Home Maszyneria Nighthawk X4S AC2600 z najszybszym WiFi na świecie?

Nighthawk X4S AC2600 z najszybszym WiFi na świecie?

0
0
117

Router X4S AC2600 to nowa generacja WiFi Wave 2 z technologią MU-MIMO oraz Quad Stream – dostarcza sygnał bezprzewodowy do wielu urządzeń jednocześnie, poprawiając tym samym przepustowość połączenia i osiągając nawet do 2.53Gbps. Wyposażony jest w mocny procesor Dual Core 1.4GHz. Sprawdzi się w dużych domach z siecią obciążoną wieloma urządzeniami.

Nighthawk X4S (D7800) to pierwszy modem-router DSL, który wspiera najnowszy standard WiFi 802.11ac Wave 2 z technologią Quad-Stream na obydwu pasmach częstotliwości oraz MU-MIMO. Dzięki temu umożliwia obsługę większej ilości urządzeń w tym samym momencie, szybsze pobieranie danych, synchroniczny streaming oraz zapewnia większy zasięg WiFi. Technologia WiFi – Quad-Stream Wave 2 – oznacza, że router X4S wspiera aż do czterech strumieni na każde połączenie, maksymalizując prędkość połączenia pod kątem szybszego grania oraz bardziej płynnego streamingu filmów HD – gwarantując ich krótsze buforowanie. Co więcej, wysokiej mocy wbudowane wzmacniacze, cztery wysokiej wydajności zewnętrzne anteny oraz funkcja formowania wiązki (Beamforming+) polepszają zasięg sieci WiFi i likwidują martwe strefy.

Z technologią MU-MIMO służącą do jednoczesnego streamingu danych dla wielu urządzeń, Nighthawk X4S gwarantuje znaczącą poprawę przepustowości łącza. W przeciwieństwie do tradycyjnych routerów, które wysyłają dane tylko do jednego urządzenia na raz, ten model z technologią MU-MIMO dostarczy dane równolegle do wielu urządzeń jednocześnie, powodując istotny wzrost wydajności. – dodaje Piotr Dudek, CEO z NETGEAR Polska – W rezultacie, można przesyłać wideo w jakości Full HD do jednego urządzenia, podczas gdy w tym samym czasie na innym urządzeniu ktoś z domowników gra online.

Router ten sprawdzi się więc szczególnie w domach z wieloma urządzeniami – takimi jak smartfony, laptopy, tablety, komputery stacjonarne, konsole do gier, odtwarzacze smart TV oraz Blu-ray. Kiedy wiele urządzeń naraz jest podłączonych do sieci, każde z nich potrzebuje poczekać na swoją kolej zanim otrzyma więcej danych. To powoduje spowolnienia przesyłania. Technologia MU-MIMO kieruje strumienie danych o bardzo wysokiej szybkości nawet do trzech urządzeń jednocześnie, dzięki czemu skraca się czas ich oczekiwania, a tym samym zwiększa się ogólna szybkość sieci dla wszystkich urządzeń podłączonych na WiFi.

Router Nighthawk X4S (D7800) dostarcza wyjątkowo szybkie WiFi i znacznie powiększa zasięg, zwłaszcza jeśli urządzenia podłączone do sieci są kompatybilne ze standardem 802.11ac. Oprócz tego unikatowa dla Nighthawków funkcja dynamicznego QoS rozpoznaje każdą pojedynczą aplikację i pracujące urządzenie oraz odpowiednio priorytetyzuje ich ruch w sieci. Niezależnie czy jest to smartfon czy 80-calowy telewizor, Nighthawk X4S zapewni, że każde z urządzeń otrzyma najbardziej efektywne połączenie sieciowe.

Poza dodatkowym portem Gigabit WAN, nowy Nighthawk posiada cztery zwykłe porty Gigabit Ethernet LAN do podłączenia konsol, smart TV, komputerów. Posiada dwa porty USB 3.0 z eSATA, co wraz z funkcją NETGEAR ReadySHARE umożliwia bezprzewodowe połączenie i dzielenie się zasobami dysków USB każdemu urządzeniu podłączonemu do domowej sieci. Pozwala również na stworzenie sieciowej drukarki poprzez podłączenie jej do portu USB routera. Bezpłatne oprogramowanie Nighthawka X4S zawiera także funkcję ReadySHARE Vault, która wykonuje automatyczne backupy danych na wszystkich PC znajdujących się w domu i zachowuje je na dysku USB podłączonym do Nighthawka X4S (D7800).

Choć jest to zaawansowany sprzęt, to z aplikacją NETGEAR genie instalacja, monitorowanie, kontrolowanie i reperowanie domowej sieci jest wyjątkowo proste. Cena tego modelu premium to około 1250 zł netto.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…