Home Na czasie Nadchodzi era eSIM

Nadchodzi era eSIM

0
0
90

Technologia eSIM zapewnia liczne korzyści użytkownikom smartfonów i innych podłączonych urządzeń. Już teraz na całym świecie wiele urządzeń jest wyposażonych w na stałe zainstalowany układ SIM, na którym użytkownicy mogą łatwo pobierać profile operatorów sieci „bezprzewodowo”. Aktywacja i zarządzanie umowami telefonii komórkowej stanie się znacznie łatwiejsze zarówno dla użytkowników, jak i operatorów sieci.

Wprowadzając nową umowę, klienci nie muszą już zamawiać i wkładać fizycznych kart SIM do swoich telefonów. Jeśli podróżujesz za granicę, możesz także uaktywnić lokalnego / drugiego operatora sieci komórkowej do usług głosowych i transmisji danych w ciągu zaledwie kilku minut.
Technologia eSIM, która była z powodzeniem wykorzystywana w przemysłowej komunikacji maszyna-maszyna (często uważana za Internet Rzeczy) przez wiele lat i nadal gwałtownie rośnie, ma zatem podbić masowy rynek konsumencki.

Według G + D Mobile Security mamy pięć wyraźnych oznak, że eSIM jest bliski przełomu.
Apple stawia na eSIM. Podczas premiery nowych iPhone’ów Apple ogłosił, że wszystkie trzy nowe iPhone’y obsługują funkcję eSIM; eSIM był już obsługiwany w ofercie Apple i Apple iPad. Ta deklaracja zachęciła do integracji eSIM z urządzeniami innych dostawców. W rezultacie prognozy analityków branżowych na rynek eSIM (w ramach urządzeń konsumenckich) na rok 2019 wzrosły prawie dziesięciokrotnie.
Aktywni są inni wiodący producenci. Wielu innych graczy aktywnie wykorzystuje technologię eSIM. Duzi i nowatorscy producenci, tacy jak Samsung, już wdrożyli technologię eSIM w kilku generacjach swoich smartwatchów, a Google, jako kolejny przykład, wykorzystuje zalety tej technologii w swojej usłudze Google Fi. Czołowi chińscy i japońscy producenci również testują i przygotowują technologię. Pierwszy telefon z obsługą eSIM jest dostępny w Japonii od kilku miesięcy.
pojawią się kolejne urządzenia. Oprócz smartfonów i smartwatchy producenci coraz częściej wyposażają tablety i notebooki w funkcje eSIM. Zapewnia tym urządzeniom stałe połączenie z Internetem, co jest coraz bardziej oczywiste dla pracowników mobilnych i zgodne z oczekiwaniami millenialsów. Stąd slogan „zawsze połączony” staje się coraz bardziej oczywisty w biznesie.
Operatorzy sieci są „gotowi na eSIM”. Społeczność operatorów sieci jest przygotowana do szerokiego wykorzystania eSIM. Główni dostawcy komunikacji mobilnej na całym świecie oferują już usługi zarządzania dla eSIM i stale je rozszerzają. eSIM jako nowy temat ma również strategiczne znaczenie dla mniejszych dostawców telefonii komórkowej, którzy ścigają się, aby nadrobić zaległości.
Globalny standard jest gotowy. Specyfikacja GSMA ustaliła globalny standard zdalnego dostarczania SIM (RSP) do urządzeń konsumenckich. Oznacza to, że wszyscy dostawcy w ekosystemie branży mobilnej, czy to operatorzy, czy dostawcy urządzeń, mogą przyjąć ramy, które umożliwiają użytkownikom na całym świecie zarządzanie eSIM w swoich urządzeniach mobilnych.
„Technologia eSIM dotarła na rynek masowy – nawet wcześniej niż oczekiwano”, wyjaśnia Carsten Ahrens, dyrektor generalny G + D Mobile Security. „Najważniejsze jest utrzymanie, jeśli nie zwiększenie, podstawowego fundamentu bezpieczeństwa. Nasze rozwiązania eSIM łączą najwyższy poziom bezpieczeństwa tradycyjnej fizycznej karty SIM ze znacznie poprawioną użytecznością”.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Nowe abonenckie routery premium FRITZ!: wzrost wydajności dzięki Wi-Fi 7

Firma AVM po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje nowe, topowe routery FRITZ!Box, które zape…