Home Maszyneria Lenovo Yoga Slim 7x i ThinkPad T14s 6. generacji: Copilot+ PC

Lenovo Yoga Slim 7x i ThinkPad T14s 6. generacji: Copilot+ PC

0
0
137

Lenovo prezentuje dwa nowe laptopy, które mają zrewolucjonizować rynek komputerów osobistych. Lenovo Yoga™ Slim 7x i ThinkPad™ T14s 6. generacji to pierwsze urządzenia Copilot+ PC, wyposażone w najnowszy procesor Snapdragon® X Elite. W erze sztucznej inteligencji, Lenovo oferuje nowy poziom personalizacji i innowacji, które z pewnością przyciągną zarówno konsumentów, jak i użytkowników biznesowych.

Sztuczna inteligencja w każdym calu

Nowe laptopy Lenovo są napędzane przez procesor Snapdragon X Elite firmy Qualcomm Technologies, który oferuje 12-rdzeniowy procesor Qualcomm Oryon™, układ graficzny Qualcomm Adreno™ oraz dedykowaną jednostkę przetwarzania neuronowego Qualcomm Hexagon™ (NPU). Dzięki temu, Yoga Slim 7x i ThinkPad T14s 6. generacji zapewniają wiodącą wydajność PPC (Performance Per Watt) i najszybsze jak dotąd przetwarzanie AI NPU, osiągające do 45 bilionów operacji na sekundę (TOPS).

Dzięki współpracy z Microsoft, użytkownicy mogą teraz korzystać z funkcji dużych modeli językowych (LLM) nawet w trybie offline. To oznacza płynność produktywności i kreatywności, bez względu na dostęp do internetu. Copilot+ umożliwia tworzenie angażujących tekstów, wizualizacji i usprawnianie typowych zadań związanych z produktywnością, co czyni te laptopy prawdziwie futurystycznymi narzędziami pracy.

Lenovo Yoga Slim 7x – kreacja bez ograniczeń

Lenovo Yoga Slim 7x to laptop zaprojektowany z myślą o twórcach. Dzięki procesorowi Snapdragon X Elite Hexagon NPU, użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak zamiana tekstu na obraz, edycja zdjęć i wideo, oraz tworzenie tekstu. Wszystko to w smukłej, lekkiej obudowie ważącej zaledwie 1,28 kg i o grubości 12,9 mm.

14,5-calowy panel dotykowy PureSight OLED o rozdzielczości 3K i jasności szczytowej 1000 nitów zapewnia niesamowite wrażenia wizualne. Yoga Slim 7x oferuje także wielodniowy czas pracy na baterii, dzięki energooszczędnemu procesorowi i baterii o pojemności 70 Wh. Dodatkowo, urządzenie jest ekologiczne, z opakowaniami wykonanymi z papieru z certyfikatem FSC™ i pulpą papierową jako amortyzacją.

ThinkPad T14s 6. generacji – dla biznesu

ThinkPad T14s 6. generacji to pierwszy komercyjny Copilot+ PC, który stanowi znaczący krok naprzód w dziedzinie komputerów ze sztuczną inteligencją do użytku biznesowego. Wyposażony w procesor Snapdragon X Elite i zintegrowany procesor graficzny Adreno, oferuje niezrównane możliwości AI. Dzięki temu urządzeniu, użytkownicy mogą korzystać z narzędzi kreatywnych i wydajnościowych, które czynią go idealnym narzędziem pracy.

Laptop ten wyróżnia się także elegancką obudową, ważącą niewiele i oferującą wyjątkową współpracę opartą na wideo, dzięki kamerze FHD + IR MIPI. Zintegrowane technologie Wi-Fi 7 i opcjonalne 5G sub 6 zapewniają stałą łączność, a bateria 58 Wh umożliwia wielodniowy czas pracy.

Przyszłość zarządzania IT

ThinkPad T14s 6. generacji wyróżnia się również szeregiem skalowalnych funkcji bezpieczeństwa i usług dostosowywania, wspieranych przez Lenovo TruScale™. Administratorzy IT mogą strategicznie zarządzać wdrażaniem urządzeń AI PC nowej generacji, zapewniając elastyczność i kontrolę niezbędną do spełnienia określonych potrzeb biznesowych.

Dostępność i Ceny

Lenovo Yoga Slim 7x będzie dostępny od czerwca 2024 r. w cenie początkowej 1599 euro (z VAT). ThinkPad T14s 6. generacji pojawi się w Wielkiej Brytanii i Niemczech również w czerwcu, a w pozostałej części regionu EMEA od sierpnia 2024 r., w cenie początkowej 1769 euro (bez VAT).

Podsumowanie

Lenovo Yoga Slim 7x i ThinkPad T14s 6. generacji to urządzenia, które nie tylko wyznaczają nowe standardy w dziedzinie komputerów osobistych, ale także otwierają drzwi do przyszłości, gdzie sztuczna inteligencja i zaawansowane technologie są na wyciągnięcie ręki. Dzięki nim, Lenovo umacnia swoją pozycję lidera innowacji, oferując produkty, które są zarówno potężne, jak i przyjazne dla środowiska.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

OnePlus Nord CE4 Lite 5G: flagowiec w budżetowej cenie?

OnePlus zaskakuje rynek średniej półki cenowej, prezentując swój najnowszy model dla europ…