Home Praca zdalna Mobilność na wyciągnięcie ręki

Mobilność na wyciągnięcie ręki

0
0
120

Wyzwanie: finansowanie mobilnej floty

Aby móc z jednej strony zaspokoić potrzeby firmy związane z inwestycją w rozwiązania mobilne, a z drugiej nie popaść w nadmierne koszta, warto skorzystać z możliwości, jaką daje nam model „as a service". A czym właściwie jest w przypadku floty mobilnej? To trend w biznesie, który całkowicie odmienia sposób korzystania z urządzeń mobilnych, a także płacenia za tego typu usługi. Są to usługi związane z wynajmem urządzeń, które możemy w pełni wykorzystać na potrzeby firmowe. Istotne jest to, że decydując się na taki model finansowania, nie potrzeba żadnej wpłaty własnej, dzięki czemu firma może w pełni skorzystać z otrzymanego sprzętu, jednocześnie pozwalając sobie na wzrost i rozwój, zachowując przy tym płynność finansową. W efekcie takie działanie pozwoli nam na uzyskanie dostępu do nowych, w pełni sprawnych urządzeń mobilnych, tym samym wzbogacając możliwości naszego przedsiębiorstwa, przy stałych miesięcznych opłatach.

Sprzęt od Apple’a na wyciągnięcie ręki?

Jednym z przykładów tego typu rozwiązań jest Apple Financial Services, który daje nam możliwość finansowania urządzeń mobilnych firmy Apple. Uzyskujemy tutaj bogaty dostęp do różnego rodzaju produktów Apple, które są nowoczesne i przede wszystkim bezpieczne. Apple Financial Services to rozwiązanie pozwalające na zakup technologii zwiększającej możliwości poszczególnych przedsiębiorstw, jednocześnie zachowując wskaźniki stabilności finansowej danej firmy. W zamian zyskujemy:

  • regularne aktualizacje poszczególnego oprogramowania, a także sprzętu;
  • dostęp do nowoczesnych, a przede wszystkim intuicyjnych produktów, z których obsługą poradzą sobie zarówno osoby mniej, jak i bardziej obeznane z technologią;
  • możliwość wymieniany danego urządzenia na nowe (a wszystko to przy zachowaniu kontroli kosztów);
  • wsparcie techniczne w razie powstania usterki lub wątpliwości przy obsłudze sprzętu.

Prosta kalkulacja

Apple Financial Services pozwala nam na wynajem sprzętu nawet na 3 lata, a z końcem umowy możemy wymienić urządzenia na nowe na tych samych warunkach najmu. W efekcie po całym okresie najmu obniżamy koszty urządzeń nawet do 40% w stosunku do zakupu danego urządzenia za gotówkę. Co więcej, zyskujemy dostęp do nowoczesnych urządzeń w tym m.in. iPada Mini 4, czy też MacBooka Pro. W pierwszym przypadku, chcąc zakupić jedno urządzenie, musimy wydać około 1 500 zł, a przy flocie tworzonej przez 20 pracowników mówimy tutaj już o 30 000 zł. Jednakże AFS pozwala na znaczne obniżenie kosztów. W tym przypadku za jedno urządzenie zapłacimy 1 000 zł, z czego wszystko będzie rozłożone w ratach po 44 zł miesięcznie. W efekcie dla floty 20 pracowników całkowity koszt wyniesie 20 000 zł, co jest dla naszego przedsiębiorstwa znaczną oszczędnością. Dodatkowo do tego powinniśmy doliczyć liczne możliwości, w tym stałą opiekę techniczną, a także regularne aktualizacje i dostęp do wielu niezbędnych programów. W przypadku MacBook’a Pro spotykamy się z sytuacją analogiczną. Tutaj za jedno takie urządzenie możemy zapłacić nawet powyżej 5 000 zł, a w przypadku finansowania Apple Financial Services po okresie wynajmu cała kwota wyniesie tylko 4 128 zł, co w przeliczeniu na 20 pracowników daje nam oszczędność ponad 17 000 zł! W efekcie te proste kalkulacje pokazują nam, że faktycznie warto skorzystać z możliwości leasingowych tego rodzaju finansowania nie tylko po to, by zyskać nowoczesne urządzenia, ale także, by zaoszczędzić fundusze i przeznaczyć je na rozwój firmy w innych aspektach. Co istotne, firma Innergo Systems stworzyła specjalny kalkulator (afs.innergo.pl), dzięki któremu w prosty sposób można obliczyć, z jakimi miesięcznymi opłatami będzie wiązać się inwestycja.

Zachowaj elastyczność

Istotnym aspektem jest także ograniczenie kosztów, co pozwala na przewidywanie przyszłych wydatków, a tym samym dostosowanie ich do aktualnych potrzeb. Co więcej, ta forma finansowania jest niezwykle elastyczna i umożliwia nam w każdej chwili zwiększenie lub zmniejszenie aktualnej floty urządzeń mobilnych. To wszystko pozwala na jeszcze płynniejsze i lepsze zarządzanie zarówno finansami, jak i możliwościami przedsiębiorstwa. Nie zapominajmy, że to właśnie mobilność, może być niezwykle istotna, gdyż zwykle o zdobyciu klienta decyduje łatwość komunikacji i doświadczenie profesjonalnej obsługi.

 Chcąc zachować rentowność swojego przedsiębiorstwa lub też pozwolić sobie na zdobycie całkiem nowych rynków zbytu powinniśmy podążyć za aktualnymi zmianami zachodzącymi na drodze cyfryzacji. Koniec roku przed nami- może to właśnie najlepsza pora, by podczas przygotowywania planu na rok 2019, pomyśleć nad wypróbowaniem nowych rozwiązań?

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …