Home Na czasie Microsoft Build 2023 z naciskiem na sztuczną inteligencję

Microsoft Build 2023 z naciskiem na sztuczną inteligencję

0
0
100

Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft, wczoraj otworzył doroczną konferencję dla deweloperów, Microsoft Build 2023. W swoim wirtualnym przemówieniu skupił się na znaczeniu sztucznej inteligencji dla twórców oprogramowania oraz przedstawił nowe innowacje i narzędzia.

Microsoft przyjął otwarty standard wtyczek, umożliwiający zgodność i współpracę pomiędzy różnymi platformami, takimi jak ChatGPT, Bing, Dynamics 365 Copilot i Microsoft 365 Copilot. W szczególności, Bing AI otrzymuje główne funkcje czatu i stanie się domyślnym środowiskiem wyszukiwania dla ChatGPT. Poprzez Bing, deweloperzy będą mogli korzystać z praktycznych usług firm trzecich, takich jak OpenTable, Wolfram Alpha, Instacart, Kayak, Klarna, Redfin i Zillow.

Microsoft Copilot

Kolejnym ważnym ogłoszeniem jest rozszerzenie możliwości Microsoft Copilot. Deweloperzy będą mogli tworzyć rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, zapewniające użytkownikom jeszcze lepsze doświadczenia w różnych aplikacjach i usługach Microsoft. Microsoft Copilot zostanie zintegrowany z Microsoft Edge, a deweloperzy mogą już teraz korzystać z wtyczek do przenoszenia danych i kodów do środowiska Microsoft 365 Copilot oraz zapewniać ich współpracę z innymi aplikacjami i oprogramowaniem systemowym.

Azure AI

Microsoft zaprezentował również nowe narzędzia Azure AI, które ułatwią deweloperom tworzenie, operacjonalizację i odpowiedzialne wdrażanie aplikacji opartych na sztucznej inteligencji. Azure AI Studio umożliwi integrację zewnętrznych źródeł danych z usługą Azure OpenAI, a klientom będzie łatwiej wdrażać innowacyjne modele sztucznej inteligencji, korzystając z własnych danych. Dodatkowo, Microsoft udostępnił Azure AI Content Safety, nową usługę, która pomoże firmom tworzyć bezpieczniejsze środowiska i społeczności online poprzez wykrywanie treści nawołujących do nienawiści, przemocy, samookaleczeń oraz o charakterze seksualnym w różnych językach.

Microsoft Fabric

Wprowadzenie Microsoft Fabric to kolejna ważna nowość. Microsoft Fabric to zintegrowana platforma do działań analitycznych, obejmująca inżynierię, integrację i przechowywanie danych, monitorowanie aplikacji oraz analitykę w czasie rzeczywistym i raportowanie biznesowe. Wszystkie te funkcje będą połączone w ramach jednego repozytorium o nazwie OneLake.

Dla deweloperów pracujących na platformie Windows, Microsoft wprowadza Windows Copilot, który będzie dostępny w wersji poglądowej w najbliższych miesiącach. Windows Copilot, wykorzystujący technologię czatu Bing, zapewni spersonalizowane odpowiedzi i pomoże użytkownikom w pracy z systemem Windows 11. Dodatkowo, Microsoft przedstawił Dev Home, usługę w systemie Windows, która podniesie produktywność i wydajność pracy deweloperów poprzez szybką konfigurację, połączenie z kontem deweloperskim oraz zarządzanie przepływem pracy w jednym centralnym miejscu.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Toshiba wprowadza na rynek dyski HDD o pojemności ponad 30 TB

Toshiba , z sukcesem osiągnęła pojemność przechowywania danych na poziomie ponad 30TB. Jes…