Home Po godzinach Najlepszy projektor do kina domowego

Najlepszy projektor do kina domowego

3 min
0
0
141

Porównywano najpopularniejsze projektory kina domowego takich firm jak Sony, JVC czy Epson.Porównanie odbyło się z udziałem zewnętrznej firmy „Burosch” która profesjonalnie zajmuje się oceną jakości urządzeń projekcyjnych. Wszystkie projektory zostały skalibrowane, do oceny jakości obrazu użyto specjalistycznych plansz i materiałów testowych, przeanalizowano również jakość działania systemów 3D ustawiając projektory według tych samych zasad i narzędzi.

W teście Takeoff Media wzięło udział kilka projektorów, które w pojedynczych parametrach były lepsze od Sony VPL-HW50ES, a jednak po podsumowaniu punktów za wszystkie kategorie właśnie to urządzenie okazało się najlepsze.” – podsumowuje Andrzej Gratkowski  z Cinematic , firmy projektującej i wykonującej prywatne sale kinowe oraz instalacje kina domowego na terenie całej Polski.
Potwierdzeniem wyników wspomnianego testu w praktyce jest zainteresowanie jakim cieszy się projektor Sony HW50ES– dodaje Aleksandra Jasińska Channel Account ManagerDisplay Business GroupProfessional z firmy Sony Professional Solutions Europe. – Urządzenie jest dostępne od września 2012, a w czwartym kwartale 2012 roku w segmencie high-endowego kina domowego sprzedaliśmy blisko trzykrotnie więcej projektorów niż rok wcześniej. Do tego sukcesu w największym stopniu przyczynił się Sony VPL-HW50ES

Sony VPL-HW50ES oferuje rozdzielczość FullHD 1920×1080, jasność na poziomie 1.700 lumenów oraz dynamiczny kontrast 100.000:1.Technologia Reality Creation  sprawia, że obraz wyraźnie zyskuje na szczegółach I konturach. Szczególnie doceniony został obraz 3D, który jest doskonałej jakości: jasny, pozbawiony efektów przenikania  – taki jaki oferują urządzenia  w cenie powyżej 80.000 zł.  Dużą zaletą urządzenia jest też bardzo cichy wentylator, także w trybie podwyższonej jasności. (www.pro.sony.eu)

Bliższe informacje: http://www.cinematic.pl/news/testy-projektory-3d-Sony-JVC-Epson.html

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Po godzinach

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie UEK: stacje bazowe nie wpływają na wartość nieruchomości

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do …