Home Maszyneria Nowa platforma Intel vPro w mobilnym świecie

Nowa platforma Intel vPro w mobilnym świecie

0
0
200

Specjaliści działów informatycznych muszą podejmować kluczowe decyzje dotyczące sposobu organizacji środowiska IT w firmie. Od bezpieczeństwa IT i danych, po minimalizację ryzyka, na które wystawiona jest organizacja i aktualizacje systemów – managerowie IT mierzą się z zewnętrznymi i wewnętrznymi wyzwaniami, by utrzymywać firmową flotę komputerową w pełni aktualną i nowoczesną. Dodatkowo sprawę komplikuje konieczność zarządzania różnymi komputerami, wyposażonymi w różne procesory i systemy operacyjne, a efektem może być wiele problemów, które potencjalnie wpływają na produktywność użytkowników końcowych.

Procesory Intel Core vPro 8. generacji

By pomóc firmom walczyć z tymi wyzwaniami, Intel prezentuje nowe, mobilne procesory Intel® Core™ vPro 8. generacji2. Bazują one na architekturze Intel Whiskey Lake i zostały stworzone by zapewnić biznesom możliwość wspierania różnych sposobów pracy.

Intel zapoczątkowuje nową erę łączności WLAN, z myślą o pracownikach, którzy są stale w ruchu. Komputery z układami sieci bezprzewodowej Intel® Wi-Fi 6 (Gig +) będą pierwszymi dostępnymi na rynku, które umożliwią szybsze połączenia Wi-Fi 63. Pozwoli to nie tylko pracować z dowolnego miejsca, ale także cieszyć się doskonałą jakością łączności – idealną dla najbardziej wymagających aplikacji, takich jak wideokonferencje, współpraca w czasie rzeczywistym i udostępnianie treści.

Wraz z tą premierą firma Intel wprowadza nową technologię Intel® Hardware Shield, która zapewnia nieszablonową ochronę przed atakami firmware. Technologia Intel Hardware Shield pomaga zapewnić działanie systemu operacyjnego na legalnym sprzęcie i zapewnia widoczność zabezpieczeń sprzętowych i oprogramowania, umożliwiając systemowi operacyjnemu egzekwowanie pełniejszej polityki bezpieczeństwa. Co ważne, nie jest wymagana żadna dodatkowa infrastruktura IT.

Laptopy z procesorami Intel Core vPro ósmej generacji dla firm stanowią idealną równowagę pomiędzy wydajnością, żywotnością baterii, łącznością i mobilnością. W porównaniu z 3-letnim komputerem PC najnowszy Intel Core vPro i7-8665U 8. generacji zapewniają do 65% wyższą ogólną wydajność4 i do 11 godzin5 czasu pracy na baterii. Pozwalają to pracownikom na pozostawienie ładowarki i utrzymanie produktywności przez cały dzień pracy.

Nowa pamięć Intel® Optane™ H10 z pamięcią półprzewodnikową umożliwia dwukrotnie szybsze6 uruchamianie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji podczas przesyłania dużych plików – i to w porównaniu z tym samym systemem z tradycyjnym dyskiem SSD. Minimalizuje to frustrację związaną z oczekiwaniem na załadowanie aplikacji podczas wykonywania wielu zadań.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …