Home Na czasie LeverX Group rusza z bezpłatnym programem edukacyjnym dla osób, które chcą stawiać pierwsze kroki w branży IT

LeverX Group rusza z bezpłatnym programem edukacyjnym dla osób, które chcą stawiać pierwsze kroki w branży IT

5 min
0
0
41

Pod koniec lipca, po raz pierwszy w Polsce, rusza edukacyjny program IT opracowany przez firmę LeverX Group, kierowany do osób planujących rozpocząć pracę w branży informatycznej.

Bezpłatny kurs online „Wprowadzenie do IT” przeznaczony jest dla osób, które nie mają wyższego wykształcenia specjalistycznego i doświadczenia w informatyce, ale posiadają podstawową znajomość języka angielskiego i chęć rozwoju w dziedzinie IT, niezależnie od wieku i rodzaju działalności. Kursanci zetkną się z podstawową wiedzą IT, a w szczególności dowiedzą się  o cyklu życia aplikacji, metrykach jakości produktu i kodu, operacjach logicznych i algorytmach oraz typach danych i rolach zespołowych. Podczas miesięcznego kursu odbędzie się 8 wykładów wiedzy praktycznej, a uczestnicy kursów, oprócz wprowadzenia do informatyki, poznają historie specjalistów, którzy przybyli do IT z innych branż, dowiedzą się, jak budować karierę w IT i w jakich specjalizacjach mogą się rozwijać.

– Nasi specjaliści wiedzą, z jakimi problemami borykają się ludzie bez teoretycznego i praktycznego doświadczenia w IT, jakich informacji brakuje im na starcie i właśnie taką wiedzą chcemy się dzielić z uczestnikami kursu – komentuje Dzmitry Jabłoński, Dyrektor Zarządzający w LeverX Group.

LeverX Group z powodzeniem realizuje informatyczne kursy dla początkujących od 2010 roku. Firma posiada długoletnie doświadczenie w realizacji projektów programowania  Back-end i Frontend, programowania w SAP ABAP, Java i Python i jest liderem we wprowadzaniu autorskich rozwiązań programistycznych podnoszących efektywność procesów cyfryzacji w firmach różnorodnych branż.

Lipcowa edycja kursu „Wprowadzenie do IT” to pierwszy tego typu projekt realizowany przez LeverX Group na terenie Polski. Jest to część szerszego globalnego programu edukacyjnego opracowanego przez LeverX Group mającego na celu przybliżenie branży IT osobom, które do tej pory nie miały  nią styczności. – Zależy nam na kreowaniu otwartego środowiska pracy, w którym będą mogły odnaleźć się osoby, które chcą zacząć karierę w branży IT. Nasze kursy są wstępem do  poznania zagadnień informatycznych, które sami stosujemy w naszych firmach w ramach LeverX Group, czyli LeverX i Emerline – tłumaczy Dzmitry Jabłoński, Dyrektor Zarządzający w LeverX Group. Uczestnicy, po zakończeniu kursu, otrzymają odpowiedni certyfikat, a także będą mogli się zorientować, czy mają odpowiednie kwalifikacje, aby rozpocząć karierę w branży IT.

Dotychczas, w innych krajach, w podobnych kursach realizowanych przez LeverX Group  brało udział ponad 2500 kursantów.  Wielu z nich znalazło potem zatrudnienie w branży IT, a także w samej firmie LeverX Group.

— Nie stawiamy ograniczeń w zatrudnianiu — firma prężnie się rozwija, planujemy rozwijać się jeszcze intensywniej. W przyszłości firma planuje organizowanie cyklicznie takich kursów, które będą przestrzenią do pozyskiwania nowych pracowników dla branży IT – przyznaje Dzmitry Jabłoński, Dyrektor Zarządzający w LeverX Group.

Więcej informacji o kursie i o zapisach: https://www.leverx-group.com/intro-to-it

 

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Dostęp do Internetu mobilnego w Polsce jest coraz droższy 

Czwarta edycja dorocznego badania Digital Quality of Life wskazuje, że Polska zajmuje 23. …