Home Na czasie Western Union uruchamia w Polsce bankowość elektroniczną i oferuje sporo korzyści!

Western Union uruchamia w Polsce bankowość elektroniczną i oferuje sporo korzyści!

0
0
185

Firma Western Union poinformowała dziś o uruchomieniu w Polsce nowej aplikacji bankowej Western Union Digital Banking, obejmującej zintegrowane usługi bankowości elektronicznej i międzynarodowych przekazów pieniężnych. Polska jest jednym z pierwszych rynków europejskich, na których aplikacja będzie dostępna. W ramach premiery firma oferuje na start oprocentowanie 6 proc. dla posiadaczy kont Premium oraz inne korzyści dla konsumentów*.

Nowy sposób na bankowość elektroniczną i międzynarodowy transfer środków pieniężnych

Dzięki aplikacji Western Union Digital Banking polscy konsumenci, biegli w korzystaniu z technologii cyfrowych i mobilnych, mają dostęp do wygodnych dla siebie i swoich bliskich rozwiązań, które zapewnią realizację wszystkich potrzeb finansowych w jednej aplikacji. W rzeczywistości, klienci aplikacji będą mogli:

  • Założyć internetowe konto wielowalutowe.
  • Dokonywać międzynarodowych przekazów pieniężnych natychmiast i bez opłat na konta internetowe innych właścicieli rachunków.
  • Wydawać pieniądze według własnego uznania, korzystając z powiązanej z rachunkiem karty debetowej wydanej we współpracy z Visa.
  • Skorzystać z oprocentowania 6 proc. na start dla oszczędności* do kwoty 37 500 PLN dla posiadaczy Konta Premium oraz 2 proc. dla posiadaczy Konta Standardowego.
  • Zyskać do 100 zł premii, gdy przekierują przekaz pieniężny Western Union na swoje konto w bankowości elektronicznej Western Union.
  • Zyskać do 300 zł premii, gdy użyją karty debetowej w sklepie, przy okazji zakupów internetowych lub wpłacą pieniądze na konto.
  • Skorzystać z miesiąca darmowych usług abonamentowych od wybranych dostawców.

Obsługa w ramach zintegrowanych kanałów świadczenia usług

 W Polsce i na pozostałych trzech europejskich rynkach: w Niemczech, Włoszech i Rumunii, około 150 000 konsumentów realizuje swoje potrzeby finansowe dzięki cyfrowej aplikacji bankowej Western Union. Aplikację wyróżnia sposób, w jaki klienci mogą korzystać z różnorodnych rozwiązań Western Union, wysyłając lub odbierając środki pieniężne.

Na przykład, za pośrednictwem aplikacji można wysyłać pieniądze do rodziny i bliskich na całym świecie w wielu walutach, a także zlecać wypłatę środków w gotówce w setkach tysięcy punktów handlowych na świecie lub bezpośrednio na kartę, portfel mobilny lub konto bankowe, często w czasie zbliżonym do rzeczywistego**. Można również otrzymywać pieniądze wysyłane za pośrednictwem placówek handlowych lub platform cyfrowych Western Union.

„Jestem dumny, że Polska jest jednym z pierwszych rynków, na których uruchomimy naszą elektroniczną aplikację bankową” – powiedziała Denisa Mateescu, szefowa Western Union na Europę Wschodnią. – „To zupełnie nowa propozycja bankowości cyfrowej, która zmieni sposób, w jaki nasi klienci realizują swoje potrzeby finansowe na całym świecie, ciesząc się atrakcyjnymi korzyściami oraz wszechstronną obsługą klienta”.

Nowa platforma bankowości elektronicznej Western Union zostanie uruchomiona na kolejnych europejskich i światowych rynkach w ciągu roku. Aplikacja jest już dostępna w polskich sklepach Google Store i App Store.

Aplikacja jest obsługiwana przez Western Union International Bank z siedzibą w Wiedniu, Austria. Wszystkie salda są gwarantowane przez austriacki system gwarancji depozytów (Einlagensicherung) do kwoty 100.000 euro (lub równowartości w innych walutach) na jednego deponenta.

* Warunki oferty są dostępne na stronie  https://www.westernunion.com/pl/pl/wuplus.html

** W zależności od lokalizacji

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…