Home Na czasie Mastercard Strive i LBC Foundation uruchamiają platformę GO DIGITAL „tylko dla kobiet”

Mastercard Strive i LBC Foundation uruchamiają platformę GO DIGITAL „tylko dla kobiet”

0
0
131

Mastercard Strive i LBC Foundation z prezentują najnowszą inicjatywę skierowaną do polskich przedsiębiorczyń: platformę GO DIGITAL. To innowacyjne narzędzie, stworzone z myślą o wsparciu małych firm prowadzonych przez kobiety, ma potencjał, by stać się kluczowym elementem ich cyfrowego rozwoju.

Cyfrowa przepaść w Polsce

Nie jest tajemnicą, że polskie małe przedsiębiorstwa pozostają w tyle w cyfrowym wyścigu. Zajmując 24. miejsce na 27 krajów Unii Europejskiej pod względem integracji technologii cyfrowych, Polska ma sporo do nadrobienia. Aż jedna trzecia tych małych firm prowadzona jest przez kobiety, co stanowi istotną grupę, która może zyskać na digitalizacji.

GO DIGITAL: krok po kroku ku cyfrowej przyszłości

Program GO DIGITAL, uruchomiony w marcu 2024 roku, jest dedykowany przedsiębiorczyniom, które chcą przejść na cyfrową stronę biznesu, ale brakuje im pewności siebie i wiedzy. Składa się z czterech etapów: zaczyna się od testu poziomującego rozwój cyfrowy firmy, który dostarcza spersonalizowane rekomendacje. Następnie, przedsiębiorczynie zyskują dostęp do usług wspierających, takich jak sesje doradcze, warsztaty i moduły szkoleniowe online.

– „Jestem pod ogromnym wrażeniem innowacyjności tej platformy oraz kompleksowości pakietu usług. Co ważne, dostęp do wszystkich narzędzi znajduje się w jednym miejscu. Jako właścicielka małej firmy zamierzam stale korzystać z możliwości platformy” – mówi Lucyna Przyborek, właścicielka Perfect Vision, sieci salonów optycznych w Warszawie.

Wsparcie na każdym kroku

Platforma GO DIGITAL oferuje wsparcie w kluczowych obszarach, takich jak finanse, sprzedaż, marketing, HR, well-being, komunikacja, biznes i cyberbezpieczeństwo. Dzięki ponad 500 różnorodnym poradom, rozwiązaniom, książkom i filmom, przedsiębiorczynie mają dostęp do bogatego źródła wiedzy. Co więcej, możliwość nawiązania kontaktów z ekspertami i innymi przedsiębiorczyniami buduje wartościowe relacje biznesowe.

– „Małe firmy stanowią 97% wszystkich przedsiębiorstw w Polsce. To biznesy, które zazwyczaj prowadzone są lokalnie, jednak każdego dnia borykają się z dużymi wyzwaniami, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie i wzrost konkurencyjności. Mastercard od lat angażuje się w działania mające na celu wspieranie małych firm oraz pobudzanie kobiecej przedsiębiorczości – to dwa obszary, które wyróżniają się ogromnym potencjałem, jednak potrzebują dodatkowej siły napędowej, aby rozwinąć skrzydła. Jestem niezwykle dumna, że możemy im w tym pomóc” – mówi Marta Życińska, dyrektorka generalna polskiego oddziału Mastercard Europe.

Przyszłość z GO DIGITAL

GO DIGITAL to nie tylko narzędzie, to społeczność. Emilia Bartosiewicz-Brożyna i Renata Żukowska z Fundacji LBC, liderki projektu, podkreślają, że najcenniejszym aspektem programu jest możliwość budowania osobistych kontaktów i wsparcia pomiędzy przedsiębiorczyniami.

– „Oferujemy polskim przedsiębiorczyniom narzędzie, które zapewni im kompleksowe wsparcie cyfrowe. Platforma zawiera ponad 500 różnych porad, rozwiązań, książek i filmów. Jednak najcenniejszym aspektem programu jest szansa na nawiązanie osobistych kontaktów z ekspertami oraz dołączenie do wielu grup wsparcia, co pozwoli przedsiębiorczyniom zbudować wartościowe relacje biznesowe oraz dzielić się osobistymi doświadczeniami i praktykami” – mówią Emilia Bartosiewicz-Brożyna i Renata Żukowska z Fundacji LBC.

Wsparcie lokalnych partnerów

Program GO DIGITAL jest efektem współpracy Mastercard Strive, Fundacji LBC oraz lokalnych partnerów takich jak 180heartbeats, odpowiedzialnych za koncepcję kreatywną i techniczną, oraz Polski Fundusz Rozwoju (PFR) w zakresie wsparcia metodycznego.

Przyszłość jest cyfrowa

Cyfrowa transformacja to klucz do przyszłości polskich przedsiębiorstw. Dzięki platformie GO DIGITAL, polskie przedsiębiorczynie mają szansę na skok technologiczny, który pozwoli im nie tylko przetrwać, ale i prosperować w coraz bardziej zdigitalizowanym świecie.

Dostęp do platformy GO DIGITAL można uzyskać na stronie: [Go Digital – LBC społeczność kobiet biznesu]

To nie jest tylko kolejny program – to prawdziwy game-changer dla polskich przedsiębiorczyń. Więc, jeżeli prowadzisz małą firmę i marzysz o cyfrowym skoku, GO DIGITAL to twoje drzwi do nowoczesnego świata biznesu.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Nowa era marketingu: 6 trendów w świecie post SEO

W 2024 roku marketing cyfrowy przechodzi rewolucję. Aktualizacje algorytmów Google zachwia…