Home Po godzinach Rubbee zelektryfikuje polskich rowerzystów?

Rubbee zelektryfikuje polskich rowerzystów?

1
0
320

Maxcom zawarł umowę inwestycyjną dzięki której obejmie 80 udziałów w litewskiej firmie Rubbee zajmującej się rozwojem i produkcją elektrycznych napędów do rowerów. Wartość transakcji, wyniosła 280 tys. euro. Udziały będą stanowić 20,15 proc. w podwyższonym kapitale.

– Produkcja napędów ruszy w ciągu najbliższych tygodni, by jesienią czyli jeszcze przed końcem sezonu zdążyć uruchomić sprzedaż. Elektryczne napędy do rowerów doskonale wpisują się w naszą strukturę sprzedaży i będą doskonałym uzupełnieniem asortymentu Maxcom. Napęd Rubbee można podłączyć do praktycznie każdego tradycyjnego roweru zmieniając go w pojazd elektryczny. W naszej ocenie to bardzo perspektywiczny produkt – informuje Arkadiusz Wilusz, Prezes Maxcom.

Czym jest Rubbee?

Rubbee to innowacyjny napęd elektryczny będący połączeniem silnika, akumulatora i napędu rolkowego. Jak chwalą się twórcy tego rozwiązania jest to najszybciej montowany napęd elektryczny do praktycznie każdego roweru.

Konwersja roweru na elektryczny wymaga zazwyczaj zainstalowanie silnika w przednim bądź tylnym kole, lub przy korbie. Dodatkowo konieczna jest wymiana m.in. klamek hamulców, zamocowanie akumulatora i rozprowadzenie instalacji elektrycznej. Tymczasem Rubbee upraszcza ten proces do minimum i jest przy tym zdecydowanie tańszy.

Sprzedaż rowerów elektrycznych w Europie rośnie co roku o około 20%, dlatego Maxcom zamierza zająć pozycję na tym rynku w jego początkowej fazie rozwoju. Napędy do rowerów wpisują się również w trend proekologiczny oraz poprawę jakości powietrza, ponieważ dzięki elektrycznym napędom do rowerów coraz więcej osób będzie w codziennych dojazdach wybierać rower zamiast samochodu.

Maxcom obejmie 80  nowo utworzonych udziałów Rubbee w zamian za 280 tys. euro, które przeznaczone będą na badania, rozwój, montaż i produkcję elektrycznych napędów do rowerów.

W związku z inwestycją w Rubbee, Maxcom nawiązał współpracę z akceleratorem technologicznym Aktywator Innowacji będącym inwestorem pierwszej rundy finansowania Rubbee. Akcelerator wsparł Rubbee w przejściu z fazy prototypu do fazy produkcyjnej. Aktywator Innowacji posiada w swoim portfelu inwestycyjnym inne projekty technologiczne i jest jednocześnie większościowym udziałowcem funduszu inwestycyjnego Human Alfa. Human Alfa to fundusz z celowym budżetem inwestycyjnym w wysokości 21 mln zł złotych w obiecujące spółki technologiczne. Nowi wspólnicy pozostają otwarci na ewentualne przyszłe synergie biznesowe.

Zakup udziałów w litewskiej firmie wpisuje się w naszą strategię inwestycyjną. Po pierwsze zwrot z inwestycji nie potrwa dłużej niż 2-3 lata. Po drugie, tak jak preferujemy, pozostajemy inwestorem mniejszościowym z istotnym wpływem i kontrolą oraz doradztwem dla zarządzających spółką. Nasze doświadczenie pokazuje, że takie podejście daje najlepsze efekty i w pełni umożliwia wykorzystanie efektu synergii dla obu stron mówi Arkadiusz Wilusz.

Litewska transakcja to kolejna inwestycja  Maxcom w ostatnim czasie. W maju 2018 r. Maxcom został wspólnikiem spółki Comtel, dystrybutora na Polskę marek LAUSON, TREVI, G3Ferrari i Girmi, co poszerzyło asortyment giełdowej spółki o nowe kategorie elektroniki użytkowej.

Dlaczego warto kupić Rubbee X  – zestaw do konwersji na rower elektryczny?

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Cisco modernizuje infrastrukturę sieciową w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

Wyremontowany Oddział Transplantologii został wyposażony w nowoczesną, bezprzewodową sieć …