Home Maszyneria Nokia E90 Communicator – narzędzie przedsiębiorcy

Nokia E90 Communicator – narzędzie przedsiębiorcy

0
0
132

Nokia E90 Communicator posiada wbudowany odbiornik GPS dużej czułości i aplikację Nokia Maps, służącą do przeglądania map, ustalania trasy przejazdu, wyszukiwania obiektów. Do przesyłu danych urządzenie korzysta ze standardów: WLAN 802.11; HSDPA do 3.6 Mbit/s; WCDMA 2100 MHz z równoległym przesyłem głosu i danych pakietowych.

Nokia E90 Communicator działa z większością popularnych rozwiązań do poczty elektronicznej „push”, w tym z Nokia Intellisync. Obsługa załączników pozwala na przeglądanie i edycję plików biurowych w programie QuickOffice, a także przeglądanie plików PDF oraz ZIP. Nowością jest tworzenie tzw. aktywnych notatek, w których można dodawać obiekty oraz adresy stron internetowych. Urządzenie ma bardzo dużą wewnętrzną pamięć i może obsłużyć karty pamięci o pojemności do 2GB.

Ma pakiet biurowy i…

Oprogramowanie QuickOffice pozwala na pełne wykorzystanie urządzenia Nokia E90 jako źródła prezentacji MS Power Point czy Excell. Można więc istotnie mówić o zastępowalności tradycyjnych notebooków. Gdy dodamy do tego wartościowy zestaw multimedialny umożliwiający wideo rozmowy – odtwarzacz multimediów i radio FM wraz z 3,2 MP aparatem fotograficznym z fleszem oraz kamerą QCIF – otrzymamy zestaw dający duże możliwości pracy.

… działa „na głos”

Nowa NOKIA E90 posiada rozbudowane funkcje głosowe takie jak wybieranie głosem, komendy głosowe umożliwiające dostęp do skrótów menu, blokowania klawiatury oraz profili; rozbudowane komendy głosowe niezależne od użytkownika (SIND) oraz pomoc głosowa do bezwzrokowego korzystania z kluczowych funkcji. Communicator daje możliwość korzystania z VoIP dzięki funkcji Internet Call w wersji 2.1.

Bateria podtrzymuje dobrze

Z instrumentarium ponad standardowego warto wspomnieć o baterii, która powinna umożliwiać nieskrępowane wykorzystanie możliwości technicznych nowej Nokii. E90 w zestawie jest dostarczana z baterią Nokia BP-4L (1500 mAh), co wg instrukcji może dać efektywny czas pracy do 5 godzin rozmów oraz do 14 dni czuwania (dla warunków GSM).

Po obiecanych dłuższych testach Komputer w Firmie postara się poznać najważniejsze cechy i funkcjonalności urządzenia Nokia E90 Communicator aby wskazać to co najbardziej przydatne dla przedsiębiorcy i przybliżyć praktyczną korzyść z posiadania E90 w firmie.Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…