Home Maszyneria Miniaturowe centrum przetwarzania danych

Miniaturowe centrum przetwarzania danych

0
0
142

Postępująca informatyzacja procesów produkcyjnych sprawia, że konieczne są bezpieczne rozwiązania dla ich monitorowania i analizy. Przechowywanie danych w chmurze nie zawsze jest możliwe lub korzystne właśnie w przypadkach, w których liczy się każdy ułamek sekundy, takich jak np. wysoce intensywne procesy produkcyjne lub dane medyczne w szpitalach. T

akie miejsca też zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na utratę łączności z chmurą nawet na chwilę. Odpowiedzią są tutaj rozwiązania brzegowe (edge computing), które pozwalają, przy wykorzystaniu centrów przetwarzania danych, na lokalne przechowywanie i wykorzystywanie danych – ale wymagają instalacji na miejscu, w fabryce czy szpitalu, takiego właśnie centrum.

Wyzwania edge computing

Najnowsza wersja połączonych systemów Schneider Electric, centra danych EcoStruxure, integrują moc obliczeniową oraz systemy chłodzenia, montażu i zarządzania, wspierając wdrażanie rozproszonych sieci IT we wszystkich środowiskach – od niewielkich serwerów edge-owych do ogromnych centrów danych opartych na rozwiązaniach w chmurze. W ramach nowej oferty Schneider Electric wprowadza na rynek pierwsze tego typu rozwiązanie w postaci naściennego miniaturowego centrum danych EcoStruxure 6U, opracowanego pod kątem wsparcia dużych serwerów typu edge montowanych w szafach niskoprofilowych, umożliwiających maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Edge computing stawia nowe wyzwania wielu systemom zdecentralizowanym w miejscach, w których specjalistyczna obsługa informatyczna nie jest dostępna. System naścienny 6U od Schneider Electriczostał opracowany pod kątem edge computing – jest idealny do zastosowania wszędzie tam, gdzie oszczędność miejsca i wytrzymałość to konieczność. Umożliwia bezpieczną instalację naścienną dużych, masywnych serwerów typu edge, sprzętu sieciowego i zasilaczy UPS, dzięki czemu zajmują one mniej przestrzeni. Partnerzy i integratorzy systemów mogą bardzo szybko przeprowadzić instalację, korzystając ze standaryzowanych sposobów wdrażania, a zintegrowane filtry przeciwpyłowe i chłodzenie wentylatorowe czynią z tych systemów idealne rozwiązanie w środowiskach przemysłu lekkiego. Jednostki naścienne 6U zapewniają klientom możliwość wsparcia krytycznych operacji biznesowych w środowiskach nieinformatycznych.  

„Dzięki kreatywnej konstrukcji i funkcjonalności naściennego miniaturowego centrum przetwarzania danych 6U opartego na platformie EcoStruxure, mamy możliwość otwarcia się na nowe możliwości wdrażania odpornych systemów IT typu edge, a cyfrowa transformacja staje się rzeczywistością” – mówi Jim Simonelli, Senior Vice President ds. rozwoju przedsiębiorstw w oddziale Secure Power w firmie Schneider Electric. „Schneider Electric we współpracy z partnerami jest w stanie zapewnić pełne, znormalizowane rozwiązania w zakresie infrastruktury IT, oferujące prostotę wdrożenia i kompatybilność. W pełni zintegrowane rozwiązanie w postaci centrum danych EcoStruxure obejmuje zdalny dostęp do usług i funkcji monitorowania EcoStruxure IT i Asset Advisor 24/7, zapewniając odporność rozwiązań w chmurze typu edge.”

Zwiększenie cyberbezpieczeństwa

Wraz z rozwojem edge computing specjaliści z branży IT stawiają czoła nowym wyzwaniom w zakresie bezpieczeństwa. Każdego roku około 61% małych i średnich przedsiębiorstw pada ofiarą ataków cybernetycznych.* Mając na uwadze te zagrożenia, firma Schneider Electric ogłosiła wprowadzenie nowego systemu specjalistycznej oceny podatności urządzeń. Nowe oprogramowanie oferuje możliwość oceny wszystkich podłączonych urządzeń firmy Schneider Electric, a w przyszłości ma umożliwić również współpracę z systemami innych producentów.

Nowy sposób oceny umożliwia ograniczenie ryzyka naruszenia bezpieczeństwa oraz oszczędza czas, pomagając użytkownikowi w określeniu zagrożeń i wcześniejszym wdrożeniu środków zapobiegawczych, ostatecznie obniżając prawdopodobieństwo poważnych zakłóceń w funkcjonowaniu firmy oraz utraty danych. W szczególności rozwiązanie to pomaga klientom w identyfikacji i raportowaniu podatności systemów, zapobieganiu zagrożeniom, spełnianiu wymagań polityki i przepisów dotyczących bezpieczeństwa oraz pozwala na zapoznanie się z najlepszymi praktykami branżowymi.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Wzrost kosztów związanych z wyciekami danych w branży medycznej. Decyzje podejmowane ad hoc mogą być kosztowne

W 2023 r. koszty wycieków danych w branży ochrony zdrowia były o ponad 53% większe niż w 2…