Home Na czasie Najlepsze bankowe konta w internecie

Najlepsze bankowe konta w internecie

0
0
132

Dziś to placówki wydają się zbędne, a najważniejszy jest dostęp do konta 24 h na dobę przez cały tydzień. Rynek podbiły konta internetowe, dlatego też porównywarka Comperia.pl sprawdza, które z nich jest najlepsze.

Kto lubi stać w kolejkach?

Ponad dekadę po wprowadzeniu bankowości internetowej trudno wyobrazić sobie, że moglibyśmy obecnie tracić czas w kolejkach, by wykonać dowolną transakcję na naszym rachunku. 24- godzinny dostęp do konta wydaje się być standardem od wieków. W swoich oczekiwaniach idziemy dalej – chcemy mieć możliwość zarządzania finansami za pomocą telefonu, robić przelewy bez opłat, nawet ekspresowe, otwierać rachunki w banku online, bez konieczności kontaktowania się z jego pracownikiem. Te wszystkie cechy powinno, naszym zdaniem, posiadać najlepsze konto internetowe. I takiego rachunku szukaliśmy na rynku.

Założenia

Naszym celem było odnalezienie najlepszego konta internetowego dla klienta indywidualnego. Przyjęliśmy, że miesięczne wpływy na konto wynoszą 3 tys. zł, a saldo 3,5 tys. zł. Modelowy klient wykonuje 10 internetowych przelewów zewnętrznych miesięcznie, w tym dwa ekspresowe i ma zdefiniowane 3 zlecenia stałe. 3 razy w miesiącu wypłaca środki z obcego bankomatu (po 200 zł). Kartą płaci 6 razy w miesiącu, łącznie wydając w ten sposób 600 zł.

Metodologia

Konta prześwietlaliśmy pod względem 11 parametrów – opłaty za prowadzenie rachunku, opłaty za zewnętrzny przelew internetowy,  opłaty za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce, opłaty za wydanie karty do konta, opłaty za użytkowanie karty do konta, możliwości wykonania i kosztu przelewów ekspresowych w Internecie,  dostępu do bankowości mobilnej, dostępności usługi moneyback/ cashback (rozumiany jako procentowy lub kwotowy zwrot płatności kartą za zakupy), możliwości zawarcia umowy o prowadzenie konta za pomocą przelewu, dostępności produktów bankowych online i możliwości uzyskania kredytu online.

Przyznawaliśmy po 1 punkcie za brak opłat związanych z użytkowaniem konta i 0 punktów, jeśli opłaty takie wystąpiły, niezależnie od ich wysokości. Dodatkowo, każdy bank mógł zyskać punkt za dostęp do bankowości mobilnej, moneyback, możliwość otwierania konta za pomocą przelewu, dostęp do produktów bankowych online i możliwość uzyskania kredytu przez Internet. W rankingu można było maksymalnie zdobyć 11 punktów.

A zwycięzcą jest…

Największą ilość punktów otrzymało konto osobiste w banku Alior Sync. Rachunek ten jest zupełnie darmowy i spełnia oczekiwania najbardziej wymagającego „mobilnego klienta”.  Wszystkie czynności związane z finansami osobistymi można wykonać za pomocą komputera lub telefonu i nie zapłacimy za nie nawet złotówki. Darmowe są nawet przelewy ekspresowe, pod warunkiem, że nie wykonamy ich więcej niż 10 w miesiącu. Dodatkowo bank premiuje aktywnych klientów dzięki 5 proc. cashbackowi za zakupy wykonane Internecie.

Zwycięzcy po piętach  depcze Konto Zarabiające w Meritum Banku. Rachunek ten przegrał jednym punktem, ponieważ pobierana jest opłata za przelewy ekspresowe wykonywane online.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…