Home Na czasie Nowe smartfony Nokia

Nowe smartfony Nokia

7 min
0
0
107

Firma Nokia potwierdziła swoje wsparcie dla systemu Symbian. W lipcu rozpoczną się dostawy modeli Nokia N8, E7, C7 i C6-01 z nową wersją oprogramowania Symbian Anna, zawierającą liczne udoskonalenia. Pod koniec sierpnia dotychczasowi użytkownicy tych urządzeń będą mogli także pobrać aktualizację Symbian Anna. W ciągu najbliższego roku Nokia planuje wprowadzić na rynek do 10 nowych smartfonów z oprogramowaniem Symbian.

Masówka

Zaprezentowane modele Nokia C2-02, Nokia C2-03 i Nokia C2-06 występują w wariantach obsługujących jedną i dwie karty SIM. Wszystkie zawierają nowe i zaawansowane wersje przeglądarki internetowej oraz map dla użytkowników telefonów z oprogramowaniem Series 40, a także ekrany dotykowe lub klawiatury (Touch&Type).

Wszystkie trzy telefony posiadają stereofoniczne radio FM i odtwarzacz muzyczny, a ich pamięć można rozbudować aż do 32 GB. Dzięki temu użytkownicy mogą przechowywać w nich tysiące zdjęć, nagrań wideo i plików muzycznych.

Szacowana cena detaliczna telefonów Nokia C2-02 i C2-03 wyniesie około 75 EUR (105 USD), a modelu Nokia C2-06 — 80 EUR (112 USD). Wszystkie te urządzenia mają trafić do sprzedaży w trzecim kwartale 2011 roku.

Nokia N9, czyżby przełom?

Wydarzeniem dnia był jednak najnowszy smartfon: Nokia N9. Jest to urządzenie, którego wyświetlacz AMOLED o przekątnej 3,9 cala zajmuje całość wierzchniej części obudowy, posiada trzy ekrany główne oraz nowy interfejs użytkownika, w którym nawigacja pomiędzy aplikacjami odbywa się poprzez przesunięcie palcem po ekranie (swipe).

Obudowa telefonu Nokia N9 jest wykonana z poliwęglanu, który zapewnia doskonałe działanie anteny, a tym samym lepszy zasięg, lepszą jakość głosu i mniej zerwanych połączeń. Smartfon można też łatwo powiązać z akcesoriami i udostępniać pliki przy użyciu łączności zbliżeniowej NFC (Near Field Communication).

Urządzenie wyróżnia sposób sterowania — wyłącznie poprzez dotyk. Smartfon Nokia N9 nie ma klawiatury ani przycisków na froncie urządzenia. Jego szklany ekran z zaokrąglonymi krawędziami umożliwia płynne nawigowanie dotykiem i szybkie przechodzenie do poszczególnych funkcji urządzenia dzieki przesuwaniu palcem po ekranie (ang. „swipe”). Wszystko, czego użytkownik potrzebuje, znajduje się na trzech ekranach, nie ma więc potrzeby przeszukiwania menu, jak w tradycyjnych smarftonach.

Podczas opracowywania koncepcji smartfonu Nokia N9 projektanci skupili się na najczęstszych czynnościach użytkowników: korzystaniu z aplikacji, prowadzeniu komunikacji na portalach społecznościowych i pracy wielozadaniowej. Prócz wielu udogodnień w tych obszarach, Nokia N9 oferuje także najnowsze technologie w zakresie fotografii, audio, wideo i nawigacji.

"nokia

Zdjęcia, mapy i multimedia

Matryca 8Mpix. Carl Zeiss z funkcją automatycznej ostrości, szerokokątny obiektyw, nagrywanie wideo z jakością HD oraz bardzo jasny obiektyw to cechy, dzięki którym aparat działa świetnie nawet przy słabym oświetleniu, a Nokia N9 staje się urządzeniem oferującym jedne z najlepszych zdjęć w historii smartfonów. Filmy wykonane nowym aparatem Nokia można oglądać w panoramicznym formacie 16:9. Nokia N9 to także pierwszy na świecie smartfon z technologiami Dolby Digital Plus i Dolby Headphone, dzięki którym użytkownik może słuchać dźwięku surround za pośrednictwem dowolnych słuchawek.

Nokia N9 zawiera mapy oraz bezpłatną nawigację samochodową i pieszą ze wskazówkami głosowymi na każdym zakręcie. Dla wygody użytkownika i ze względu na inne scenariusze korzystania aplikacja do nawigacji „Samochodem” została oddzielona od aplikacji „Mapy”.

  Smartfon Nokia N9 będzie dostępny w trzech kolorach — czarnym, różowym i niebieskim. Do wyboru będą także dwa warianty pamięci: 16 GB i 64 GB. Nokia N9 pojawi się w sklepach jeszcze w tym roku, a informacje o cenach i dostępności na poszczególnych rynkach zostaną podane bliżej daty rozpoczęcia sprzedaży.


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak nadrobić 10 lat zacofania i zdążyć do 2035 roku?

Przez najbliższe 3 lata sprzedaż samochodów elektrycznych musi wzrosnąć aż 12-krotnie, aby…