Home Maszyneria Nowy, zewnętrzny punkt dostępowy Wi-Fi 6 z serii Omada EAP

Nowy, zewnętrzny punkt dostępowy Wi-Fi 6 z serii Omada EAP

0
0
152

TP-Link EAP650-Outdoor, tak jak pozostałe urządzenia z serii Omada, służy do budowy centralnie zarządzanej sieci bezprzewodowej na dużych powierzchniach skupiających wielu użytkowników jak np. kawiarniane ogródki czy patio hotelu. Dzięki integracji z platformą Omada SDN, access point może być centralnie zarządzany przez chmurę.

Urządzenie działa w najnowszym standardzie Wi-Fi 6 i świetnie poradzi sobie w bardzo obciążonych środowiskach. Kompaktowy i elegancki design produktu sprawia, że nie będzie zwracać na siebie uwagi, a certyfikat IP67 potwierdza odporność punktu dostępowego na kurz, wstrząsy czy warunki takie jak wyładowania atmosferyczne, opady czy wilgoć.

Nowe technologie standardu 802.11ax, takie jak modulacja 1024QAM oraz długi symbol OFDM, a także wykorzystanie kanałów 160Mhz HE160 umożliwiają punktowi dostępowemu osiąganie najwyższej wydajności i bardzo wysokich prędkości: do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 2402 Mb/s w paśmie 5 Ghz.

EAP650-Outdoor wyposażono w port Gigabit Ethernet obsługujący standard PoE 802.3at (dzięki czemu zasilamy urządzenie tym samym kablem, którym przesyłamy dane) i pasywne PoE. W zestawie sprzedażowym znajduje się adapter PoE.

Większa przepustowość

W produkcie zastosowano technologię MU-MIMO, która pozwala na komunikację z wieloma urządzeniami jednocześnie. Dodatkowo, technologia OFDMA sprawia, że w środowiskach z dużym ruchem danych access point może osiągać nawet czterokrotnie większą przepustowość niż te, które pracują w standardzie WiFi 5 (802.11ac). Punkt dostępowy gwarantuje także płynny roaming, dzięki któremu transmisje wideo i trwające połączenia głosowe nie są przerywane, gdy użytkownicy zmieniają lokalizację. Nowy model wspiera Beamforming czyli technologię kształtowania wiązki, która sprawia, że połączenie z urządzeniami jest stabilne, nawet w bardzo wymagających warunkach. Funkcja Airtime Fairness polega natomiast na priorytecie dla aktywniejszych użytkowników sieci, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Dzięki niej starsze urządzenia połączone z routerem nie powodują zmniejszenia przepustowości sieci. Band Steering automatycznie wybiera optymalne pasmo transmisji w przypadku urządzeń dwuzakresowych, aby umożliwić szybsze połączenia. Load Balance natomiast inteligentnie równoważy obciążenie pasm, dzięki czemu ich wykorzystanie jest bardziej efektywne.

16 niezależnych sieci WiFi

Punkt dostępowy EAP650-Outdoor pozwala na stworzenie aż 16 niezależnych sieci WiFi (SSID) z możliwością autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez Facebooka albo SMS oraz logowaniem za pomocą strony powitalnej, jednorazowych haseł dostępu lub voucherów. Takie rozwiązanie, razem z szyfrowaniem WPA3-Enterpreise, znacząco zwiększa bezpieczeństwo całej sieci i wrażliwych danych.

Konfiguracja i zarządzanie punktami dostępowymi może się odbywać na trzy sposoby: poprzez kontroler sprzętowy, który eliminuje konieczność korzystania z komputerów i serwerów, przez instalowane na komputerze w sieci lokalnej darmowe oprogramowanie Omada Controller, lub przez oparty na chmurze Omada Cloud-Based Controller w modelu subskrypcyjnym.

Niezależnie od wybranego modelu kontrolera, access point może być zarządzany przez chmurę dzięki zgodności z platformą Omada SDN, która integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych. Platforma pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami, za pomocą jednego interfejsu. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje nie tylko dużą elastyczność zarządzania, ale także stabilność, zaawansowane zabezpieczenia oraz wysoką wydajność, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach i w wielu innych branżach.

Specyfikacja techniczna produktu dostępna jest na stronie TP-Link: EAP650-Outdoor.

Punkt dostępowy jest już dostępny w cenie ok. 920 zł brutto i  został objęty 5-letnią gwarancją.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

3 strategie na spełnienie wymogów NIS2

Coraz bardziej dynamiczny rozwój technologii oraz kompleksowość cyberzagrozeń wywierają na…