagowania, a wybór Schneider Electric jako partnera był naturalny. Współpracowaliśmy już wcześniej w naszych zakładach produkcyjnych we Francji i Szwajcarii. Od momentu wdrożenia EcoStruxure Asset Advisor pozwolił zidentyfikować „gorące punkty” i zaatakować je, zanim stały się problemem. Tym samym oszczędził kosztownych przestojów i znacznie zwiększył zdolność do szybkiego reagowania na zmiany popytu. Efektem jest lepsza obsługa klientów i zmniejszenie naszego operacyjnego śladu węglowego – dodał Luis Gilberto López Páez, electricity specialist w Nestlé Toluca Cafés.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Veeam przełamuje bariery w walce z ransomware: strategia pełnej obrony

 W erze cyfrowej, gdzie ataki ransomware stają się coraz bardziej zuchwałe, firmy poszukuj…