Home Biznes Kampania WeNet promuje efektywne wykorzystanie stron www w sektorze MŚP

Kampania WeNet promuje efektywne wykorzystanie stron www w sektorze MŚP

0
0
73

Marka technologiczna WeNet odnotowała w trudnym dla biznesu okresie pandemii 60% wzrost liczby klientów, którym pomogła zbudować stronę internetową. Tylko w samym 2022 r. z usług tego doradcy internetowego skorzystało ponad 3,3 tysiąca przedsiębiorców sektora MŚP. Choć coraz więcej firm przenosi swój biznes do sieci, to wciąż w tym względzie jest niewykorzystany potencjał – wiele z nich nie ma strony www, albo nie wykorzystuje do końca jej możliwości lub wręcz oszczędza na cyfryzacji, co potwierdzają badania PARP*, Eurostat** czy Keralla Research***. Eksperci WeNet podkreślają, że dziś bycie online to dla biznesu konieczność. Od początku września trwa ogólnopolska kampania reklamowa WeNet promująca efektywne wykorzystanie stron www w sektorze MŚP.

Choć na skutek pandemii część przedsiębiorców MŚP przeniosła swoje biznesy całkowicie do sieci, a część postawiła na działania wielokanałowe łącząc obecność stacjonarną z obecnością online, to wciąż są firmy, które w tej sprawie się wahają. W 2021 r.  w sektorze MŚP w Polsce stronę internetową posiadało 71,4% przedsiębiorstw – to więcej niż we Francji (70%), ale znacząco mniej, niż przeciętnie w Unii Europejskiej (77%).*

Niewykorzystany potencjał stron www

W tym czasie ewoluowała też rola stron internetowych, które coraz częściej przestają być tylko narzędziem zapewniającym promocję w sieci, ale stają się użytecznym źródłem informacji dla przedsiębiorców na temat potencjalnych klientów. Pozwalają zbierać informacje o tym czego dokładnie szukają, jakie mają oczekiwania, czym się interesują, kim są i skąd trafiają na konkretną stronę. To właśnie te informacje umożliwiają przedsiębiorstwom dostosowywanie oferty do potrzeb oraz optymalizację działań marketingowych. Okazuje się jednak, że znaczna większość firm z sektora MŚP , bo aż 66,8% potrzebuje strony do prezentacji swojej oferty, a tylko 6,8%  korzysta  z możliwości jej personalizacji dla stałych użytkowników.*

Jak widać w Polsce biznes, a szczególnie firmy z sektora MŚP, nie wykorzystują w pełni możliwości rozwoju, jakie daje nowoczesna, atrakcyjna i efektywna strona internetowa przedsiębiorstwa. Właściciele firm są pełni obaw, a przecież, jeśli zdecydują się zainwestować w cyfryzację biznesu nie muszą przechodzić przez ten proces sami. Potrzebują jednak pokonać własne ograniczenia i otworzyć się na zmianę. W WeNet dostrzegamy olbrzymi potencjał sektora MŚP, który stanowi w Polsce trzon gospodarki. Zaufało nam już ponad 50 tysięcy przedsiębiorców z ponad 582 branż i różnych regionów Polski. Stworzyliśmy strony internetowe dla 30 tysięcy z nich, dopasowane do specyfiki i potrzeb danego biznesu z uwzględnieniem jego lokalności. Mogę z całą pewnością stwierdzić, że dobrze znamy tych przedsiębiorców i wyzwania, z jakimi się mierzą. Niezwykle ważne jest dla nich fachowe doradztwo, dokładne dopasowanie usługi do ich biznesu, bezpieczeństwo przepływu danych i dopasowany do ich możliwości model rozliczeń. To wszystko możemy im zaoferować w WeNet – podkreśla Michał Wrzesiński, prezes WeNet.

Bariery dla przedsiębiorców

Małe i średnie firmy mierzą się z wieloma wyzwaniami – jednym z nich jest brak czasu i możliwości, by we własnym zakresie efektywnie prowadzić promocję online swojego biznesu i rozbudowywać kanały dotarcia do klientów. Ale nie jest to tylko kwestia inwestowania w budowę stron internetowych, lecz przede wszystkim całościowego podejścia do cyfryzacji biznesu. Potwierdzają to chociażby ostatnie badania Keralla Research „MŚP: cyfryzować czy oszczędzać”, z których wynika, że 22 proc. przedsiębiorstw MŚP odkłada cyfryzację biznesu na później, a drugie tyle wskazuje,  że nie ma jej w ogóle w planach.

Wiele z tych decyzji wiąże się z konkretnymi obawami przedsiębiorców. Jeśli chcemy zmienić tę sytuację musimy je wziąć pod uwagę. Firmy technologiczne takie jak nasza, mogą przyczynić się do przyspieszenia transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. A to dość ważne  zagadnienie, ponieważ zgodnie z celem Cyfrowej Dekady UE do 2030 roku nie mniej niż 90% MŚP powinno dysponować co najmniej podstawowym poziomem wykorzystania technologii cyfrowych – dodaje Wrzesiński.

WeNet zaufanym doradcą internetowym

Dlatego też do dyspozycji przedsiębiorców WeNet ma ponad 1000 doradców, którzy na bieżąco pomagają im wdrażać efektywne narzędzia marketingowe. Kompleksowa oferta spółki obejmuje tworzenie stron www, działania SEO, lokalny marketing internetowy czy e-commerce. To co wyróżnia WeNet, to abonamentowy model rozliczeń. Przedsiębiorca może mieć działającą stronę i widzieć jej efekty, a płatność realizuje w wygodnym abonamencie przez cały okres współpracy. To ważne, gdyż większość firm na rynku wymaga jednorazowej zapłaty. Co więcej, firma stworzyła własne rozwiązania technologiczne usprawniające działania na rzecz klientów, żeby umożliwić efektywne i szybkie realizacje na dużą skalę. Istotną rolę odgrywa także czynnik ludzki – klient ma zapewnioną fachową opiekę doradcy przez cały czas trwania umowy.

Doradcy dbają o aktualizacje informacji i zdjęć na stronie zgodnie z zalecaniami klientów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom są w stanie dużą część z nich zrealizować w ciągu jednego dnia lub nawet w trakcie rozmowy telefonicznej. Ponadto firma zapewnia pełen pakiet RODO, ma też zaawansowany pakiet ustawień dotyczących cookies, zgodny z najnowszymi interpretacjami przepisów w tym zakresiekomentuje  Anna Koman, Customer Care Director w WeNet.

Szybkość obsługi, dostępność doradców i poziom ich kompetencji, a także efektywność działań są doceniane przez klientów firmy. Każdego miesiąca Dział Customer Experience WeNet bada potrzeby i poziom zadowolenia klientów, by jeszcze lepiej spełniać ich oczekiwania. Dziś ponad 60% klientów jest skłonnych polecić WeNet znajomym lub rodzinie, co na rynku jest znaczącym sukcesem. Większość z nich dzieli się swoim doświadczeniem i poleca usługi WeNet.

W badaniu „Firma Przyjazna Klientowi” WeNet osiągnął poziom satysfakcji na poziomie 94%.

– Swój salon w sieci zaczęłam promować jakieś 2 lata temu. WeNet jest trzecią firmą, która projektowała dla nas stronę internetową. Dwie poprzednie współprace nie były niestety ani efektywne ani efektowne. Obecnie jestem zadowolona z naszej strony i z jej pozycjonowania, które naprawdę dużo daje – stwierdza Ewa Olesiewicz-Derewońko, właścicielka salonu Orchidea z Białegostoku.

Historie przedsiębiorców współpracujących z firmą można przeczytać na jej oficjalnej stronie, w ramach trwającej ogólnopolskiej kampanii, kierowanej do przedsiębiorców MŚP. Kampania ma za zadanie pokazać, jak w łatwy i efektywny sposób przenieść swój biznes do sieci z pomocą doradców WeNet. Opiera się ona na historiach bohaterów kampanii, którymi są właścicielka cukierni oraz Robert Korzeniowski – czterokrotny mistrz olimpijski, sportowiec, ale także przedsiębiorca. Kampania emitowana jest w dwóch kanałach: telewizyjnym i digital. Spoty można zobaczyć przez cały wrzesień w kilkudziesięciu programach telewizyjnych, w tym w TVN i w Polsacie. Działania online potrwają dłużej i obejmą komunikację w ogólnopolskich portalach internetowych i w mediach społecznościowych.

*PARP 2022 – Raport o stanie sektora MSP w Polsce – PARP – Centrum Rozwoju MŚP

** Eurostat 2022 – Indeks gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego 2022 (europa.eu)

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Inwestycje w cyberbezpieczeństwo mogą odblokować innowacyjność firm

– 84 proc. firm uważa, że w ich organizacjach kwitnie kultura innowacji, ale widzimy rozdź…