Home Maszyneria Nowa seria akumulatorów Panasonic

Nowa seria akumulatorów Panasonic

0
0
978

Akumulatory eneloop zajmują w Europie czołową pozycję w segmencie „ready to use”, czyli akumulatorów ni-mh wstępnie naładowanych. Największą ich zaletą jest możliwość pracy w niskich temperaturach oraz wielokrotnego ładowania nawet do 2100 razy. Dzięki swoim właściwościom, eneloop to jedne z najbardziej wydajnych energetycznie i przyjaznych środowisku baterii na rynku.

 

  • Pierwsze, fabryczne ładowanie akumulatorów eneloop odbywa się za pomocą energii słonecznej zgodnie z systemem “Tradable Green Certificate”. Naładowane fabrycznie urządzenie nadaje się do natychmiastowego wykorzystania, niezależnie od tego czy jest nowe, czy leżało długo nieużywane. Wszystkie baterie w naturalny sposób ulegają rozładowaniu, co w konsekwencji powoduje, że zgromadzony w nich poziom energii maleje. Jednak w przypadku akumulatorów eneloop jest inaczej. Jeśli urządzenie zostało wcześniej w pełni naładowane, to po pięciu latach nieużywania można z niego uzyskać nawet ponad 70 procent moc. Dzięki temu eneloop sprawdzają się zarówno do wykorzystania na co dzień, jak i w sytuacjach awaryjnych.
  • W przeciwieństwie do innych baterii, akumulatory eneloop nie mają przeciwwskazań do pracy w temperaturze 0ºC, jak również niższej, nawet do -20ºC5. Jest to szczególnie ważne dla osób podróżujących, uprawiających sporty zimowe, czy pracujących na zewnątrz. Dodatkowo akumulatory eneloop można bez obaw ładować nawet wtedy, gdy są one tylko częściowo rozładowane. Nie trzeba się bać tzw. efektu pamięci ogniw, powodującego obniżenie ich pojemności.

Linia eneloop

  • eneloop standard – standardowy model przeznaczany do wszystkich urządzeń
  • eneloop pro – model o podwyższonej pojemności, przeznaczany dla urządzeń o dużym poborze mocy.
  • eneloop lite – model przeznaczony do urządzeń, które nie wymagają dużo energii i nie ma potrzeby ich częstego ładowania;

Od 1 kwietnia 2014 roku produkty eneloop będą dostępne na rynkach europejskich, m.in. w Polsce, Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii, Czechach, we Włoszech oraz w krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia). W tym samym czasie do sprzedaży zostanie wprowadzona ładowarka z funkcją Smart Charge, za pomocą której będzie można sprawdzić, jaki jest stan naładowania i nie dopuścić do przeładowania akumulatora.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Wzrost kosztów związanych z wyciekami danych w branży medycznej. Decyzje podejmowane ad hoc mogą być kosztowne

W 2023 r. koszty wycieków danych w branży ochrony zdrowia były o ponad 53% większe niż w 2…