Home Na czasie Społecznościowy streaming wchodzi do Polski!

Społecznościowy streaming wchodzi do Polski!

0
0
340

Opera, twórca przeglądarki wybieranej przez setki milionów internautów na całym świecie, udostępnia w Polsce finalną wersję swojej nowej platformy VOD – Loomi. Nowy serwis rewolucjonizuje sposób oglądania, umożliwiając wyświetlanie reakcji użytkowników na osi czasu filmów. Każdy może podzielić się swoją opinią, komentując konkretną scenę oraz zobaczyć reakcje i uwagi innych użytkowników. Ta funkcja jest dostępna dla wszystkich 669 filmów w Loomi. Nowy serwis VOD to także innowacyjna możliwość oglądania filmów z komentarzem objaśniającym autorstwa znanych influencerów, dziennikarzy i krytyków.

Loomi będzie także zapewniać dużą dawkę nowych filmów i wideo. W lutym 2022 r., przewidziano publikację filmów z 2021 roku., takich jak: “Ostatni pojedynek” dramatu historyczny w reżyserii Ridleya Scotta z Benem Affleckiem i Mattem Damonem w rolach głównych, “Pogromcy Duchów: Dziedzictwo”, czwartego już filmu z serii Ghostbusters, w którym występują Carrie Coon, Finn Wolfhard oraz Bill Murray czy Dan Aykroyd, czy “Venom 2: Carnage” z Tomem Hardy’m – amerykańskiej superprodukcji opartej na podstawie serii komiksów wydawnictwa Marvel.

Jako firma od dawna mamy silną pozycję na polskim rynku. To we Wrocławiu i Warszawie powstaje wiele z naszych przeglądarek. Dziś z wielką przyjemnością ogłaszamy polskim użytkownikom, uruchomienie finalnej wersji Loomi, a wraz z nią nowych sposób na oglądanie oglądanie.. – mówi Mattijs de Valk, VP Content w Opera. Istota Loomi to wzbogacanie emocji, rozrywki i wrażeń w trakcie oglądania filmów. Unikalne funkcje skupiają się na łatwości wynajdywania treści, maksymalnym zaangażowaniu podczas oglądania i większej interakcji także z ulubionymi influencerami.

Nowe funkcje: jeszcze bardziej społecznościowy streaming

Loomi wprowadza interaktywne quizy tzw. “Dylematy”, które angażują społeczność w podejmowanie kluczowych decyzji przez głównych bohaterów. Wyniki quizu dostarczają użytkownikom interesujących informacji na temat profili opartych na oddawanych odpowiedziach. Ta nowa funkcjonalność dostępna jest podczas oglądania takich hitów kinowych jak: dreszczowca „Tożsamość”, „Dziewczyna z tatuażem” – z głównymi rolami Rooney Mary i Daniela Craiga, komedii „Bad Boys for Life” czy dwukrotnie nagrodzonego Oscarem dramatu „Manchester by the Sea”.

Oglądanie filmów stanie się bardziej opiniotwórczym doświadczeniem poprzez współpracę Loomi z influencerami i krytykami filmowymi. Na przykład komentarz do horroru psychologicznego „Escape Room: Najlepsi z najlepszych” przygotował popularny youtuber Naruciak. Natomiast Amerykański dramat biograficzny „Spotlight” z 2015 roku z Michaelem Keatonem i Rachel McAdams będzie analizowany przez Rafała Gęburę, twórcę dziennikarskiego podcastu „7 Metrów pod ziemią”, pozostałe filmy z komentarzem pojawią się w serwisie w ciągu najbliższych tygodni.

– Mamy do czynienia z zupełnie nowym podejściem do koncepcji VOD. Rola komentatorów zarezerwowana do tej pory dla reżyserów i aktorów staje się dostępna dla znanych influencerów, dziennikarzy i krytyków. Widz staje się częścią filmu poprzez ankiety, głosowanie czy komentowanie. – mów Adam Zimmermann znany jako “Naruciak”. – Streaming staje się bardziej społecznościowy niż kiedykolwiek – każdy może poczuć się jak w sali kinowej będąc w zaciszu własnego domu dzięki możliwości wspólnego przeżywania filmów!

Prawdziwa siła serwisu to wyselekcjonowane kolekcje filmów polecanych przez lokalnych dziennikarzy i influencerów, takich jak: Astrofaza, ZacharOFF, Tomasz Raczek, Artur Orzech, ekipa tvgry, Globstory, Weronika Truszczyńska i wielu innych.

Nowe podejście do VOD

Milionom Polek i Polaków brakuje funkcji społecznościowych w ich obecnych serwisach streamingowych. Z ankiety przeprowadzonej przez Opera wynika, iż co czwarty Polak i Polka zwraca w platformach streamingowych uwagę na brak im recenzji i komentarzy dodawanych przez innych użytkowników. Widzowie przeskakują przez to między mediami społecznościowymi a witrynami filmowymi, aby ocenić, omówić, podzielić się swoimi przemyśleniami lub znaleźć ciekawe fakty na temat filmu. Miłośnicy i miłośniczki filmów są więc rozproszeni po różnych platformach streamingowych  i serwisach filmowych.

Usługa Loomi łączy w sobie wyselekcjonowane przez redakcję – treści darmowe oraz premium o najwyższej jakości. Użytkownicy nie muszą płacić abonamentu ani opłaty za wypożyczenie, aby oglądać filmy i mogą od razu zacząć oglądać wybrane bezpłatne filmy z gwiazdami dostępne na platformie. Wybór darmowych filmów jest  dokonywany przez społeczność, która głosuje na 5 najlepszych filmów,, które chcą oglądać za darmo w przyszłym sezonie. Loomi to otwarta usługa strumieniowania freemium, co oznacza, że ​​nie ma abonamentu na dostęp do szerokiej palety ponad dwóch tysięcy filmów, które będą stopniowo dodawane do usługi w celu i możliwe do wypożyczenia. Użytkownicy będą mogli wypożyczać filmy premium po zalogowaniu do Loomi. Cena wypożyczenia filmów premium waha się od 6,99 do 14,99 zł.

Inteligentne funkcje

– Loomi.tv, zupełnie nowa platforma VOD firmy Opera. Oferuje ona więcej niż tylko tradycyjne oglądanie. Loomi ma na celu zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki ludzie korzystając z  platform streamingowych: rozrywkowe staje się tu samo  wyszukiwanie kolejnego ulubionego filmu, wspólne oglądanie filmów i większa interakcja z oglądanymi treściami , lub wszystko na raz . — dodaje Mattijs de Valk.

Loomi ma na celu personalizację oglądania. Widzowie mogą wyszukiwać filmy w oparciu  o bardzo wiele kryteriów takich jak fabuła, postacie, lokacje czy nawet  swój nastrój. Możliwość wyboru następnego filmu, który będzie dostępny za darmo, jak i bogata kolekcja dostępnych bezpłatnych filmów to ulubiona funkcja wśród beta testerów, z których 80% oceniło go jako „niesamowity”.

– Loomi nie pozwala algorytmowi sugerować, co powinieneś obejrzeć. Pomaga znaleźć następny ulubiony film dzięki zastosowanemu filtrowaniu według każdego kryterium, jakie możesz wymyślić, takiego jak nastrój, adaptacja, postać, otoczenie, motyw. — powiedział Mattijs de Valk, VP Content Acquisition w Opera.

Aby założyć konto, wystarczy wejść na stronę Loomi.tv i zacząć korzystać z platformy. Osoby posiadające konto Opery mogą go używać do logowania się do Loomi. Prezentacja funkcjonalności w formie wideo dostępna jest tutaj:  https://youtu.be/183gr8UVWVg

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

OnePlus Nord CE4 Lite 5G: flagowiec w budżetowej cenie?

OnePlus zaskakuje rynek średniej półki cenowej, prezentując swój najnowszy model dla europ…