Home Na czasie Mija 10 lat marki NETGEAR w Polsce

Mija 10 lat marki NETGEAR w Polsce

0
0
119

W Polsce NETGEAR odnosi sukcesy w sektorze SMB oraz wdrożeniach dla branży edukacyjnej i medycznej. Piotr Dudek, Country Manager już od 8 lat zarządza marką w naszym kraju oraz w 10 pozostałych w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej.

Na 10-lecie marka przygotowała w tym roku premiery nowych urządzeń, które są pierwszymi i najnowocześniejszymi rozwiązaniami w swoim segmencie na rynku. Mowa tutaj o Orbi WiFi System oraz najnowszym modelu router Nighthawk – R9000. Ten ostatni – Nighthawk Smart WiFi X10 (R9000) łączy w sobie mocny procesor 1.7GHz Quad Core – najszybszy procesor w domowym routerze – z najnowocześniejszą architekturą WiFi Quad Stream Wave 2. Ponadto obsługuje następną generację wysokiej prędkości WiFi – standard 802.11ad, dzięki czemu dostarcza oszałamiająco prędkość WiFi do 7.2 Gbps. Najnowsza technologia MU-MIMO wspiera symultaniczny streaming, podczas gdy pasmo 160MHz podwaja prędkość WiFi dla urządzeń mobilnych. Cztery zewnętrzne aktywne anteny, które oczekują na uzyskanie patentu, wzmacniają sygnał WiFi dla maksymalnego zasięgu i przepustowości.

Z kolei Orbi WiFi System Orbi WiFi System od NETGEAR to innowacyjna technologia trójpasmowa dostarczająca szybkie WiFi do każdego zakątka domu, pierwsza tego typu na rynku. Składa się z dwóch identycznie wyglądających urządzeń – routera i satelity, który pełni funkcję punktu dostępowego. Po rozmieszczeniu mogą one w podstawowym zestawie dostarczyć zasięg WiFi do 370 m2, stąd też system Orbi przeznaczony jest do bardzo dużych domów. Orbi WiFi System to najprostsza droga do korzystania z wysokiej szybkości WiFi w całym domu, łącznie z patio i ogrodem, na strychu, a nawet w piwnicy i garażu.

Kolejna premiera tym razem z segmentu storage to nowe desktopowe urządzenia ReadyNAS przeznaczone dla małego i średniego biznesu. Skalowalne modele RN526X oraz RN626X oferują najwydajniejszy w swojej klasie procesor, zwiększoną ilość pamięci RAM z korekcją błędów, zaawansowane zabezpieczenie danych oraz nieskomplikowane udostępnianie i synchronizację. Po raz pierwszy zaprezentowane na targach IFA 2016, są już dostępne w polskiej sieci sprzedaży. Nowe modele łatwo integrują się z każdą istniejącą siecią Gigabitową czy 10-Gigabitową i pracują płynnie i bezbłędnie z przełącznikami 10 Gigbait od NETGEAR

Na spotkaniu prasowym z okazji jubileuszu zaprezentowano także wyjątkową serię zarządzalnych przełączników M4300. To pierwsza na świecie platforma Virtual Chassis 1G i 10G ze stackowaniem 10G dla wdrożeń krańcowych w średnich przedsiębiorstwach i kluczowych wdrożeń w małych przedsiębiorstwach. Seria M4300 pozwala na skalowanie ilości portów od 24x1G do 48x10G w celu zapewnienia odpornej architektury typu „Spine and Leaf” oraz łączności w ujednoliconych sieciach kablowych i bezprzewodowych.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Podróże Europejczyków w 2024 roku – raport Mastercard Economics Institute

W 2024 roku sektor turystyczny notuje kolejne wzrosty. Według najnowszej analizy Mastercar…