Home Na czasie Nowe strefy numeracyjne w IPFON

Nowe strefy numeracyjne w IPFON

4 min
0
0
95

To dobra informacja przede wszystkim dla mieszkańców Tarnobrzega i Białej Podlaskiej, którzy będą mogli posiadać numer telefonu z własnej strefy numeracyjnej od taniego operatora. Zyskują oni korzystną alternatywę wobec oferty istniejących operatorów telekomunikacyjnych – już teraz mogą porzucić swojego dotychczasowego operatora na rzecz taniej telefonii internetowej.

W IPFON obowiązują przejrzyste zasady: numer telefonu z wybranej strefy numeracyjnej za darmo, brak abonamentu i darmowe rozmowy w ramach sieci. Opłaty za pozostałe połączenia są tanie i naliczane sekundowo. Na numery stacjonarne w Polsce wynoszą 9 groszy brutto za minutę, za granicę od 11 gorszy brutto, natomiast na polskie komórki można dzwonić już za 49 groszy brutto.

Stały Internet lub bramka VoIP

Żeby skorzystać z usług IPFON, należy mieć stały dostęp do Internetu. Dzwonić można albo z komputera (przy pomocy darmowego programu, tzw. softphone), albo za pomocą zwykłego aparatu telefonicznego. W tym drugim przypadku potrzebna jest jeszcze specjalna bramka VoIP (koszt ok. 170 zł brutto), do której można podłączyć dowolny aparat analogowy. Użytkownik otrzymuje numer stacjonarny i może rozmawiać, tak jak w przypadku tradycyjnej telefonii, tyle że znacznie taniej.

Rejestracja testowa za darmo

Przed przyłączeniem się do IPFON, zainteresowani mogą za darmo przetestować jakość połączeń. Otrzymują numer telefonu z wybranej strefy i dziesięć darmowych minut na połączenia na numery stacjonarne w Polsce. Wystarczy tylko odwiedzić stronę internetową operatora (www.ipfon.pl) i zarejestrować się.

IPFON to obecnie jedna z najbardziej popularnych sieci telefonii internetowej w Polsce. Badania przeprowadzone w październiku 2007 r. wśród klientów IPFON pokazały, że ponad 90 proc. ankietowanych klientów uważa jakość połączeń w IPFON za dobrą lub bardzo dobrą i tyle samo rekomenduje IPFON swoim znajomym.

IPFON udostępnia swoje usługi bez abonamentu i zbędnych formalności wraz z numerami z 43 polskich stref numeracyjnych. IPFON ma także w swojej ofercie bogaty zestaw usług dodanych – m.in. e-fax, połączenia konferencyjne, IVR, numery wewnętrzne.
Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie UEK: stacje bazowe nie wpływają na wartość nieruchomości

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do …